Już za kilka tygodni, na początku września poznamy iPhone’a 8. To będzie wielkie wydarzenie dla Apple, gdyż Tim Cook zaprezentuje całemu światu jubileuszowe wydanie smartfona z okazji 10-lecia istnienia iPhone’a na rynku. To będzie również wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów marki, gdyż najnowszy model wprowadzi przełomowe dla rodziny innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz wniesie komfort użytkowania na zupełnie inny, wyższy poziom. To urządzenie, o którym pisze się dużo, mówi się sporo, a czyta się jeszcze więcej. Nic dziwnego, bo wszystko wskazuje na to, że jest na co czekać. A najnowsze informacje traktują o tym, że produkcja już ruszyła.

Produkcja iPhone 8 już ruszyła, czy pierwsza partia wystarczy?

Na Twitterze pojawiła się informacji o tym, że masowa produkcja przełomowego modelu już wystartowała. Rewelację podał Steve Hemmerstoffer, czyli znany wszystkim pod pseudonimem OnLeaks. W swojej wypowiedzi nie wspomina o pozostałych dwóch modelach, które mają się pojawić na prezentacji (iPhone 7s oraz 7s Plus). Być może z prozaicznego powodu – ich produkcja ruszyła już wcześniej i nie ma zagrożenia, że nie wystarczy dla wszystkich.

O dostępności iPhone’a 8 mówi się dużo, niekoniecznie w kolorowych barwach. Jeśli na kilka tygodni przed prezentacją, dowiadujemy się o starcie masowej produkcji możemy liczyć się z tym, że na rynku pojawi się bez opóźnień, lecz w ograniczonej ilości. Dopiero później, miesiąc-dwa po premierze będzie można liczyć na nowe dostawy.

Jak duża będzie pula na start, tego nie wiemy. Przewidywania analityków oraz chęci Apple sugerują, że ma to być najchętniej kupowany iPhone kiedykolwiek ustanawiający nowe rekordy sprzedaży.

iPhone 8 nagrywa w jakości 4K i 60 fps

Do Sieci wyciekł kod oprogramowania głośnika Apple Homepod. Wbrew pozorom jest on prawdziwą kopalnią wiedzy dotyczącą iPhone 8. Dowiedzieliśmy się już z niego między innymi o nowym rozpoznawaniu twarzy 3D, które może stanowić jedyne zabezpieczenie biometryczne jubileuszowego modelu.

Najnowsze odkrycia mówią nam także o możliwości rejestrowania wideo w rozdzielczości 4K UHD i 60 klatkach na sekundę. To będzie nowość na rynku, gdyż obecnie można spotkać urządzenia radzące sobie z identyczną rozdzielczością, lecz tylko w 30 fps.

Za wieści odpowiedzialna jest grupa Brazylijczyków z iHelp BR. Ich zdaniem możliwość nagrywania w 4K UHD 60 fps będzie dostępnie nie tylko w podwójnym aparacie głównym, lecz również za pośrednictwem przedniej kamerki.

Czy iPhone 8 zaoferuje lepsze aparaty od iPhone’a 7?

Apple za każdym razem coś poprawia i rok rocznie widać różnicę in plus nowego modelu. Nie jest to jednak poziom, który pozwoliłby rywalizować z topową, androidową konkurencją. Być może zmieni się to za sprawą jubileuszowego urządzenia, gdyż producent zamierza je wyposażyć w OIS (optyczną stabilizację obrazu) dla teleobiektywu. Byłoby to usprawnienie, którego w iPhone 7 Plus niestety zabrakło.

Interesującym pojedynkiem będzie również starcie pomiędzy iPhone 7s Plus a iPhone 8. Podwójny aparat znajdzie się na każdym z nich. Pozostanie sprawdzić czy Apple wyrówna poziom, czy skupi się na pokazaniu pazura iPhone’a 8.

źródło: iHelp BR, Twitter

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.