ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

[Recenzja] Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – przewidywalność, na którą trudno narzekać

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Recenzje

Słuchawki True Wireless to sprzęt, z którego będziemy korzystać coraz częściej. Na rynku pojawiają się w końcu kolejne urządzenia, które nie mają wejścia słuchawkowego. Bezprzewodowe słuchawki oznaczają również wygodę i brak plątaniny kabli. Ostatnio mieliśmy okazję testować model Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip. Czy warto się z nim zainteresować?

Zalety

 • Słuchawki są lekkie i wygodne
 • Design i jakość wykonania na wysokim poziomie
 • Czysty, wyraźny dźwięk
 • Szeroki zakres regulacji głośności

Wady

 • Sterowanie dotykowe mogłoby być nieco bardziej precyzyjne
 • Jeśli ktoś liczy na różne tryby dostosowywania dźwięku do otoczenia, to niestety ich nie znajdzie

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip w trzech zdaniach podsumowania

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip to dobre, uniwersalne urządzenie. Zadowolone z tego modelu będą osoby, które nie oczekują możliwości „bawienia się” ustawieniami, tylko prostego sprzętu, który można intuicyjnie obsługiwać. Słuchawki są dobrze wykonane, grają głośno i emitują czysty dźwięk.

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip
 • Zestaw 7
 • Budowa 9
 • Wrażenia z użytkowania 7
 • Jakość dźwięku 7
 • Jakość rozmów telefonicznych 7

Ogólna ocena

7.4/10

Zestaw, specyfikacja techniczna i cena Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

W niewielkim pudełku ze słuchawkami Fresh 'n Rebel oprócz nich samych znajdziemy etui ładujące, kabel do ładowania oraz krótką instrukcję obsługi. Producent dorzucił również dwie pary gumowych nakładek w różnych rozmiarach – trzecia jest domyślnie założona na słuchawki. Zarówno samo urządzenie, jak i wszystkie akcesoria są w niebieskim kolorze. Wszystko wygląda spójnie i warto docenić, że Fresh 'n Rebel nie idzie na łatwiznę, dołączając np. czarny kabelek do wszystkich wersji kolorystycznych słuchawek.

Przejdźmy do specyfikacji Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip. Niestety producent nie chwali się szczegółowymi danymi technicznymi produktu, niemniej mamy o nim trochę informacji:

 • Typ: douszne (True Wireless)
 • System audio: Stereo 2.0
 • Certyfikat IPX4
 • Wbudowane mikrofony
 • Odbieranie połączeń, kończenie połączeń, sterowanie muzyką, sterowanie dotykowe, wykrywanie obecności słuchawki w uchu, system Double Master
 • Ładowanie bezprzewodowe
 • Kompatybilność z Siri oraz Asystentem Google
 • Wersje kolorystyczne: Silky Sand, Safari Red, Dried Green, Dreamy Lilac, Steel Blue, Storm Grey

Za Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip trzeba obecnie zapłacić ok. 350 złotych. W podobnej cenie dostępny jest model bez dopisku Tip, różniący się nieco budową (w zestawie nie ma gumowych nakładek).

Budowa i jakość wykonania słuchawek

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Zanim jeszcze użyjemy samych słuchawek, mamy styczność z etui, które służy do ich przechowywania, ale również ładowania. Pudełko jest lekkie i całkiem przyzwoicie wykonane. Matowe wykończenie sprawia, że nie musimy się martwić o zbieranie zabrudzeń przez tworzywo. Etui jest otwierane od góry, a zawias działa bez zarzutu. Z przodu pudełka mamy logo producenta, z tyłu zaś jego nazwę oraz podstawowe informacje na temat modelu i pochodzenia produktu. Na dole znajdziemy port USB-C do ładowania etui, diodę pokazującą, czy etui jest ładowane, a także przycisk umożliwiający zresetowanie słuchawek przed ich połączeniem z innym urządzeniem. Poziom naładowania pudełka wskazują diody umieszczone w jego wnętrzu.

Słuchawki sprawiają wrażenie dobrze wykonanych. Patrząc od zewnętrznej strony, w oczy rzuca się logo producenta oraz niewielkie diody. W tej okolicy znajdują się również panele dotykowe. Od wewnętrznej strony widać natomiast literkę wskazującą, z którą słuchawką mamy do czynienia (prawa/lewa) i wyprofilowaną zasadniczą część urządzenia. Na samym dole widać natomiast magnesy, które ułatwiają chowanie słuchawek do etui. W pobliżu umieszczono mikrofony.

Sterowanie dotykowe

 • Dwukrotne dotknięcie dowolnej słuchawki spowoduje włączenie pauzy lub kontynuowanie odtwarzania.
 • Trzykrotne dotknięcie dowolnej słuchawki wywoła asystenta głosowego.
 • Przytrzymanie przez dwie sekundy lewej lub prawej słuchawki da efekt w postaci przełączenia piosenki na poprzednią lub następną
 • Jeśli ktoś do nas dzwoni i dotkniemy dwukrotnie dowolnej słuchawki, połączenie zostanie odebrane. Jeżeli jednak przytrzymamy którąś słuchawkę przez dwie sekundy, to połączenie zostanie odrzucone.
 • Dwukrotne dotknięcie dowolnej słuchawki już w trakcie trwania połączenia sprawi, ze rozmowa zostanie zakończona.

Sterowanie dotykowe działa nieco kapryśnie. Szczególnie chodzi tu o przewijanie piosenek – trzeba mieć naprawdę świetne wyczucie, by uruchomić je w taki sposób, by słuchawki nie uznały, że chcemy włączyć pauzę. Jeśli już utwór zostanie przełączony, to przeważnie kolejne piosenka od razu zostaje zatrzymana.

Na komendy związane z zatrzymywaniem muzyki i jej ponownym uruchamianiem, wywoływaniem asystenta głosowego i odbieraniem oraz kończeniem połączeń słuchawki przeważnie reagują dobrze. Mimo wszystko funkcja dotykowego sterowania zdecydowanie lepiej działa choćby w modelu Fresh 'n Rebel Twins ANC, który miałem okazję testować kilka miesięcy temu.

Wrażenia z użytkowania

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Recenzowane słuchawki zasługują na pochwałę za wygodę ich noszenia. Naprawdę dobrze dopasowują się do uszu, są też lekkie i nawet dłuższe korzystanie z nich nie sprawia, że odczuwa się dyskomfort. Co z używaniem Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip podczas ćwiczeń fizycznych? Odniosłem wrażenie, że słuchawki nie trzymają się w uszach bardzo mocno, jednak podczas krótkiego biegu czy przy robieniu pompek nie wypadają. Do okazjonalnego treningu ten model może się zatem sprawdzić.

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip nie posiadają na wyposażeniu ANC, nie mamy do wyboru trybów pozwalających w różnym stopniu odciąć się od otoczenia. Mimo to słuchawek można w miarę komfortowo używać, choćby idąc chodnikiem obok ruchliwej drogi lub w komunikacji miejskiej, o ile nie wymagamy niemal całkowitego wygłuszenia dźwięków, które nas otaczają.

Recenzowany model bez problemu współpracował zarówno z telefonem, jak i komputerem. Wystarczy otworzyć pudełko ładujące, by słuchawki natychmiast połączyły się z urządzeniem, które je zapamiętało.

Dźwięk i rozmowy

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Jeśli oczekujecie od słuchawek, że będą grały naprawdę głośno, to Twins 3 Tip zdecydowanie was nie zawiodą. Maksymalny poziom głośności jest naprawdę wysoki i nawet przy jego ustawieniu dźwięk jest bardzo wyraźny i czysty, nie ma mowy o żadnych szumach lub innych problemach.

Przeglądając opinie o recenzowanych słuchawkach w sieci, można dojść do wniosku, że mają one mocno zaznaczony bas. Szczerze mówiąc brzmienie, którym charakteryzują się Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip, oceniłbym jako znacznie bardziej zrównoważone. Bas mocno przebija się w utworach, które same w sobie mają go dużo. Przy słuchaniu np. popowych piosenek popularnych w stacjach radiowych niskie tony zdecydowanie nie są na siłę podbijane.

Słuchając niemal dowolnego gatunku muzyki, byłem zadowolony z tego, co oferują recenzowane słuchawki. Jedynie w przypadku niektórych utworów hip-hopowych, których słucham na co dzień i mam porównanie jak brzmią na innych sprzętach, miałem wrażenie, że dźwięk mógłby być nieco głębszy. Odczucia związane z jakością odtwarzanej muzyki to mocno indywidualna kwestia i nie sposób uniknąć tu subiektywizmu.

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych i sprawdzają się w tym zadaniu przyzwoicie. Praktycznie zawsze słyszałem moich rozmówców bardzo wyraźnie i dostatecznie głośno. Po drugiej stronie wrażenia były czasem nieco gorsze – kiedy szedłem przy zatłoczonej drodze lub byłem w parku, gdzie wiał wiatr, zdarzało się, że rozmówcy słyszeli niewielkie przycięcia lub zniekształcenia, jednak dogadanie się i zrozumienie siebie nawzajem zawsze było możliwe.

Producent nie informuje o żadnej aplikacji przygotowanej z myślą o recenzowanych słuchawkach, więc jeśli chcielibyśmy np. zmienić komendy dotykowe, to takiej możliwości nie mamy. W kwestii wrażeń z użytkowania warto jeszcze wspomnieć o automatycznym wstrzymywaniu muzyki, gdy wyciągamy słuchawki z uszu, oraz o wznawianiu odtwarzania, gdy zakładamy słuchawki. Ta funkcja działa prawidłowo i rzadko kiedy Twins 3 Tip się mylą.

Czas pracy i ładowanie

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip powinny wytrzymać bez ładowania sześć godzin. To mocno orientacyjna liczba, jednak można ją przyjąć za pewien punkt odniesienia. Czasami słuchawki wytrzymywały trochę ponad pięć godzin, a innym razem, przy ok. 1/3 maksymalnej głośności, po ok. 4 godzinach słuchania muzyki przeplatanego rozmowami głosowymi wciąż pozostawała mniej więcej połowa baterii. W każdym razie o rozładowanie urządzenia nie musimy się martwić, ponieważ dzięki etui ładującemu powinniśmy móc 3-4 razy w pełni naładować słuchawki bez dostępu do gniazdka.

Na naładowanie recenzowanych słuchawek potrzeba ok. 1,5 godziny, a uzupełnienie energii w pudełku ładującym zajmuje ok. 2 godzin. Urządzenie można również ładować bezprzewodowo. Potrzebujemy jednak do tego specjalnej indukcyjnej ładowarki, której w zestawie nie znajdziemy.

Recenzja Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip – podsumowanie

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip

Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip to sprzęt, który nie zaskakuje. Podobnie jak w innych modelach tego producenta, jakość wykonania urządzenia stoi na wysokim poziomie, a uwagę przyciąga dbałość o detale w designie. Recenzowane słuchawki są wygodne, grają naprawdę głośno, emitując dźwięk dobrej jakości, a etui ładujące zapewnia długi czas pracy bez dostępu do gniazdka. To wszystko sprawia, że Fresh 'n Rebel Twins 3 Tip są modelem wartym zainteresowania. Oczywiście sterowanie dotykowe mogłoby być nieco bardziej dopracowane, a możliwości odtwarzania dźwięku być może nie zachwycą wszystkich melomanów. W tej półce cenowej jest to jednak do zaakceptowania.

Sprawdź najnowsze recenzje