[Film] OnePlus 3T kontra iPhone 7 Plus i Pixel XL – upewnijmy się, że cena to nie wszystko (bonus: Xiaomi Mi5s Plus)

3 minuty czytania
Komentarze
oneplus-pixel

OnePlus 3T korzysta z najlepszych dostępnie obecnie podzespołów na rynku i jest oferowany w zdecydowanie niższej cenie niż bezpośrednia konkurencja. Jednak to teoretycznie oznacza, że na czymś zaoszczędzono, ale na czym? Na oprogramowaniu i optymalizacji? Przekonajmy się.

Na naszym portalu mogliście już oglądać różne porównania z OnePlus 3T w roli głównej. Jednak w większości przypadków mogliśmy mieć wątpliwości, co do jakości testów, więc skoro nadarza się możliwość zweryfikowania ich to sprawdźmy jak chiński flagowiec radzi sobie z amerykańskimi konkurentami. Zacznijmy od zestawienia z iPhonem 7 Plus, z którym OnePlus wygrało. W jakim stylu? O tym przekonacie się przypominając sobie tamto porównanie: Klik! Teraz podobny test został przeprowadzony na kanale PhoneBuff i sam przebieg konfrontacji wygląda inaczej. Nie spowalniamy nagrania, a po prostu wykonujemy dwa okrążenia uruchamiając poszczególne aplikacje:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vm8zC2VAr8w[/youtube]

W ramach upewnienia się, kolejne porównanie bazujące na takich samych zasadach:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QYBsDF3awxY[/youtube]

Wyraźna przewaga iPhone’a. Wnioski możecie wyciągnąć sami, aczkolwiek zwróćcie uwagę, że OnePlus 3T najwięcej traci na ładowaniu dużych aplikacji. To właśnie kwestia przystosowania kodu pod konkretne podzespoły, a nie dostosowanie aplikacji pod multum różnych kombinacji procesorów, układów graficznych i pamięci.

iphone-7-oneplus-3t

Jednak powyższe porównanie pokazało tak naprawdę przewagę iOS nad Androidem. Co jeśli weźmiemy teraz na warsztat jedną z najważniejszych premier tego roku, a więc Pixela w wersji XL? Według wcześniejszych porównań również OnePlus 3T nie miał żadnych problemów, aby pokonać smartfona od Google. Samo zestawienie znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Nowa konfrontacja podobnie jak przypadku z iPhonem sprowadza się do szybkości mierzonej okrążeniami, podczas których uruchamiany jest kolejny zestaw tych samych aplikacji.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NukQYRp0nJM[/youtube]

Tym razem nie mamy żadnych wątpliwości, że 6 GB RAMu robi swoje w tego typu testach. OnePlus 3T wyraźnie wygrywa w bezpośrednim porównaniu z Pixelem XL. Oczywiście również można wspomnieć o ograniczeniach w Snapdragonie 821 narzucone przez Google w ich smartfonach, ale w tym momencie ciężko tłumaczyć widoczny rezultat – Chińczyk wygrał z Amerykaninem nie tylko ceną, ale i szybkością.

xiaomi-mi5s-plus-xxx

W świecie Androida można by się pokusić o porównanie OnePlus 3T z Xiaomi Mi5s Plus, który posiada niemalże identyczne podzespoły. Takie zestawienie zostało wykonane, ale autorem jest nie kto inny jak YourTechGuide, czyli musimy brać pod uwagę pewne kontrowersje:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SRiJt8a9OK8[/youtube]

OnePlus wygrywa, a raczej Oxygen OS pokonuje MIUI. Tak jak Mi5s Plus wygrał z OnePlus 3 to już jego ulepszona wersja pokazała, że Xiaomi musi popracować nad optymalizacją swojego oprogramowania.

Jednak w gruncie rzeczy mówimy o flagowych urządzeniach i jeśli na co dzień nie wykonujemy podobnych porównań to ciężko o dostrzeżenie tego typu różnic. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę cenę to już sytuacja inaczej się kształtuje. Teoretycznie zostaje Xiaomi i OnePlus, więc na co zwracać uwagę? Oczywiście na design i wykonanie, ale to nie wszystko. Co Wasz przekonuje do poszczególnych urządzeń?

Motyw