LINKI AFILIACYJNE

Our Future Foundation wspiera młodych Polaków w drodze na Harvard

3 minuty czytania
Komentarze

Kolejna ceremonia wręczenia stypendiów, zorganizowana przez Our Future Foundation, odbędzie się już 27 czerwca. Fundacja ma na celu równoważenie szans edukacyjnych dla młodzieży i jak co roku uhonoruje 25 zdolnych Polaków i Ukraińców. Ci otrzymają wsparcie przy aplikowaniu na czołowe światowe uczelnie, takie jak Harvard czy Oksford. Miło nam poinformować, że Android.com.pl został patronem medialnym tego wydarzenia, które może zmienić życie wielu młodych ludzi.

IV edycja Gali Wręczenia Stypendiów Our Future Foundation

OFF w 2022 fot. @bialoowas

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku ponad 500 uczniów z liceów i techników z całego kraju aplikowało o stypendium Our Future Foundation. Wśród zgłoszonych znaleźli się młodzi naukowcy, laureaci ogólnokrajowych olimpiad, sportowcy oraz osoby odnoszące sukcesy w różnych dziedzinach sztuki. Spośród tego grona, Rada Fundacji wyłoniła 25 zwycięzców, którzy będą objęci rocznym programem wsparcia mentorskiego i finansowego, mającego na celu przygotowanie ich do aplikacji na wiodące światowe uczelnie i podjęcia studiów za granicą. Stypendia zostaną wręczone laureatom przez takie osobistości jak minister Grzegorz Puda, Jolanta Wiewióra z PKO BP, Michał Sapota z HREIT SA, Joanna Makowiecka-Gatza z Pracodawców RP, Paweł Borys z PFR, Tomasz Heryszek z Węglokoks oraz Tomasz Rożek z Nauka. To Lubię.

Cieszę się, że możemy pomóc Our Future Foundation w realizacji jej misji. Inwestycja w młodych zawsze przynosi największe zwroty. Każdy ambitny uczeń powinien mieć możliwość rozwoju i spełniania swoich edukacyjnych marzeń w celu osiągnięcia maksimum własnego potencjału, co w dalszej perspektywie zwiększa szanse na spełnienie w życiu zawodowym i osobistym. Chcemy pokazać, że talent i ciężka praca znaczą dziś dużo więcej niż pieniądze czy pochodzenie. Wierzę, że dla wielu młodych, stypendia OFF będą furtką do niesamowitych doświadczeń i wiedzy, a przede wszystkim najlepszej edukacji na świecie.

Adam Matyaszek, wiceprezes zarządu ITCARD

Na laureatów stypendium czeka udział w Rejsie Mentoringowym, czyli tygodniowej żegludze po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Tam będą mogli porozmawiać ze swoimi mentorami, ale przede wszystkim wziąć udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez przedsiębiorców czy przedstawicieli akademii. Mentorzy pomogą również w tworzeniu indywidualnych planów rozwoju oraz przygotowaniach do rekrutacji na wymarzone uczelnie. Stypendyści, już po zakończonym rejsie, będą uczestniczyli także w programach stażowych, które zostały przygotowane we współpracy z partnerami Fundacji. Wszystko po to, by mogli zdobyć pierwsze zawodowe doświadczenia. Our Future Foundation posiada już czteroletnie doświadczenie we wspieraniu utalentowanej młodzieży, a przez ten czasu udało im się pomóc ponad 150 młodym Polakom, którzy dzięki wsparciu swoich mentorów i własnej ciężkiej pracy rozpoczęli studia na wymarzonych uczelniach. Fundacji jest odpowiedzialna także za konferencję Our Future Forum, gdzie prowadzone są rozmowy odnośnie dostosowaniu polskiego systemu edukacji i szkolnictwa wyższego do wyzwań szybko zmieniającego się świata.

Źródło: OFF informacja prasowa

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.