Promocja celebrująca 25 miliardów pobrań z Google Play trwa w najlepsze. Wśród przecenionych aplikacji znalazł się również jeden z najlepszych aktualnie dostępnych w Sklepie Play launcherów – Nova Launcher Prime. Z racji tego, że zapewne wielu z was zaopatrzyło się w tą aplikacje, przygotowałem mały tutorial (chociaż to i tak za duże słowo) pozwalający rozszerzyć funkcjonalność tej aplikacji.

W Nova Launcher ukryte jest specjalne menu Laboratorium w którym znajdują się funkcje, które nie są w pełni przetestowane. Dodatkowo posiadając specjalny kod możemy pobrać wersję beta aplikacji. Odblokowując dodatkowe menu mamy dostęp do funkcji takich jak: powiększenie maksymalnego rozmiaru siatki z 7×7 do 16×16, możliwość dodania dowolnego widżetu do dolnego paska, obrócenie ekranu o 180 stopni, czy szybsze przywracanie widżetów po uruchomieniu launchera.

Uzyskanie dostępu do menu Laboratorium jest dziecinnie proste. Wystarczy uruchomić Ustawienia Nova, a następnie przytrzymać klawisz zmniejszenia głośności przez około 3 sekundy. Powinna pojawić się notyfikacja typu toast z potwierdzeniem, że uzyskaliśmy dostęp. Jeżeli chcemy ukryć Laboratorium, postępujemy podobnie, jednak z klawiszem zwiększenia głośności. Mam nadzieje, że ten mini-poradnik jest dla was przydatny.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Redaktor