ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
examobile logo aplikacje huawei smartwatch harmonyos watch 3 appgallery

Smartwatch nie musi pokazywać tylko czasu — poznaj aplikacje Examobile

Autor: Łukasz Pająk Lokowanie

Każda duża firma, która tworzy oprogramowanie, jest świadoma tego, jak ważna jest dostępność aplikacji na danej platformie. Tyczy się to zarówno wydawców, którzy muszą śledzić aktualne trendy, jak i producentów systemów operacyjnych, którzy muszą pokazać, że ich system jest godny uwagi. W ten sposób poznajcie Examobile, czyli polską spółkę, której dynamiczny rozwój stanowi świetny przykład, że nie warto zastanawiać się i wahać przed poznawaniem nowości. W tym konkretnym przypadku do sklepu Huawei z aplikacjami na smartwatche dołączają kolejne propozycje właśnie od Examobile.

Examobile z przytupem rusza na podbój smartwatchy Huawei z HarmonyOS

examobile logo aplikacje huawei smartwatch harmonyos watch 3 appgallery

Przed Świętami przybliżyliśmy Wam Airly, czyli firmę, która ma jasno ustalone cele i nie boi się wyzwań. O Examobile moglibyśmy napisać podobnie, choć tym razem nie skupiamy się wyłącznie na jednej grupie odbiorców. Spółka założona Bielsku-Białej może pochwalić się nie tylko obecnością na giełdzie, ale przede wszystkim świetnymi dokonaniami. Dotychczas Examobile zrealizowało już 300 projektów, które dotarły do 50 milionów zadowolonych użytkowników. Wśród produktów, na których skupia się firma, możemy wymienić wiele prostych gier i aplikacji rozrywkowych, w tym także te dla dzieci. Dodatkowo w portfolio Examobile znajdziemy propozycje dla biegaczy, rowerzystów, narciarzy i podróżników. Na sam koniec mogą Was zainteresować aplikacje, które sprawiają, że zwykłe smartfony, tablety, a teraz także smartwatche stają się wyspecjalizowanymi narzędziami (czujniki lub mierniki).

Aż sześć aplikacji od Examobile już w AppGallery na zegarkach Huawei Watch 3

Examobile istnieje już ponad 10 lat. Tym sposobem firma ma za sobą od groma przemian i rewolucji, które miały miejsce w tym czasie. Odnoszę się w tym momencie nie tylko do rozwoju samych technologii, ale przede wszystkim do różnorodności dostępnych platform. Dzisiaj firma skupia się na największych systemach i sklepach, a więc App Store, Play Store, Microsoft Store oraz naturalnie AppGallery. W przypadku sklepu z aplikacjami od Huawei firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i użytkowników smartwatchy. Dlatego na zegarkach Huawei Watch 3 z HarmonyOS na pokładzie znajdziemy najnowsze propozycje, które możęcie poznać poniżej:

  1. Wysokościomierz i Tracker sportowy (Altimeter – Sport Tracker for your Smart Watch), który wykorzystuje GPS oraz barometr do dokładnego pomiaru wysokości nad poziomem morza.
  2. Dane z GPS (GPS Data Smart Watch), czyli szczegółowe wskazania z modułu GPS (lokalizacja, wysokość, prędkość, jakość sygnału, kompas)
  3. Trąbka Kibica (Sport Air Horn Smart Watch), czyli obowiązkowa pozycja dla fanów sportu. Zamień swój zegarek w stadionową trąbkę, klakson lub wuwuzelę.
  4. Gwizdek Kibica (Whistle), czyli nazwa mówi sama za siebie, ale aplikacja sprawdzi się nie tylko na meczu. W końcu pozwala także wywołać głośny i cykliczny dźwięk S.O.S. lub ultradźwięki, które umożliwiają zawołanie swojego zwierzęcego pupila.
  5. Kółko i krzyżyk (Tic Tac Toe) – popularna i prosta gra, która pozwoli zabić czas między innymi w kolejkach. Możemy mierzyć się zarówno ze sztuczną inteligencją o różnych poziomach trudności, jak i towarzyszącą nam w tej samej kolejce osobą.
  6. Folia Antystresowa (Bubble Stress Relief on Smart Watch) – jeśli cały czas stoimy w kolejce, ale dopadnie nas stres, to możemy rozładować go z pomocą… folii bąbelkowej.

Jak sami widzicie, powyższe propozycje doskonale oddają to, w czym Examobile najlepiej się odnajduje. Są to proste aplikacje, które zostały ukierunkowane na dany cel. Mają umilać czas, pomagać lub być narzędziami. Wszystkie dostępne są w sklepie HarmonyOS na smartwatchach Huawei Watch 3. Zainteresowani znajdą je także w AppGallery w wydaniach dla smartfonów i tabletów.

W drodze jeszcze więcej aplikacji

examobile logo

Poznaliście aplikacje od Examobile, wcześniej wspomniałem także o Airly, a to tylko wybrane przykłady, które znajdziemy na smartwatchach Huawei z HarmonyOS. Aktualnie możemy zainstalować między innymi iTaxi, AutoMapę, Empik Music (ze świetną promocją!), Podcast GO, Listonic i wiele, wiele innych. Praktycznie każdego dnia do AppGallery trafiają nowe gry i aplikacje, więc warto na bieżąco śledzić wszelkie nowości. Co ważne, to właśnie Polacy mają istotny wkład w budowanie sklepu Huawei. Świadczy to o zainteresowaniu wydawców, które nie wzięło się znikąd. Podobnie jak firma udowodniła swoją siłę na smartfonach, tak samo dzisiaj obserwujemy wyraźny rozwój platformy z inteligentnymi zegarkami.

Zobacz też: Dlaczego smartwatch to znakomity prezent?

Bądźcie również na bieżąco z nami. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jeszcze w tym roku pojawi się kilka istotnych tytułów w AppGallery. Tymczasem dajcie znać, co sądzicie o propozycjach od Examobile? Może inna aplikacja tego wydawcy powinna dodatkowo trafić na smartwatche Huawei?

Materiał zawiera lokowanie produktu

Sprawdź najnowsze wpisy