Przez ostatnie miesiące Microsoft bardzo intensywnie pracował nad nową platformą. Dzisiaj gigant odkrył wszystkie karty. Przed Wami data premiery Windows 11. System zadebiutuje na komputerach już 5 października 2021 roku.

Data premiery Windows 11

Nowość ISO data premiery Windows 11

5 października 2021 roku to data premiery Windows 11 na komputerach w formie aktualizacji. Oczywiście w pierwszej kolejności update dostaną te urządzenia, które kwalifikują się do aktualizacji – czyli komputery z systemem Windows 10. Od 5 października będą w sprzedaży dostępne także pecety z fabrycznie załadowanym systemem Windows 11.

Zobacz także: Oto najszybsza przeglądarka na rynku – test 8 programów

Microsoft podsumowuje nowości Windows 11

Jakie nowości czekają nas w nowym systemie? Microsoft postanowił je podsumować w kilkunastu punktach. Oto i one:

 1. Nowy design i dźwięki są nowoczesne, świeże, czyste i piękne, dając poczucie spokoju i łatwości.
 2. Dzięki nowemu Menu Start Microsoft umieścił Ciebie i Twoje treści w centrum. Start wykorzystuje moc chmury i platformy Microsoft 365, aby wyświetlać najnowsze pliki bez względu na to, na jakim urządzeniu je przeglądałeś.
 3. Snap Layouts, Snap Groups i Desktops zapewniają jeszcze skuteczniejszy sposób wielozadaniowości i optymalizacji powierzchni ekranu.
 4. Czat z Microsoft Teams zintegrowany z paskiem zadań zapewnia szybszy sposób łączenia się z osobami, na których Ci zależy.
 5. Widżety, nowy spersonalizowany kanał zasilany przez sztuczną inteligencję, zapewnia szybszy dostęp do ważnych informacji, a dzięki światowej klasy funkcjom Microsoft Edge w zakresie wydajności, szybkości i produktywności możesz zrobić więcej w Internecie.
 6. Windows 11 zapewnia najlepszy system Windows do gier i odblokowuje pełny potencjał sprzętu systemu dzięki takim technologiom, jak DirectX12 Ultimate, DirectStorage i Auto HDR. Dzięki Xbox Game Pass na PC lub Ultimate zyskujesz dostęp do ponad 100 wysokiej jakości gier na komputery PC w systemie Windows 11 za jedną niską miesięczną opłatę.
 7. System Windows 11 jest wyposażony w nowy, przebudowany sklep Microsoft Store o zupełnie nowym wyglądzie, który ułatwia wyszukiwanie i odkrywanie ulubionych aplikacji, gier, programów i filmów w jednej zaufanej lokalizacji. Microsoft z niecierpliwością czeka na kontynuację tej podróży, aby wprowadzić aplikacje na Androida do systemu Windows 11 dzięki współpracy z firmami Amazon i Intel; rozpocznie się to od podglądu dla niejawnych testerów systemu Windows w nadchodzących miesiącach.
 8. Windows 11 to najbardziej wszechstronnie zaprojektowana wersja systemu Windows z nowymi ulepszeniami ułatwień dostępu, które zostały stworzone dla i przez osoby niepełnosprawne.
 9. Windows 11 otwiera nowe możliwości dla programistów i twórców. Microsoft otwiera Sklep, aby umożliwić większej liczbie programistów i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) wprowadzanie swoich aplikacji do Sklepu, usprawniając tworzenie aplikacji natywnych i internetowych za pomocą nowych narzędzi programistycznych oraz ułatwiając odświeżenie wyglądu i działania we wszystkich projektach i aplikacjach.
 10. System Windows 11 jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, wydajności i lepszych wrażeń dzięki dotykowi, pióru cyfrowemu i wprowadzaniu głosowemu.
 11. Windows 11 to system operacyjny do pracy hybrydowej, zapewniający nowe możliwości, które działają w sposób, w jaki pracujesz, są bezpieczne z założenia oraz łatwe i znajome we wdrażaniu i zarządzaniu przez działy IT. Firmy mogą również testować system Windows 11 w wersji zapoznawczej już dziś w usłudze Azure Virtual Desktop lub ogólnie dostępnej, korzystając z systemu Windows 11 w nowym systemie Windows 365.

Źródło: microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.