aparat iPhone 13

Aparat w iPhone 13 Pro – Apple szykuje trzy świetne funkcje

Mariusz Nowak Mariusz Nowak Artykuły

Plotek o kolejnym smartfonie Apple jest coraz więcej. Najnowsze informacje od Marka Gurmana z Bloomberga pokazują, że iPhone 13 może otrzymać co najmniej trzy nowe funkcje aparatu i wideo. Obejmują one dodanie mocno ulepszonego systemu filtrów, aby poprawić wygląd i kolor obrazu, nowy sposób nagrywania wideo wyższej jakości o nazwie ProRes i wideo w trybie portretowym. Aparat w iPhone 13 Pro może okazać się lepszy niż myślimy.

Zobacz także: Nowy iPad nie tylko dla uczniów – lepsze podzespoły i świetna cena

Aparat w iPhone 13 Pro – Apple szykuje trzy świetne funkcje

iPhone 12 Pro Max otrzymał ulepszony ulepszony tryb nocny, podobnie jak nowy format obrazu Apple ProRaw. Zapewnia on profesjonalnym fotografom większą elastyczność w edycji obrazów, w aplikacjach takich jak Adobe Lightroom. Jednak nawet podstawowy iPhone 12 umożliwia wykonywanie świetnych zdjęć i pokazuje zaangażowanie firmy z Cupertino, biorąc pod uwagę software.

iPhone 13 może otrzymać co najmniej trzy nowe funkcje aparatu i wideo. Według raportu Marka Gurmana z Bloomberga, najnowszy telefon firmy może oferować wersję trybu portretowego dla wideo, opcję nagrywania wideo o wyższej jakości o nazwie ProRes oraz nowy system filtrów poprawiający wygląd i kolorystykę zdjęć.

Aparat iPhone 13 Pro

Tryb portretowy zadebiutował w iPhone 7 Plus w 2016 roku tylko do robienia zdjęć. Jeśli spekulacje Gurmana są prawdziwe, wkrótce być może będziesmy w stanie nagrywać filmy z efektem bokeh za głównym obiektem. Jeśli chodzi o wideo ProRes, to Gurman spekuluje, że jego dostępność może być podobna do tego, w jaki sposób technologia ProRaw jest ograniczona wyłącznie do modeli Pro.

Jeszcze lepsze zdjęcia nocne

Najważniejszą plotką może okazać się ulepszenie ultraszerokokątnego obiektywu. W tej chwili przesłona ma wartość f/2,4 w iPhone 12, ale raport widziany przez MacRumors sugeruje, że w następnym modelu może to być f/1,8. Im mniejsza wartość przysłony, tym więcej światła wpuszcza obiektyw, co skutkuje lepszymi zdjęciami, szczególnie przy słabym oświetleniu. Raport sugeruje również, że ta aktualizacja dotyczy wszystkich czterech nowych modeli. iPhone 12 Pro Max nie radzi sobie dobrze z robieniem zdjęć nocnych obiektywem ultraszerokokątnym w porównaniu do konkurencji. Taka zmiana umożliwi zdecydowaną poprawę.

Aparat iPhone 13 Pro

LiDAR trafi do wszystkich modeli iPhone 13

Możliwe jest również, że skaner LiDAR dla efektów AR, obecnie dostępny tylko w modelach 12 Pro, zobaczymy w całej gamie iPhone 13. Schematy widziane przez MacRumors sugerują, że wybrzuszenie aparatu otaczające obiektywy w porównaniu do obecnego iPhone 12 będzie grubsze. Pozwoliłoby to soczewkom zlicować się z powierzchnią, zamiast wystawać na zewnątrz, jak to się dzieje obecnie. Chociaż może to wynikać wyłącznie z powodów estetycznych, może to częściowo pozwolić na szerszy otwór przysłony i stabilizację przesunięcia czujnika, które można dodać do ultraszerokokątnego obiektywu.

Schematy sugerują również, że będzie to obecne zarówno 13 Pro, jak i 13 Pro Max będą miały identyczną konfigurację aparatu, zapewniając najwyższą wydajność fotograficzną, niezależnie od tego, jaki rozmiar wybierzemy.

Źródło: cnet

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy