Apple bezprzewodowa ładowarka

Apple się nie poddaje – nowa bezprzewodowa ładowarka w drodze

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Apple wciąż pracuje nad urządzeniem – to bezprzewodowa ładowarka, która będzie działać podobnie do porzuconego AirPower, takie informacje podał nam Mark Gurman z Bloomberga. W najnowszym wydaniu swojego biuletynu dziennikarz powtarza wcześniejsze doniesienia, że ​​firma z Cupertino nadal zamierza stworzyć akcesorium do bezprzewodowego ładowania, które ładuje wiele sprzętów, takich jak iPhone, Apple Watch i AirPods jednocześnie.

Zobacz także: Polska szpieguje za pośrednictwem programu Pegasus?! Apple ostrzega!

Apple się nie poddaje – nowa bezprzewodowa ładowarka w drodze

Firma po raz pierwszy ogłosiła AirPower we wrześniu 2017 roku wraz z premierą iPhone 8 i iPhone X. W tym czasie Apple powiedziało, że produkt zostanie wprowadzony na rynek w 2018 roku, ale tak się nie stało. Po miesiącach plotek o problemach rozwojowych, Tim Cook i spółka anulowali projekt w marcu 2019 roku.

Apple bezprzewodowa ładowarka

Od tego czasu Apple wprowadziło ładowanie MagSafe dla iPhone’ów. Otrzymaliśmy też akcesorium MagSafe Duo, które może bezprzewodowo ładować zegarek Apple Watch i smartfona w tandemie, chociaż Duo to tylko dwie oddzielne ładowarki bezprzewodowe połączone ze sobą. Jeśli Gurman ma rację, Apple nadal planuje wypuścić urządzenie ładujące, które może ładować wszystkie trzy produkty jednocześnie.

Kontynuując ten temat, Gurman wierzy, że spółka nadal bada rozwiązanie do ładowania, które nie opiera się na technologii ładowania indukcyjnego opartego na styku. W szczególności wspomina, że ​​Apple pracuje nad bezprzewodowymi urządzeniami ładującymi na krótkie i duże odległości i że firma wyobraża przyszłość, w której wszystkie jej główne urządzenia będą mogły się wzajemnie ładować. „Wyobraź sobie iPada ładującego iPhone’a, a potem iPhone’a ładującego AirPods lub Apple Watch” – dodaje Gurman.

Koniec AirPower to nie koniec marzeń o bezprzewodowej ładowarce

Od dawna słyszeliśmy pogłoski o tak zwanej funkcji zwrotnego ładowania bezprzewodowego dla ostatnich serii smartfonów. Najnowszy tego efekt otrzymaliśmy w postaci akumulatora MagSafe, który może otrzymywać energię z iPhone, gdy to drugie urządzenie jest podłączone i ładowane.

Pomimo nieudanego eksperymentu AirPower kilka lat temu, Apple podobno wciąż pracuje nad ładowarką dla wielu urządzeń do swoich produktów. Według nowego raportu Bloomberga, Apple opracowuje ładowarkę do wielu urządzeń, a także technologię bezprzewodowego ładowania na krótkich i długich dystansach dla swojego pomysłu na przyszłość, w której wszystkie główne urządzenia „mogą się wzajemnie ładować”.

Tak zwane zwrotne ładowanie bezprzewodowe było podobno funkcją przewidzianą dla iPhone od kilku lat, ale ostatecznie nie doszło do jej wdrożenia. Teoretycznie pozwoliłoby to użytkownikom umieścić swoje słuchawki AirPods lub Apple Watch z tyłu iPhone’a, aby je ładować w podróży.

Źródło: 9to5mac, MacRumors

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy