ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
słuchawki Fresh 'n Rebel

Twins 3 Tip czy Twins ANC – które słuchawki Fresh 'n Rebel wybrać?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Artykuły

Słuchawki Fresh 'n Rebel należą do urządzeń, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Dobra jakość wykonania i przykuwający oko design zdecydowanie przemawiają na korzyść modeli tego producenta. Jeśli interesują was słuchawki tej firmy, ale nie wiecie, który model wybrać, to porównanie może okazać się pomocne. Porównamy w nim dwa modele bezprzewodowych słuchawek TWS – Twins 3 Tip oraz Twins ANC.

Które słuchawki Fresh 'n Rebel mają lepszą zawartość zestawu, specyfikację i cenę?

słuchawki Fresh 'n Rebel

Oba porównywane modele mają praktycznie identyczną zawartość zestawu. Poza samymi słuchawkami w pudełku od każdych z nich znajdziemy etui ładujące, kabel USB-USB-C, wymienne gumowe nakładki oraz instrukcję obsługi. W przypadku modelu Twins 3 Tip kabel do ładowania jest jednak ponad dwukrotnie krótszy, niż w Twins ANC. W jednych jak i drugich słuchawkach producent zadbał o to, by akcesoria były w tym samym kolorze, co samo urządzenie.

Jedne jak i drugie słuchawki są kompatybilne z asystentami głosowymi, pozwalają prowadzić rozmowy głosowe i obsługują sterowanie dotykowe. Model Twins ANC teoretycznie powinien jednak zapewniać dłuższy czas pracy (z etui ładującym 30 godzin, o 3 godziny więcej, niż Twins 3 Tip) i jest odporny na pył oraz wodę (IP54), podczas gdy Twins 3 Tip tylko na wodę (IPX4). Wreszcie Twins ANC, jak sama nazwa wskazuje, posiadają aktywną redukcję szumów. W kwestii specyfikacji słuchawki Twins 3 Tip zostają więc nieco w tyle.

Przejdźmy do cen. Za Fresh 'n Rebel Twins ANC trzeba obecnie zapłacić ok. 400-450 zł. Model Twins 3 Tip jest tańszy – można go kupić za ok. 350 zł.

Budowa, jakość wykonania i sterowanie dotykowe w słuchawkach Fresh 'n Rebel

słuchawki Fresh 'n Rebel

Do obu modeli słuchawek firma Fresh 'n Rebel przewidziała etui ładujące. W jednym jak i drugim przypadku pudełko zostało wykonane z matowego tworzywa, które jest przyjemne w dotyku i nie ma szczególnej tendencji do zbierania zabrudzeń. Są jednak dwie istotne różnice. Sposób otwierania etui od modelu Twins ANC sprawia, że słuchawki nieco łatwiej się wyjmuje. Z drugiej strony, to właśnie pudełko od tych słuchawek mogłoby być nieco lepiej wykonane, ponieważ wieczko jest cienkie i trochę trzeszczy przy naciskaniu.

Słuchawki Twins ANC sprawiają wrażenie minimalnie cięższych, niż Twins 3 Tip. Różnice w kształtach obu modeli możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach. Jedne jak i drugie słuchawki są dobrze wykonane, a ich design jest dopracowany. Zadbano o takie detale, jak niewielkie ikony krabów (w Twins 3 Tip są wytłoczone, w Twins ANC w formie błyszczących znaków). Każde ze słuchawek dobrze trzymają się w uszach.

Sterowanie dotykowe w modelu Twins ANC pozwala na przełączanie się pomiędzy trybami odtwarzania muzyki, włączanie pauzy, pomijanie utworu, odbieranie i kończenie połączeń. W przypadku modelu Twins 3 Tip możemy również przewijać piosenki do tyłu i wywoływać asystenta głosowego, nie ma za to możliwości zmiany trybów, których ten model zresztą nie obsługuje. Twins ANC zdecydowanie lepiej reagują na komendy, niemal bezbłędnie. W Twins 3 Tip problematyczne są polecenia wymagające przytrzymania słuchawki – urządzenia nieraz interpretują te komendy tak, jakbyśmy tylko dotknęli słuchawek, a nie je przytrzymali.

Dźwięk, rozmowy i łączność – które słuchawki Fresh 'n Rebel działają lepiej?

słuchawki Fresh 'n Rebel

Zarówno w Twins ANC, jak i w Twins 3 Tip dźwięk jest bardzo czysty i wyraźny, nawet przy maksymalnych ustawieniach głośności. Oba modele potrafią grać naprawdę głośno. Jeśli zależy wam na mocnych basach, to w Twins ANC są one zdecydowanie lepiej słyszalne. Brzmienie Twins 3 Tip oceniłbym jako bardziej uniwersalne.

Twins ANC mają przewagę w postaci aktywnej redukcji szumów. Możemy iść ze słuchawkami przy ruchliwej ulicy, a i tak dobrze słyszeć muzykę, nawet jeśli nie gra ona bardzo głośno. Z kolei tryb dźwięków otoczenia sprawia, że usłyszymy osobę stojącą obok bez wyjmowania słuchawek z uszu. Działa to naprawdę dobrze i jest przydatne. W Twins 3 Tip mamy coś pomiędzy i nie możemy przełączać się pomiędzy żadnymi trybami.

W przypadku obu modeli możemy pozwolić sobie na okazjonalne rozmowy telefoniczne, jednak nie poleciłbym ich komuś, kto używa słuchawek np. w pracy i musi zawsze błyskawicznie się porozumieć. Sam zawsze słyszałem dobrze moich rozmówców, ale zdarzało się (np. gdy wiał wiatr lub szedłem obok ruchliwej drogi), że druga osoba słyszała niewielkie przycięcia lub zniekształcenia.

Jedne jak i drugie słuchawki błyskawicznie łączą się z komputerem i smartfonem. Problemów nie ma również z zasięgiem. Spokojnie można odejść na kilka metrów od urządzenia, z którym się połączyliśmy. Chodząc po mieszkaniu, gdzie od komputera lub smartfona dzieliło mnie kilka ścian, sporadycznie zdarzało się, że muzyka na chwilę przestawała grać – po chwili wszystko wracało do normy.

Twins 3 Tip czy Twins ANC – które słuchawki Fresh 'n Rebel wybrać?

słuchawki Fresh 'n Rebel

Przyszedł czas na udzielenie odpowiedzi na pytanie, które słuchawki Fresh 'n Rebel wybrać. Jeśli zależy wam na aktywnej redukcji szumów, możliwości zdecydowanego odcięcia się od dźwięków otoczenia i preferujecie mocne, basowe brzmienia, powinniście wybrać model Twins ANC. Patrząc na wspomniane aspekty, właśnie ten model wypada lepiej, a do tego obsługuje świetnie działające sterowanie dotykowe. Jeżeli jednak oczekujecie przede wszystkim głośnego, czystego dźwięku i uniwersalnego brzmienia, a nie chcecie przepłacać, śmiało możecie zamawiać model Twins 3 Tip. Gra on bardzo dobrze, a do tego ma nieco lepiej wykonane etui ładujące niż Twins ANC.

Sprawdź najnowsze wpisy