ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Produkty Apple

Nowe produkty Apple są gotowe – premiera już w poniedziałek

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple ogłosiło wczoraj wieczorem, że zorganizuje specjalne wydarzenie w poniedziałek 18 października o godzinie 19:00 naszego czasu. Event ma się odbyć w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii i ponownie będzie wyłącznie online. Jesienią firma wydaje na rynek wiele produktów. Często organizuje drugie wydarzenie w październiku lub listopadzie, co ma miejsce i w tym roku – wtedy zobaczymy nowe produkty Apple.

Zobacz także: Świetna funkcja macOS Monterey, czyli więcej mocy dla MacBooków

Nowe produkty Apple są gotowe – premiera już w poniedziałek

Prezentacja ma być skupiona na komputerach. Plotki sugerują, że 14- i 16-calowe modele MacBook Pro będą miały zmienioną konstrukcję z cieńszymi ramkami i większymi wyświetlaczami. Widzieliśmy już informacje dotyczące odpowiednio rozdzielczości 3024 x 1964 i 3456 x 2234, które umożliwiłyby skalowanie 2x Retina, bardziej wyrazisty obraz i tekst. Nowy MacBook Pro będzie korzystał z układu M1X, który jest szybszą i wydajniejszą wersją M1, a ponadto może obsługiwać do 32 GB pamięci RAM.

Produkty Apple

Nowe produkty Apple to powrót ładowania MagSafe, funkcji ładowania, która zastąpi USB-C. Apple przywraca również port HDMI i gniazdo kart SD, nie będzie paska dotykowego Touch Bar, a firma zamiast tego ponownie zastosuje standardowy rząd klawiszy funkcyjnych. Modele MacBook Pro z 2021 roku będą powrotem do projektu sprzed 2016 roku, a Apple cofnie wiele kontrowersyjnych zmian wprowadzonych w ramach modernizacji z 2016 roku.

Nowy MacBook Pro to powrót do przeszłości?

Analityk Ross Young podzielił się czymś nowym – nadchodzące modele MacBooka Pro mogą mieć częstotliwość odświeżania 120 Hz. W rozmowie na Twitterze Young powiedział, że 14- i 16-calowe modele MacBooka Pro będą wyposażone w wyświetlacze mini-LED z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Już wcześniej słyszeliśmy o możliwości zastosowania wyświetlacza mini-LED, ale Young twierdzi, że jest to „100% potwierdzone”.

MacBook pro 2021

Twierdzi, że Apple będzie korzystać z tych samych dostawców paneli, których używa do iPada Pro. Chociaż, że technologia mini-LED jest pewna, Young wydaje się mniej pewny uruchomieniu szybszej częstotliwości odświeżania ProMotion 120 Hz, choć wydaje się, że jest to możliwe.

Zobaczymy też nowe AirPods

AirPods 3 mogły pojawić się na wrześniowej imprezie Apple, ponieważ sensowne jest zaprezentowanie słuchawek obok iPhone’ów, ale tak się nie stało, więc zamiast tego możemy zobaczyć je na październikowej imprezie. Nowa generacja będzie miała krótsze wsporniki przypominające model Pro i obudowę w ich stylu, ale nadal będą tańszą opcją bez aktywnej redukcji szumów.

Prawdopodobnie dowiemy się także, kiedy zostanie wydany macOS Monterey, a Apple może również mieć kilka niespodzianek, takich jak wersja M1X Maca mini. Spółka Tima Cooka planuje transmitować jesienne wydarzenie na żywo na swojej stronie internetowej, na YouTube i na Apple TV za pośrednictwem aplikacji „Apple TV”.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy