ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
update systemu Windows 11 ostrzeżenie odnośnie wymagań

Windows 11 w wersji 22526 to pierwszy nowy build w 2022 roku

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Microsoft regularnie aktualizuje swoją platformę w kanale deweloperskim. Po trzytygodniowej przerwie gigant pokazał kolejny build. Windows 11 w wersji 22526 prezentuje niewiele zmian, ale są one całkiem interesujące.

Zobacz także: Microsoft Pluton to niesamowita technologia, która trafiła do laptopów

Windows 11 22526 – nowości

Windows 11 22526

Wyjątkowo, w nowej wersji Windowsa 11, nowości jest jak na lekarstwo. Oto one:

 • Microsoft eksperymentuje z wyświetlaniem ALT + TAB w oknie zamiast na pełnym ekranie dla niektórych Insiderów.
 • Dodano obsługę mowy szerokopasmowej podczas korzystania z produktów Apple AirPods (AirPods, AirPods Pro lub AirPods Max), poprawiając jakość dźwięku podczas połączeń głosowych.
 • Począwszy od kompilacji 22518, funkcja Credential Guard jest teraz domyślnie włączona na komputerach z licencją Windows 11 Enterprise (E3 i E5), które są połączone z przedsiębiorstwem.
 • Microsoft eksperymentuje z indeksowaniem większej liczby lokalizacji plików, aby korzystanie z wyszukiwania w celu znalezienia ważnych plików w Eksploratorze plików było szybsze.

Mniejsze zmiany i poprawki

Nowy build obejmuje też mniejsze zmiany i poprawki. Warto się z nimi zapoznać:

 • Wykonano trochę pracy, aby rozwiązać problem polegający na tym, że jeśli użyłeś wyszukiwania w Eksploratorze plików, a następnie explorer.exe uległ awarii, przy następnej próbie wyszukiwania w Eksploratorze plików nie zadziała.
 • Wprowadzono kolejną poprawkę, aby rozwiązać problem zacinania się wyskakującego menu ostatnich wyszukiwań na ekranie (które jest przezroczyste z wyjątkiem obramowania).
 • Poprawiono rozdzielczość ikon aplikacji wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, gdy skalowanie wyświetlacza zostało ustawione na więcej niż 100%.
 • Jeśli używasz kolekcji Spotlight, bieżący obraz powinien zostać teraz poddany migracji podczas uaktualniania (jeśli kompilacja, z której uaktualniasz, to kompilacja 22523 lub nowsza).
 • Naprawiono błąd, który powodował, że tablica widżetów potencjalnie nie miała prawidłowej rozdzielczości po najechaniu kursorem na punkt wejścia na drugim monitorze.
 • Rozwiązano problem polegający na tym, że tablica widżetów była tymczasowo pusta, wyświetlając tylko przycisk Dodaj widżety (który również otwierał puste okno dialogowe).
 • Naprawiono błąd sprawdzający KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED, którego użytkownicy pulpitu zdalnego napotykali podczas próby zamknięcia lub ponownego uruchomienia.
 • Sklep Microsoft Store nie powinien już wyświetlać komunikatu, że próba zainstalowania najnowszej aktualizacji Web Media Extension zwraca kod błędu 0x80073CFB.
 • Naprawiono awarię DWM, która miała wpływ na niektórych Insiderów podczas poprzedniego lotu.

Warto mieć na uwadze, że Microsoft przeniósł Dev Channel z powrotem do otrzymywania kompilacji z aktywnej gałęzi deweloperskiej (RS_PRERELEASE). Te kompilacje pochodzą z najwcześniejszego etapu nowego cyklu rozwojowego z najnowszym kodem w toku od inżynierów. Nie zawsze są to stabilne kompilacje, a czasami można znaleźć problemy, które blokują kluczowe działania lub wymagają obejścia. Ważne jest, aby regularnie zapoznawać się ze znanymi problemami wymienionymi w postach Microsoftu. Są one dokumentowane przy każdej wersji i publikuję je na naszym portalu.

Źródło: microsoft

Sprawdź najnowsze wpisy