iOS 15.3

Aktualizujcie iPhone’y! iOS 15.3 naprawia krytyczny błąd Safari

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple wypuściło iOS 15.3 oraz iPadOS 15.3 z niezwykle ważną poprawką błędu w przeglądarce Safari. Umożliwiał on cyberprzestępcom na dostęp do historii odwiedzanych przez użytkownika witryn i aplikacji internetowych. To trzecie duże aktualizacje systemów operacyjnych iOS i iPadOS 15, które zostały wydane we wrześniu 2021 roku. iOS i iPadOS 15.3 pojawiły się prawie dwa tygodnie po wydaniu iOS i iPadOS 15.2.1, czyli drobnych poprawek błędów.

Zobacz także: Ofensywa trwa – nowe hity sprzedażowe Apple już jesienią

Aktualizujcie iPhone’y! iOS 15.3 naprawia krytyczny błąd Safari

Aktualizacje iOS 15.3 i iPadOS 15.3 można pobrać bezpłatnie, a oprogramowanie jest dostępne na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach bezprzewodowo w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do nowej wersji systemu, przejdź do Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia.

iOS 15.3

Według informacji o wydaniu od Apple, iOS 15.3 zawiera „poprawki błędów i aktualizacje zabezpieczeń dla Twojego iPhone’a”, a spółka zaleca instalację oprogramowania wszystkim użytkownikom. Firma dotychczas nie zamieściła bardziej dokładnych informacji na temat tego wydania, ale wiemy że to niezwykle ważnym update. Ze względu na wykryte jakiś czas temu luki w Safari koniecznie zainstalujcie wersję 15.3.

To bardzo ważny update systemu iOS

Apple niebawem pokaże pełną listę danych dotyczących najnowszej aktualizacji zabezpieczeń na swojej stronie internetowej, ale wydane wersje iOS i iPadOS 15.3 dotyczą w szczególności niedawno wykrytego exploita Safari.

W iOS 15 i iPadOS 15 występuje problem z implementacją WebKit interfejsu IndexedDB JavaScript API. Witryny korzystające z IndexedDB mogą uzyskać dostęp do nazw, baz danych IndexedDB wygenerowanych przez inne witryny podczas tej samej sesji przeglądania, co zasadniczo pozwala złośliwej witrynie na szpiegowanie innych witryn odwiedzanych przez użytkownika Safari.

iOS 15.3

iOS 15.3, iPadOS 15.3 oraz wydany także teraz macOS Monterey 12.2 naprawiają błąd Safari, który miał również wpływ na Chrome i inne przeglądarki na urządzeniach z systemem iOS. Dzięki tej poprawce luka nie może być już wykorzystywana do zbierania najnowszej historii przeglądania i danych od użytkowników Safari.

Apple wydało także watchOS 8.4

Firma wydała dzisiaj watchOS 8.4, trzecią dużą aktualizację systemu operacyjnego watchOS 8, który został wypuszczony we wrześniu. 8.4 pojawia się ponad miesiąc po wydaniu wersji 8.3, aktualizacji, która dodała obsługę Apple Music Voice Plan. Update jest kompatybilny z Apple Watch Series 3 i wszystkim nowszymi modelami,  podobnie jak wszystkie inne aktualizacje watchOS 8.

Zgodnie z informacjami o wydaniu, wersja 8.4 naprawia błąd, który mógł spowodować, że niektóre ładowarki nie będą działać poprawnie z Apple Watch. Od czasu wersji oznaczonej numerkiem 8.3 pojawiły się skargi od użytkowników zegarków Series 7, którzy zauważyli, że ładowarki innych firm (a w niektórych przypadkach ładowarki marki Apple) nie są w stanie ładować ich smartwatchy. W niektórych sytuacjach zegarek w ogóle nie ładował się ładowarką, której dotyczy problem, a w innych ładuje się przez kilka minut, a następnie przestaje. Dzisiejsza aktualizacja powinna rozwiązać oba problemy.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy