ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe smartfony od Apple oficjalnie! W tym rewolucyjny iPhone X

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Dzisiejsza konferencja Apple jest pierwszym wydarzeniem, które miało miejsce w nowej siedzibie firmy – Apple Park, a dokładnie w specjalnie przeznaczonym do tego celu audytorium, nazwanym Steve Jobs Theater. Na prezentacji przedstawiono kilka nowych produktów, wśród których zdecydowanie najważniejszym jest całkowicie odmieniony iPhone X.

iPhone X

Design

Design iPhone’a jeszcze nigdy tak bardzo się nie zmienił. Nowe urządzenie wyróżnia wyświetlacz zajmujący niemal cały jego przedni panel. Jest to kolejny na rynku „bezramkowy” smartfon. W górnej części frontowej tafli widzimy charakterystyczne wycięcie, które mieści głośnik, przednią kamerę i czujniki, które są odpowiedzialne między innymi za rewolucyjną funkcję Face ID. Jest to pierwszy w historii telefon Apple pozbawiony przycisku Home, a co za tym idzie czytnika linii papilarnych Touch ID. Tył urządzenia wykonany jest podobnie jak w iPhone’ach 4/4s ze szkła, co umożliwia bezprzewodowe ładowanie. Podwójny aparat fotograficzny ustawiony jest teraz w pozycji wertykalnej. Całość obudowy spaja stalowa ramka. Podobnie jak w poprzednich modelach przyciski głośności znajdują się z lewej strony, a nieco większy przycisk włączający z prawej. Standardowo na dole urządzenia znajdziemy mikrofon, drugi głośnik oraz złącze Lightning odpowiedzialne za ładowanie i transfer danych. Urządzenie mierzy 143,6 x 70,9 x 7,7 mm, a jego waga to 174 g. Jest wodoszczelny i pyłoodporny.

Specyfikacja

 • 5,8-calowy ekran Super Retina Display, OLED, True Tone Display
 • 6-rdzeniowy 64-bitowy procesor Apple A11 Bionic
 • 3 GB RAM
 • Pamięć wewnętrzna 64/256 GB
 • Podwójny aparat fotograficzny 12 MPx z podwójnym OIS i trybem Portrait Lightning, f/1.8 oraz f/2.4
 • Face ID, nowy system odblokowywania telefonu
 • Wsparcie dla bezprzewodowego ładowania o standardzie Qi
 • Bluetooth 5.0
 • iOS 11 specjalnie dostosowany do nowej konstrukcji

Nowe funkcje

Najważniejszą nową funkcją jest możliwość odblokowania telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy. Funkcja ta nosi nazwę Face ID i zastępuje w nowym modelu czytnik linii papilarnych Touch ID. Rozpoznawanie twarzy ma bardzo podobne opcje konfiguracji, co czytnik linii papilarnych. Możemy wybrać Face ID do odblokowania telefonu, używania w iTunes i AppStore, Apple Pay oraz do autouzupełniania w Safari. Po dotknięciu opcji „zarejestruj twarz” system poprosi nas o delikatne poruszanie głową w różnych kierunkach, a następnie o wypełnienie okręgu otaczającego twarz. Po zakończeniu skanowania twarz zostanie zapisana w nowym biometrycznym, zabezpieczonym oprogramowaniu. iPhone X będzie mógł zeskanować twarz, leżąc na płaskiej powierzchni. Face ID ma być szybsze, dokładniejsze i bezpieczniejsze niż Touch ID.

iPhone X oraz iPhone’y 8 i 8 Plus wspierają bezprzewodowe ładowanie w standardzie Qi. Apple ogłosiło, że inne firmy jak na przykład Belkin będą dzięki temu mogły produkować akcesoria do tych modeli. Na rynku pojawi się podstawka AirPower umożliwiająca wspólne ładowanie nowych smartfonów, Apple Watcha i nowego etui do słuchawek AirPods.

Nowe urządzenie pojawi się na rynku 3 listopada. Będzie dostępne w dwóch kolorach: srebrnym i gwiezdnej szarości. Zamówienia będą przyjmowane od 27 października. iOS 11 dostępny będzie dla wszystkich urządzeń 19 września.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus

Design

Modele te są zaktualizowanymi wersjami zeszłorocznych smartfonów, czyli iPhone’a 7 i 7 Plus. Wymiary telefonów praktycznie się nie zmieniły. Na przednim panelu urządzeń ponownie zobaczymy ekrany 4,7-cala oraz 5,5-cala oraz czytnik linii papilarnych Touch ID. Największą zmianą w designie smartfonów jest tylny panel wykonany z najbardziej odpornego na rynku smartfonów szkła. Nowe iPhone’y wspierają bezprzewodowe ładowanie. Dostępne są trzy nowe kolory: srebrny, gwiezdna szarość i odmieniony złoty.

Specyfikacja

 • 4,7-calowy oraz 5,5-calowy ekran True Tone Display dla odpowiednio iPhone’a 8 i 8 Plus
 • 6-rdzeniowy 64-bitowy procesor Apple A11 Bionic
 • 2 GB RAM dla modelu 8, 3 GB RAM dla wersji Plus
 • Pamięć wewnętrzna 64/256 GB
 • Ulepszony aparat fotograficzny 12 MPx dla modelu 8
 • Ulepszony podwójny aparat fotograficzny 12 MPx z OIS dla wersji Plus z trybem Portrait Lightning
 • Wsparcie dla bezprzewodowego ładowania o standardzie Qi
 • Bluetooth 5.0

Ceny nowych iPhone’ów

iPhone X:

 • 4979 zł – 64 GB
 • 5729 zł– 256 GB

iPhone 8:

 • 3489 zł – 64 GB
 • 4229 zł – 256 GB

iPhone 8 Plus :

 • 3979 zł – 64 GB
 • 4729 zł – 256 GB

Apple Watch Series 3

Wygląd i wymiary nowego modelu są identyczne z poprzednimi generacjami. Koronka zegarka ma kolor czerwony. Największą nowością zegarka jest obsługa LTE z wykorzystaniem eSIM. Numer telefonu jest taki jak naszego iPhone’a. Umożliwia on korzystanie z usługi Apple Music w połączeniu z bezprzewodowymi słuchawkami. Ponadto można wykonać połączenie telefoniczne bez smartfona. Apple Watch zyskał nowy procesor W2, za sprawą którego urządzenie jest szybsze o 70%. Dzięki nowemu modułowi prędkość Wi-Fi wzrosła o 85% co znacznie przyspiesza działanie Siri. Zamówienia na Apple Watch Series 3 ruszą 15 września. Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie będzie dostępne w Polsce. Nowy zegarek działa pod kontrolą systemu watchOS 4, który trafi też na poprzednie modele 19 września.

Apple TV 4k

Nowy model wspiera 4k i HDR. Posiada 3 GB RAM i napędzany jest procesorem A10X tym samym w który wyposażono najnowsze iPady Pro. W końcu ten produkt umożliwił oglądanie filmów i programów telewizyjnych w bardzo wysokiej jakości. Była to bardzo oczekiwana zmiana. Ponadto interfejs Apple TV został dostosowany do rozdzielczości 4k. Zamówienia ruszą 15 września.

Kolejki po nowe urządzenia już się ustawiają, o czym dzisiaj pisał Adam.

Sprawdź najnowsze wpisy