AirPods Pro 2

Apple Airpods Pro 2 – przebój, na który czekają tłumy

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple AirPods Pro to prawdziwy hit rynkowy. Na ulicach widać wiele osób z popularnymi słuchawkami, które idealnie współgrają one z urządzeniami od firmy z Cupertino. Z pewnością Apple Airpods Pro 2 będą równie popularne. Co o nich wiemy? 

Zobacz także: Apple aktualizuje iPhone’y – oto iOS 15.3

Apple Airpods Pro 2 – nowe funkcje

Na początek warto pamiętać, że linia AirPods Pro różni się od standardowych AirPods, ponieważ oferuje dodatkowe funkcje i ulepszenie dźwięku, w szczególności redukcję szumów. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią hałasu dookoła i oczekują funkcji premium. 

Nowe AirPods Pro 2 nie miałyby sensu, gdyby nie były wyposażone w tę funkcję. Redukcja szumów oferowana przez AirPods Pro jest rzeczywiście bardzo dobra, szczególnie w przypadku bezprzewodowych słuchawek dousznych. Można ją jednak poprawić, co Apple zamierza zrobić. Tak przynajmniej twierdzi źródło LeaksApplePro.

AirPods Pro 2

Według plotek nowa redukcja szumów w AirPods Pro 2 pozwoli określonym słowom kodowym i głosom „przebić się” przez ich aktywne wygłuszanie. Dostrzeżony przez AppleInsider nowy wniosek patentowy o nazwie „Interrupt for noise-cancelling audio devices” opisuje nową funkcję, która ma na celu zapobieganie omijaniu ważnych rozmów, gdy włączona jest aktywna redukcja szumów.

Ponadto, AirPods Pro 2 mają być pierwszymi bezprzewodowymi słuchawkami dousznymi od Apple obsługującymi standard ALAC. Być może będą wykorzystywały jakiś nowy rodzaj zastrzeżonego połączenia bezprzewodowego zamiast Bluetooth.

Następca AirPods Pro ma również wykorzystywać czujniki do wykonywania pomiarów biometrycznych. Plotki MacRumors i AppleLeaksPro wskazują na monitorowanie poziomu tlenu we krwi. Jednak kształt słuchawek musiałby się wtedy zmienić – inaczej nie da się takiej technologii zamontować. 

AirPods Pro 2

Jeden z patentów Apple pokazuje możliwość kontrolowania bezprzewodowych słuchawek dousznych za pomocą futurystycznych „gestów w powietrzu”. Niedawno z kolei Apple złożyło wniosek patentowy opisujący wkładki douszne, które można kontrolować, dotykając twarzy, potrząsając głową, a nawet stukając zębami. Jednak trudno wierzyć, że takie możliwości faktycznie pojawią się już w Airpods Pro 2 – to raczej dalsza perspektywa. 

Warto jeszcze wspomnieć o wyglądzie. Według raportu Bloomberg, słuchawki otrzymają zmieniony design względem poprzednika. Uzyskają „bardziej zaokrąglony kształt, który wypełnia więcej ucha użytkownika”. Być może będą bardziej podobne do konkurencji z Samsunga – Galaxy Buds. 

Termin premiery i cena słuchawek

Pierwsze informacje na temat nowego modelu zaczęły pojawiać się w 2020 roku. Jedno ze źródeł podawało, że będą one kosztować tyle samo, co poprzednia wersja. Według tweeta z LeaksApplePro będzie to $250.

Ponadto, szanowany analityk Ming-Chi Kuo przewiduje premierę pod koniec roku. Termin premiery w 2022 r. miałaby sens, biorąc pod uwagę, że AirPods 3 zostały już wydane, zapewniając znacznie lepsze wrażenia słuchania niż poprzedni model – AirPods 2. 

Źródło: techradar

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy