ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AirPods Pro 2

Apple aktualizuje firmware dla AirPods – sprawdźcie, jak je pobrać

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple wprowadziło wczoraj aktualizację oprogramowania sprzętowego dla AirPods 3, AirPods Pro i AirPods Max. Nowe firmware w wersji 4.2 jest teraz dostępne dla każdego modelu słuchawek bezprzewodowych z Cupertino bez znanych zmian poza poprawkami błędów i aktualizacjami dotyczącymi niezawodności. Apple nie udostępnia dokładnych informacji o wersji oprogramowania sprzętowego AirPods, więc zmiany w aktualizacji nie są znane. Wcześniejsza jednak przyniosła obsługę funkcji „Wyraźny głos” dla AirPods Pro. Funkcja umożliwia skuteczne wychwycenie z zewnętrznego hałasu to, co mówi druga osoba. Co nowego mamy w obecnej wersji? Pewnie przekonamy się na dniach.

Zobacz także: Rewolucja w iPhone 14 Pro, czyli technologia jakiej nie zrobił nikt

Apple aktualizuje firmware dla AirPods – sprawdźcie, jak je pobrać

Wcześniej AirPods Pro miały oprogramowanie sprzętowe w wersji 4.0 (4A402), co stanowiło niewielką zmianę w stosunku do poprzedniej wersji 4A400. AirPods trzeciej generacji otrzymały wersję 4.1 4B66. Nowa aktualizacja to wersja 4.2 z numerem kompilacji 4C165 dla każdego modelu AirPods, w tym AirPods (drugiej i trzeciej generacji), AirPods Pro, a także flagowych AirPods Max. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje na temat aktualizacji i sprawdzania wersji oprogramowania układowego.

AirPods firmware

Aktualizacja nastąpiła po trzech tygodniach od wydania poprzedniej wersji dla swoich bezprzewodowych słuchawek dousznych i nausznych aktualnej oferty. Niestety, firma nie udostępnia informacji o wydaniu aktualizacji oprogramowania sprzętowego AirPods. Zamiast tego użytkownicy muszą poczekać, aż aktualizacja trafi na ich AirPods 3, AirPods Pro i AirPods Max, a następnie sprawdzić i zobaczyć, czy coś się zmieniło.

Nowe oprogramowanie tylko dla AirPods – Beats muszą poczekać

W tej chwili firmware w wersji 4C165 jest wprowadzane tylko dla wszystkich sprzedawanych przez Apple słuchawek AirPods, czyli AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro i AirPods Max. Wygląda na to, że spółka nie wprowadziła dziś aktualizacji dla żadnych słuchawek Beats. To może się jednak zmienić w najbliższym czasie.

AirPods firmware

Jak zaktualizować AirPods do najnowszego firmware?

Apple nie ułatwia ręcznej aktualizacji AirPods do nowych wersji firmare. Zamiast tego firma twierdzi, że nowa wersja oprogramowania zostanie zainstalowana, gdy słuchawki będą połączone przez Bluetooth z iPhone. Aby sprawdzić wersję oprogramowania układowego AirPods:

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhone;

  • Przejdź do menu „Bluetooth”;
  • Znajdź swoje AirPods na liście urządzeń;
  • Dotknij „i” obok nich;
  • Spójrz na „Wersja oprogramowania”.

Ponownie, najnowsza wersja oprogramowania sprzętowego AirPods Pro to 4C165. Jeśli to widzisz w aplikacji Ustawienia, oznacza to, że Twoje AirPods są w zaktualizowane. Jeśli nie, aktualizacja powinna zostać zainstalowana po podłączeniu słuchawek do iPhone przez Bluetooth.

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy