Nowość ISO data premiery Windows 11 będzie szybszy

Oto oficjalna data premiery Windows 11. Zobacz świetne nowości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Przez ostatnie miesiące Microsoft bardzo intensywnie pracował nad nową platformą. Dzisiaj gigant odkrył wszystkie karty. Przed Wami data premiery Windows 11. System zadebiutuje na komputerach już 5 października 2021 roku.

Data premiery Windows 11

Nowość ISO data premiery Windows 11

5 października 2021 roku to data premiery Windows 11 na komputerach w formie aktualizacji. Oczywiście w pierwszej kolejności update dostaną te urządzenia, które kwalifikują się do aktualizacji – czyli komputery z systemem Windows 10. Od 5 października będą w sprzedaży dostępne także pecety z fabrycznie załadowanym systemem Windows 11.

Zobacz także: Oto najszybsza przeglądarka na rynku – test 8 programów

Microsoft podsumowuje nowości Windows 11

Jakie nowości czekają nas w nowym systemie? Microsoft postanowił je podsumować w kilkunastu punktach. Oto i one:

 1. Nowy design i dźwięki są nowoczesne, świeże, czyste i piękne, dając poczucie spokoju i łatwości.
 2. Dzięki nowemu Menu Start Microsoft umieścił Ciebie i Twoje treści w centrum. Start wykorzystuje moc chmury i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać najnowsze pliki bez względu na to, na jakim urządzeniu je przeglądałeś.
 3. Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają jeszcze skuteczniejszy sposób wielozadaniowości i optymalizacji powierzchni ekranu.
 4. Czat z Microsoft Teams zintegrowany z paskiem zadań zapewnia szybszy sposób łączenia się z osobami, na których Ci zależy.
 5. Widżety, nowy spersonalizowany kanał zasilany przez sztuczną inteligencję, zapewnia szybszy dostęp do ważnych informacji, a dzięki światowej klasy funkcjom Microsoft Edge w zakresie wydajności, szybkości i produktywności możesz zrobić więcej w Internecie.
 6. Windows 11 zapewnia najlepszy system Windows do gier i odblokowuje pełny potencjał sprzętu systemu dzięki takim technologiom, jak DirectX12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Dzięki Xbox Game Pass na PC lub Ultimate zyskujesz dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na komputery PC w systemie Windows 11 za jedną niską miesięczną opłatę.
 7. System Windows 11 jest wyposażony w nowy, przebudowany sklep Microsoft Store o zupełnie nowym wyglądzie, który ułatwia wyszukiwanie i odkrywanie ulubionych aplikacji, gier, programów i filmów w jednej zaufanej lokalizacji. Microsoft z niecierpliwością czeka na kontynuację tej podróży, aby wprowadzić aplikacje na Androida do systemu Windows 11 dzięki współpracy z firmami Amazon i Intel; rozpocznie się to od podglądu dla niejawnych testerów systemu Windows w nadchodzących miesiącach.
 8. Windows 11 to najbardziej wszechstronnie zaprojektowana wersja systemu Windows z nowymi ulepszeniami ułatwień dostępu, które zostały stworzone dla i przez osoby niepełnosprawne.
 9. Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Microsoft otwiera Sklep, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) wprowadzanie swoich aplikacji do Sklepu, usprawniając tworzenie aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi programistycznych oraz ułatwiając odświeżenie wyglądu i działania we wszystkich projektach i aplikacjach.
 10. System Windows 11 jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności i lepszych wrażeń dzięki dotykowi, pióru cyfrowemu i wprowadzaniu głosowemu.
 11. Windows 11 to system operacyjny do pracy hybrydowej, zapewniający nowe możliwości, które działają w sposób, w jaki pracujesz, są bezpieczne z założenia oraz łatwe i znajome we wdrażaniu i zarządzaniu przez działy IT. Firmy mogą również testować system Windows 11 w wersji zapoznawczej już dziś w usłudze Azure Virtual Desktop lub ogólnie dostępnej, korzystając z systemu Windows 11 w nowym systemie Windows 365.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy