ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fresh 'n Rebel Twins ANC

[Recenzja] Fresh 'n Rebel Twins ANC – czy dźwięk dorównuje designowi?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Recenzje

Słuchawki typu True Wireless cieszą się niemałą popularnością. Jednym z urządzeń tego typu jest model Fresh 'n Rebel Twins ANC, który przyciąga uwagę ciekawą i spójną kolorystyką. Czy jakość dźwięku dorównuje designowi i warto zainteresować się tymi słuchawkami? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

Zalety

 • Design i ciekawe warianty kolorystyczne do wyboru
 • Słuchawki świetnie leżą w uszach
 • Bardzo dobra jakość dźwięku, nawet na maksymalnych poziomach głośności
 • Redukcja szumów i tryb dźwięków otoczenia działają tak, jak powinny

Wady

 • Etui nie sprawia wrażenia szczególnie solidnego
 • Sporadyczne problemy z obsługą
 • Niektórzy mogą narzekać na brak dedykowanej aplikacji

Recencja Fresh 'n Rebel Twins ANC w trzech zdaniach podsumowania

Recenzowane słuchawki zapewniają dobrą jakość dźwięku, mają odpowiednio działające ANC i umożliwiają komfortowe prowadzenie rozmów. Do tego świetnie wyglądają. Fresh 'n Rebel Twins ANC to model, którym z pewnością warto się zainteresować.

Fresh 'n Rebel Twins ANC
 • Zestaw 8
 • Budowa 8
 • Wrażenia z użytkowania 8
 • Jakość dźwięku 8
 • Jakość rozmów telefonicznch 8

Ogólna ocena

8/10

Zestaw, specyfikacja techniczna i cena Fresh 'n Rebel Twins ANC

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Słuchawki, etui, kabel do ładowania, dwie pary wymiennych, gumowych nakładek oraz instrukcja obsługi — to wszystko, co znajdziemy w pudełku od Fresh’n Rebel Twins ANC. Zawartość zestawu jest więc dosyć standardowa, ale wystarczająca. Producent zadbał o to, żeby zarówno gumowe nakładki, jak i pudełko, a nawet kabel do ładowania były w tym samym kolorze, co same słuchawki. Dzięki temu cały zestaw wygląda spójnie.

Specyfikacja Fresh’n Rebel Twins ANC:

 • Typ: dokanałowe (True Wireless)
 • System audio: Stereo 2.0
 • Wbudowany mikrofon
 • Certyfikat IP54
 • Aktywna redukcja szumów ANC do 32 dB
 • Odbieranie połączeń, kończenie połączeń, sterowanie muzyką, tryb mono, tryb dźwięków otoczenia, sterowanie dotykowe, wykrywanie obecności słuchawki w uchu, system Double Master
 • Kompatybilność z Siri oraz Asystentem Google
 • Waga: 4 g (jedna słuchawka), 54 g (słuchawki z etui ładującym)
 • Wersje kolorystyczne: Silky Sand, Dusty Pink, Misty Mint, Petrol Blue, Ruby Red, Storm Grey

Za Fresh 'n Rebel Twins ANC trzeba obecnie zapłacić w Polsce ok. 400 zł.

Budowa i jakość wykonania słuchawek

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Recenzowane słuchawki powinny być przechowywane w dołączonym przez producenta plastikowym etui. Dzięki temu ich nie zgubimy, a także zwiększymy poziom ich naładowania. Pudełko bardzo dobrze wygląda, a jego kolor odpowiada barwie słuchawek — ja otrzymałem do testów wersję niebieską. Matowe wykończenie sprawia, że etui nie zbiera odcisków palców. Na górze znalazło się logo producenta, a na dole jego nazwa. Z tyłu mamy port USB-C służący do ładowania pudełka. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz znajdziemy diody LED. Wyjmowanie i chowanie słuchawek do etui jest bardzo proste — kładziemy je poziomo w przeznaczonych do tego miejsca, a cały proces ułatwiają magnesy.

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Drobne zastrzeżenia, biorąc pod uwagę cenę urządzenia, można mieć natomiast do wykonania pudełka. Wieczko jest bardzo cienkie i trzeszczy nawet przy delikatnym naciśnięciu. Czasem samo wzięcie etui do ręki powoduje lekkie przesuwanie się pokrywki i skrzypienie. Zawias na szczęście działa bez zarzutu.

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Przejdźmy jednak do samych słuchawek. W oczy rzuca się ich spory rozmiar oraz intensywny kolor. Po wewnętrznej stronie znajduje się czujnik zbliżeniowy, który umożliwia wykrywanie, czy słuchawki znajdują się w naszych uszach. Działa to całkiem nieźle, choć czujnik można — nawet niechcący — oszukać, trzymając słuchawki w ręce lub kładąc je na biurko w taki sposób, że muzyka będzie ciągle odtwarzana.

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Patrząc od zewnętrznej strony na słuchawkę, w oczy rzuca się logo producenta umieszczone w okręgu. Wydawać by się mogło, że to właśnie w tym miejscu znajduje się dotykowy panel. Tak naprawdę jest on jednak umieszczony nieco niżej.

Sterowanie dotykowe

Fresh 'n Rebel Twins ANC
 • Dwukrotne dotknięcie lewej słuchawki powoduje przełączanie się między trybami z redukcją szumów, dźwiękami otoczenia a normalnym;
 • Trzykrotne dotknięcie lewej słuchawki uruchamia tzw. Gaming Mode;
 • Dwukrotne dotknięcie prawej słuchawki włącza pauzę, a trzykrotne — pominięcie danego utworu;
 • Dwukrotne dotknięcie dowolnej słuchawki, gdy ktoś dzwoni, skutkuje odebraniem połączenia. Gdy połączenie już trwa, dwukrotne dotknięcie słuchawki spowoduje jego zakończenie.

Dotykowe panele działają całkiem dobrze i tylko sporadycznie zdarza się, że trzeba powtórzyć daną komendę. Producentowi należy się również pochwała za wykonanie samych słuchawek, które sprawiają wrażenie solidnych.

Wrażenia z użytkowania

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Dużą zaletą Fresh 'n Rebel Twins ANC jest wygoda ich noszenia. Słuchawki świetnie leżą w uszach, nie powodując żadnego dyskomfortu ani nie wypadając. Nie jest to wprawdzie model dedykowany sportowcom, jednak myślę, że do okazjonalnego treningu spełnią swoje zadanie.

Bardzo dobrze w recenzowanych słuchawkach działa redukcja szumów. Dzięki niej nawet idąc wzdłuż ruchliwej ulicy, nie musimy słuchać muzyki bardzo głośno, by słyszeć głównie ją, a nie hałas samochodów. Z kolei z trybem dźwięków otoczenia, o ile poziom głośności muzyki nie jest zbyt wysoki, spokojnie możemy prowadzić z kimś rozmowę bez wyjmowania słuchawek z uszu.

Co z dźwiękiem i rozmowami?

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Modelowi Twins ANC generalnie należy się również pochwała za jakość odtwarzanych treści. Dźwięk jest czysty i ma swoją głębię, a słuchanie muzyki różnych gatunków w tych słuchawkach jest przyjemnością. Poszczególne pasma są w miarę zrównoważone, jednak zauważalnie bas wybija się na tle pozostałych. Jako że słucham głównie hip-hopu, ewentualnie muzyki klubowej i elektronicznej, absolutnie mi to nie przeszkadzało. Fani rocka mogą już być jednak nieco mniej usatysfakcjonowani. Słuchawki potrafią grać bardzo głośno i nawet na najwyższych poziomach jakość pozostaje na w pełni zadowalającym poziomie. Jeśli zaś chodzi o aplikację, która pozwoliłaby np. zmienić dotykowe komendy lub skorygować brzmienie Fresh 'n Rebel Twins ANC, to takiej apki zwyczajnie nie ma.

Recenzowane słuchawki umożliwiają komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Zazwyczaj słyszałem moich rozmówców bardzo dobrze, a oni także nie zgłaszali większych uwag.

Czas pracy

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Według producenta słuchawki powinny pozwolić na 9 godzin słuchania muzyki (w przypadku korzystania z ANC o 2 godziny mniej). Testy to potwierdziły. Udawało mi się uzyskać ok. 7 godzin, przy czym prawie zawsze używałem ANC i słuchałem muzyki na średniej głośności. Wykorzystując etui ładujące, możemy wydłużyć czas słuchania maksymalnie do 30 godzin. To bardzo przyzwoite wyniki. Ładowanie słuchawek za pomocą etui trwa ok. 1,5 godziny.

Póki co Fresh 'n Rebel Twins ANC zbierały głównie pochwały. Czy ten model ma jeszcze jakieś słabe strony? Muszę wspomnieć o tym, że kilkukrotnie zdarzały się sytuacje, w których np. tylko jedna słuchawka odtwarzała dźwięk (trzeba było schować słuchawki do pudełka i ponownie połączyć z urządzeniem, by rozwiązać problem). Były to jednak przejściowe problemy i trudno dokładnie określić ich przyczynę.

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins ANC — podsumowanie

Fresh 'n Rebel Twins ANC

Fresh 'n Rebel Twins ANC to bez wątpienia udany model, który przykuwa uwagę już świetnym wyglądem. Do wyboru mamy kilka intensywnych kolorów, w którym są nie tylko same słuchawki, ale nawet kabel do ładowania. Cały zestaw wygląda więc na spójny i dopracowany. Słuchawki są bardzo dobrze wykonane (drobne uwagi można mieć jednak do etui ładującego). ANC działa tak, jak powinno, a jakość odtwarzanej muzyki robi pozytywne wrażenie. Warto jednak zaznaczyć, że nie ma aplikacji, w której można by ew. skorygować dźwięk. Nasze wrażenia mogą zależeć od tego, jakiej muzyki najczęściej słuchamy.

Sprawdź najnowsze recenzje