ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacja zmierzy Ciśnienie krwi

Aplikacja zmierzy ciśnienie krwi za pomocą aparatu w smartfonie!

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Binah.ai to wiodący dostawca rozwiązań wideo do monitorowania ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Spółka wykorzystuje sztuczną inteligencję w swoich projektach. Firma ogłosiła dzisiaj rewolucyjną nowość – aplikacja zmierzy ciśnienie krwi! Wystarczy praktycznie dowolny smartfon lub laptop z aparatem. Pomiar ciśnienia krwi można wykonać w ciągu zaledwie jednej minuty, po prostu patrząc na kamerę urządzenia.

Zobacz także: Zastanawia mnie fenomen hitu Netflixa – rój gwiazd lepem na widza?

Aplikacja zmierzy ciśnienie krwi

„To ogromny kamień milowy dla opieki zdrowotnej i dobrego samopoczucia w ogóle, a także dla Binah.ai. Nie możemy się doczekać, kiedy będziemy świadkami jego pozytywnego wpływu na życie ludzi. Pomiar ciśnienia krwi jest niezbędnym elementem oceny ogólnego stanu zdrowia osoby, pomagając również zdiagnozować i określić opcje leczenia poważnych schorzeń, w tym nadciśnienia, otyłości czy cukrzycy. Niemonitorowany daje pole do pojawienia się schorzeń, które po cichu będą uszkadzać organizm przez lata, zanim pojawią się objawy. Korzystając z urządzenia, które ludzie już posiadają, osoby fizyczne, usługodawcy i płatnicy mogą teraz mieć łatwy, częsty dostęp, z dłoni lub zdalnie, do danych dotyczących zdrowia w czasie rzeczywistym, aby lepiej zadbać o siebie i zapewnić lepszą, bardziej terminową opiekę dla innych, w dowolnym miejscu i czasie, szybciej i po niższych kosztach.”  

– powiedział David Maman, współzałożyciel i dyrektor generalny Binah.ai.
Aplikacja zmierzy Ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest pobierane za pomocą optycznej techniki fotopletyzmografii (PPG), która analizuje odbicie światła powracającego do aparatu z nagiego obszaru skóry na ludzkiej twarzy. Dzieje się to z wykorzystaniem zaawansowanych algorytmów sztucznej inteligencji i głębokiego uczenia, w tym technologii wizji komputerowej i przetwarzania sygnałów. Binah.ai przeprowadził kilka testów w celu opracowania i walidacji pomiaru ciśnienia krwi, zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i klinicznych. Pomiary te zostały również porównane z urządzeniami Connex Spot Monitor i Withings BPM Connect.

Nie tylko ciśnienie krwi

Oprócz pomiaru ciśnienia krwi, wielokrotnie nagradzana technologia Binah.ai zapewnia również inne pomiary. Chodzi o częstość akcji serca, zmienność rytmu serca (HRV), odstęp RR, aktywność układu przywspółczulnego, współczynnik tętna i oddychania (PRQ), saturację, częstość oddechów i stres współczulny. Rozwiązanie Binah.ai eliminuje potrzebę używania urządzeń do noszenia i wyodrębnia parametry zdrowotne niezależnie od płci i koloru skóry.

aplikacja zmierzy ciśnienie krwi

Jako firma B2B, Binah.ai dostarcza swoją technologię organizacjom jako zestaw programistyczny, który można łatwo zintegrować z ich aplikacjami obsługującymi urządzenia z systemem iOS, Android, laptopy z systemem Windows lub aplikacje internetowe w przeglądarkach Safari i Google Chrome.

Do kogo jest skierowana technologia?

Różne branże potrzebujące danych dotyczących zdrowia dostarczanych przez użytkowników końcowych, w tym opieka zdrowotna, farmaceutyczna, ubezpieczeniowa, wellness i wiele innych, mogą bardzo chętnie skorzystać na wykorzystaniu technologii Binah.ai. Przyda się w takich sytuacjach jak telezdrowie, zdalne monitorowanie pacjentów, zarządzanie chorobami przewlekłymi, opieka nad osobami starszymi, opieka domowa, opieka profilaktyczna, opieka spersonalizowana, wirtualne próby, przestrzeganie przyjmowania leków, ubezpieczenia, dobre samopoczucie w firmie, łagodzenie rozprzestrzeniania się epidemii i wiele innych.

Binah.ai otrzymał nagrodę CES Innovation Award w 2022 r. za funkcję monitorowania ciśnienia krwi, a także nagrodę CES Innovation Award w 2020 r.

Źródło: prweb, binah

    Sprawdź najnowsze wpisy