ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MacBook Pro: notch zasłania ekran

Notch nie tylko dla iPhone – teraz trafi do MacBook Pro 2021

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Już w poniedziałek o 19:00 kolejne wydarzenie Apple. Na konferencji zobaczymy prawdopodobnie nowe komputery firmy z Cupertino. W zasadzie jest to bardziej niż pewne. O nowych urządzeniach wiemy sporo, ale cały czas ich design jest tajemnicą. Dziś pojawiła się bardzo ciekawa informacja, która może wywołać spore kontrowersje. Przeprojektowane modele MacBook Pro mogą otrzymać notch, w którym umieszczona będzie kamera.

Zobacz także: Problemy z AirPods Pro – Apple rozszerza program serwisowania

Notch nie tylko dla iPhone – teraz trafi do MacBook Pro 2021

Plotka pochodzi od użytkownika portalu Weibo w Chinach, który zastrzega, że ​​przeprojektowany MacBook Pro będzie miał notcha. Podobno ma rozmiar zbliżony do tego w iPhone 12. Użytkownik Twittera znany jako DuanRui, który często dzieli się informacjami o planach Apple, zasugerował jednak, że plotka może być po prostu żartem. Wszystko wyjaśni się w poniedziałek. 

Notch MacBook Pro

Post z Reddita mówi, że nowy MacBook Pro będzie miał wycięcie o standardowym rozmiarze, ale nie mniejsze niż iPhone 13. Zamiast zawierać kamerę TrueDepth do Face ID, jak w iPhonie, najwyraźniej mieści ono kamerę internetową 1080p, czujnik True Tone i mikrofon. Mówi się, że nawet z wycięciem u góry wyświetlacza Apple nie było w stanie zapewnić MacBookowi Pro czterech ramek o równej szerokości. Ten projekt z wycięciem ma również pojawić się w przeprojektowanym MacBooku Air w 2022 roku.

Kontrowersyjne, ale na pewno nie niemożliwe

Chociaż na początku twierdzenie to może wydawać się śmieszne, osoba która zdobyła informacje podkreśliła odkrycie MacRumors, że nowe 14- i 16-calowe MacBook Pro będą miały rozdzielczość 3024 na 1964 i 3456 na 2234. Po odjęciu 74 pikseli od wysokości obu, 3024 o 1890 i 3456 na 2160 odpowiada proporcji 16:10. Wszystkie obecne MacBooki Apple mają proporcje 16:10, więc biorąc pod uwagę wysokość 74 pikseli na wycięcie, ten punkt wydaje się być prawdopodobny.

MacBook Pro 2021

Ogromne pytania pozostają wokół tego, jak macOS poradziłby sobie z wycięciem, ponieważ wyraźnie widać go było na pasku menu, i wydaje się zaskakujące, że Apple dałby MacBookowi Pro wycięcie, jednocześnie zatrzymując Face ID i ramki o tej samej wielkości.

Kolejna plotka wspomniana w poście na Reddit i na Weibo twierdzi, że cały obszar klawiatury nowych MacBooków Pro jest czarny, a nie tylko klawisze, co jest „prawdopodobnie największą zmianą wizualną w klawiaturze od czasu przeprojektowania Unibody ponad dekadę temu. Istnieje również nieuzasadnione twierdzenie, że MacBooki Pro będą grubsze i będą miały większe wentylatory.

Notch to ikona

Wycięcie stało się czymś w rodzaju ikony, dzięki czemu iPhone najnowszej generacji są bardzo rozpoznawalne. Funkcja została skrytykowana za nieelegancję przez niektórych użytkowników. Jeśli okaże się, że plotki są prawdziwe, wycięcie w MacBooku Pro prawdopodobnie będzie efektem sporej burzy w mediach.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy