ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Patrzę, więc nie słyszę – sposób iPhone’a 8 na powiadomienia

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

iPhone 8 zostanie zaprezentowany już za kilka tygodni. Na początku września Apple pokaże nam trzy nadchodzące modele smartfonów. Jeden z nich, o którym mówi się najwięcej to tytułowy iPhone 8, czyli jubileuszowe wydanie z okazji 10-lecia marki na rynku. Pozostałe dwa to ulepszone wersje zeszłorocznych modeli, łatwo to poznać po literce „s” – iPhone 7s oraz iPhone 7s Plus. W Sieci pojawiły się nowe zdjęcia ukazujące urządzenia, a także ujawniono kolejne funkcje ukryte w oprogramowaniu do głośnika.

Patrzę, więc nie słyszę powiadomień

Pod koniec zeszłego miesiąca do Sieci wyciekło oprogramowanie bezprzewodowego głośnika Apple. Ciekawscy deweloperze przyjrzeli się kodowi i znaleźli kilka interesujących informacji dotyczących funkcji… iPhone’a 8. Dzięki temu wiemy co nieco na temat rozpoznawania twarzy czy też nagrywania wideo w rozdzielczości 4K UHD i 60 klatkach na sekundę. 

Deweloperom udało się dotrzeć do kolejnej funkcji. Tym razem dowiadujemy się w jaki sposób iPhone 8 będzie nas powiadamiać o przychodzących SMS-ach, e-mailach bądź wiadomościach z aplikacji.

Guilherme Rambo doszukał się wzmianki o tym, że jubileuszowe wydanie urządzenia będzie w stanie wyciszać dźwięki powiadomień, kiedy będziemy na niego patrzeć. Innymi słowy, nie będziemy już musieli przełączać się na tryb „nie przeszkadzać” bądź zerować ustawień dźwięku, dlatego że nie potrzebujemy słyszeć powiadomień, bo aktualnie korzystamy ze smartfona. Teraz on zrobi to za nas.

Brzmi nieźle i mam nadzieję, że pojawi się w całej rodzinie

Z jednej strony denerwują mnie dźwięki powiadomień podczas korzystania z telefonu, z drugiej zaś nie uważam za wygodne przełączanie się między trybami bądź wyciszania. Czasami zapomni się włączyć dźwięk i wtedy jesteśmy „głusi” do czasu aż nie zauważymy, że coś jest nie tak. Żywię zatem nadzieję, że dostrzeżona funkcja pojawi się w oprogramowaniu dla każdego iPhone’a, a nie tylko modelu 8.

Pozostaje jednak pytanie na jakiej zasadzie będzie działać rozpoznawanie użytkownika. Wiemy, że iPhone 8 ma zostać wyposażony w skanowanie twarzy 3D w celu zabezpieczenia biometrycznego. Producent prawdopodobnie zrezygnował ze skanera linii papilarnych i zamierza wprowadzić bezpieczeństwo użytkownika na nowy poziom. Jednak jeśli Apple uzależniło tę funkcję od świeżej technologii to niestety mamy do czynienia z ekskluzywnością.

Nowe zdjęcia potwierdzają, że szklane plecki trafią do wszystkich trzech modeli?

W Sieci pojawiła się kolejna fotografia przedstawiająca przedpremierowo trzy nowe iPhone’y. Niestety po raz kolejny nie mamy stuprocentowej pewności, co do autentyczności fotografii i tego, że pochodzi ona z fabryki Foxconn, a nie innej, zajmującej się produkcją podróbek. Wczoraj jednak mieliśmy okazję przyjrzeć się wyłącznie modelowi iPhone 8który został wyposażony w pokrywę baterii wykonaną ze szkła.

Najnowsze zdjęcie ukazuje iPhone’a 7s, iPhone’a 7s Plus oraz iPhone’a 8 obok siebie. Wygląda na to, że wszystkie trzy urządzenia charakteryzują się szklanym tyłem. Jest to zrozumiałe, gdyż aluminium nie lubi się z bezprzewodowym ładowaniem. Może to zatem oznaczać, że nie tylko jubileuszowy iPhone otrzyma tę funkcję, ale pozostałe dwa modele również.

Postawiłoby to na szali opłacalność kupowania iPhone’a 7 w tym momencie. Użytkownicy być może będą chcieli pozbyć się kabla i cena zeszłorocznej generacji spadnie. Kolejnym plusem wypuszczenia modeli „s” z szklaną obudową jest oczywiście większy wybór – ci, którzy chcą ładować bezprzewodowo będą mieć jasną sytuację, natomiast ci, którzy nie są przekonani do tej formy będą mogli wspomóc się różnicą cenową.

źródło: 9to5Mac, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy