ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowe możliwości Windows 11

Styczniowe poprawki zabezpieczeń Windows 11 już gotowe do pobrania

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Użytkownicy różnych systemów powinni pamiętać o ich regularnym aktualizowaniu. Nie chodzi tylko o update’y zawierające nowe funkcje. Ważne są także łatki zabezpieczeń. Styczniowe poprawki zabezpieczeń do systemu Windows 11 są już gotowe do pobrania. Zobaczmy, co nowego.

Zobacz także: Aplikacja zmierzy ciśnienie krwi za pomocą aparatu w smartfonie!

Styczniowe poprawki zabezpieczeń Windows 11

Styczniowe poprawki zabezpieczeń Windows 11Update

Najważniejsze zmiany w łatce:

  • Aktualizuje znany problem dotyczący japońskich edytorów metod wprowadzania (IME). Wprowadzany tekst może wyglądać niewłaściwie lub kursor tekstowy może nieoczekiwanie poruszać się w aplikacjach korzystających z zestawu znaków wielobajtowych (MBCS).
  • Wzmacnia zabezpieczenia systemu operacyjnego Windows.

Szczegóły – ulepszenia i poprawki aktualizacji:

  • Rozwiązuje znany problem dotyczący japońskich edytorów metod wprowadzania (IME). Gdy używasz japońskiego edytora IME do wprowadzania tekstu, tekst może wyglądać niewłaściwie lub kursor tekstowy może nieoczekiwanie przesuwać się w aplikacjach korzystających z zestawu znaków wielobajtowych (MBCS). Ten problem dotyczy japońskiego edytora IME firmy Microsoft oraz japońskiego edytora IME innych firm.
  • Ponadto ta aktualizacja wprowadza ulepszenia jakości do stosu obsługi, który jest składnikiem, który instaluje aktualizacje systemu Windows. Obsługa aktualizacji stosu (SSU) zapewnia niezawodność i niezawodność obsługi, dzięki czemu urządzenia mogą odbierać i instalować aktualizacje firmy Microsoft.

Jeśli zainstalowałeś wcześniejsze aktualizacje, tylko nowe poprawki zawarte w tym pakiecie zostaną pobrane i zainstalowane na Twoim urządzeniu.

Więcej informacji na temat usuniętych luk w zabezpieczeniach można znaleźć w witrynie Przewodnik po aktualizacjach zabezpieczeń oraz w aktualizacjach zabezpieczeń ze stycznia 2022 r.

Znane problemy aktualizacji i jak uzyskać update?

Po zainstalowaniu systemu Windows 11 niektóre programy do edycji obrazów mogą niepoprawnie renderować kolory na niektórych ekranach o wysokim zakresie dynamiki (HDR). Jest to często obserwowane w przypadku białych kolorów, które mogą być wyświetlane w jasnożółtym lub innym kolorze.

Ten problem występuje, gdy niektóre interfejsy API Win32 renderowania kolorów zwracają nieoczekiwane informacje lub błędy w określonych warunkach. Nie dotyczy to wszystkich programów do zarządzania profilami kolorów, a opcje profilów kolorów dostępne na stronie Ustawienia systemu Windows 11, w szczególności Panel sterowania kolorami Microsoft, powinny działać poprawnie. Firma pracuje nad rozwiązaniem problemu – powinno to nastąpić do końca stycznia.

Microsoft łączy najnowszą aktualizację stosu obsługi (SSU) systemu operacyjnego z najnowszą aktualizacją skumulowaną (LCU). Aktualizacja zatem jest już dostępna w:

  • Usłudze Windows Update i Microsoft Update,
  • Windows Update dla firm,
  • Wykazie usługi Microsoft Update,
  • Programie Windows Server Update Services (WSUS).

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy