nexus6p_nougat_2832864

 

Android Nougat w zeszłym roku pojawił się stosunkowo szybko i jeszcze szybciej został zaktualizowany za sprawą pojawienia się Pixeli z ekskluzywnymi dla tych smartfonów funkcjami. Jednak Google to jedno, ale zapewne większość z Was jeszcze czeka na nowy system, więc przyjrzyjmy się zapałowi poszczególnych producentów.

 

Zanim zaczniemy, kilka słów wstępu. Pod uwagę bierzemy terminy wydania oficjalnej aktualizacji dla pierwszego regionu. Jeśli mielibyśmy patrzeć na 100% pokrycie nowego systemu dla danego modelu to zapewne żaden z producentów nie mógłby pochwalić się wydaniem Nougata. Tym samym zaczynamy od najszybszego producenta.

 

 

LG

 

lg-g5-3098847275

 

Koreańczycy już w przypadku aktualizacji G4 pokazali, że można szybko wydać nowy system. Oczywiście wiązało się to z pewnymi problemami, ale tego typu badania pojawiają się zdecydowanie później i na obecną chwilę to Sony wydaje oprogramowanie z najmniejszą liczbą błędów. Mimo wszystko wróćmy do LG, które w przypadku Nougata kazało czekać użytkownikom G5 dokładnie 78 dni od 22 sierpnia, gdy też świat ujrzał V20. Flagowa propozycja Koreańczyków została zaktualizowana właśnie w Korei Południowej 8 listopada, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych Nougat pojawił się 12 dni później.

 

 

Lenovo/Motorola

 

nougat-z-lenovo-moto

 

Zaledwie 10 dni po G5 Androida Nougat otrzymały modele Moto Z i Moto Z Force u amerykańskiego operatora Sprint. Kolejne dwa dni musieli czekać kanadyjscy użytkownicy tych modeli. Tym samym Lenovo potrzebowało 88 dni na zaktualizowanie swoich flagowych smartfonów.

 

 

HTC

 

htc-10-nougat

 

Tajwańczycy zaskoczyli. Co prawda zapowiadali, że nie będą w tym roku zwlekać z aktualizacjami i tym samym znaleźli się na podium tego zestawienia. Dokładnie 95 dni po wydaniu Androida Nougat, ten pojawił się na modelu 10, a na początku grudnia jeszcze aktualizację dostał One M9. Jednak w tym przypadku nie możemy być do końca zadowoleni, gdyż jak zapewne dobrze wiecie to teraz HTC zwleka z przedstawieniem nowego systemu w Europie, co jest spowodowane błędami.

 

 

Sony

 

xperia-xz-938726487

 

Kolejne zaskoczenie. W końcu Japończycy nigdy nie słynęli z tego, że szybko wydają nowe wersje oprogramowania. Jednak w tym roku Xperia X Performance czekała 99 dni na aktualizację od momentu wydania jej przez Google. Następnego dnia odpowiednia wersja systemu pojawiła się dla Xperii XZ, a z kolei Xperia X i Xperia X Compact zostały usprawnione 16 grudnia.

 

 

Xiaomi

 

Xiaomi-Mi5-Release

 

Chińczyk w zestawieniu? Do tego z MIUI, więc mowa o Xiaomi, w przypadku którego wersja Androida nie ma aż tak dużego znaczenia. Jednak Mi5 otrzymał Nougata 26 grudnia, co może świadczyć o tym, że Chińczycy zauważyli, iż konsumenci zwracają uwagę na to jakie oprogramowanie posiada dany smartfon.

 

 

OnePlus

 

oneplus_3_3t-35

 

Niby kolejny Chińczyk, ale w tym wypadku Oxygen OS dostępny jest na niewielu urządzenia. Mimo wszystko zarówno OnePlus 3 jak i 3T zostały zaktualizowane do Androida Nougat dokładnie 31 grudnia, co oznacza, że 131 dni użytkownicy tych modeli musieli czekać na ten system. Oczywiście wcześniej pojawiały się wersje testowe tak jak w przypadku chociażby Sony czy też Samsunga.

 

 

 

Samsung

 

samsung-galaxy-s7-832473259

 

Zaledwie kilka dni temu Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge otrzymały Androida Nougat. To oznacza, że Koreańczycy potrzebowali 143 dni na przygotowanie tego systemu dla swoich flagowych propozycji.

 

 

To by było na tyle… Niestety, ale żaden inny producent nie wydał oficjalnej wersji Androida Nougat dla swoich smartfonów w formie aktualizacji. Do tego każdy producent wyżej wymieniony wydał Androida w wersji 7.0, podczas gdy dostępny jest już „Robocik” oznaczony numerem 7.1

 

 

źródło: Androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.