Funkcje iPhone 13

Znamy termin premiery iPhone 13 – zadebiutuje też nowa opcja

3 minuty czytania
Komentarze

To jak zwykle jedna z najbardziej wyczekiwanych premier w smartfonowym świecie. Wiemy już kiedy Apple wprowadzi na rynek rodzinę iPhone 13. Zostało już tylko kilka tygodni do tego wydarzenia. Wbrew wcześniejszym plotkom może zadebiutować też kolejna, najdroższa wersja modeli 13 Pro oraz 13 Pro Max. Takie informacje potwierdził dziś analityk Wedbush Daniel Ives w notatce dla inwestorów, którą zobaczył serwis MacRumors.

Zobacz także: iPhone SE 2022 rozczaruje wyglądem, ale zaskoczy funkcjami

Znamy termin premiery iPhone 13

Wygląda na to, że iPhone 13 ma stanowić stanowi od 35% do 45% telefonów spółki Tima Cooka wyprodukowanych w trzecim kwartale 2021 roku. Ta pozytywna perspektywa daje pewność, że czas premiery w tym roku będzie „normalny”. Dlatego też możemy się spodziewać, że debiut smartfonów kolejnej generacji zaplanowana jest na trzeci tydzień września.

iPhone 13

W zeszłym tygodniu tajwańska firma badawcza TrendForce powiedziała, że ​​wierzy, że Apple wprowadzi iPhone’a 13‌ we wrześniu. Podczas gdy seria 12 została ogłoszona w październiku ubiegłego roku, prawdopodobnie z powodu opóźnień związanych z pandemią, oczekuje się, że Apple powróci w tym roku do wrześniowej premiery. Trzeci tydzień miesiąca jest jedną z możliwości. W oparciu o wydarzenia z poprzednich lat, wtorek 7 września, 14 września i 21 września są możliwymi datami ogłoszenia nowych telefonów, przy czym premiera rynkowa ma miejsce zwykle w kolejny piątek.

Więcej miejsca na dane w iPhone 13 Pro

Od co najmniej marca Ives również zapewniał, że seria iPhone 13 może otrzymać opcje pamięci masowej o pojemności 1 TB, a jego najnowszy raport to potwierdza. Pojemność 1 TB byłaby dwukrotnie większa niż obecnie najwyższej wersji 512 GB w modelach 12 Pro i 12 Pro Max. Jeśli aktualizacje aparatu staną się w tym roku jedną z ważniejszych nowości, tak jak oczekuje się tego, to oferowanie większej ilości wbudowanej pamięci byłoby logicznym dodatkiem.

iPhone 13

Kilka nowych funkcji aparatu

Apple ma kilka gotowych ulepszeń iPhone 13 Pro, które będą skierowane do profesjonalnych filmowców i profesjonalnych użytkowników, jak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. Nadchodzące urządzenia będą wyposażone w wersję wideo trybu portretowego, który pozwoli ludziom nagrywać filmy skupiające się na osobie, rozmywając tło. Wewnętrznie Apple nazywa to „filmem kinowym”.

Firma z Cupertino planuje również dodać opcję nagrywania w wyższej jakości formacie wideo ProRes. Filmy ProRes są przeznaczone dla profesjonalnych edytorów wideo i oznaczają większe rozmiary plików z opcjami rozdzielczości HD i 4K. W przypadku iPhone’a 12 Pro Apple dodał ProRAW, a ProRes jest odpowiednikiem wideo. Oczekuje się, że będzie to funkcja ograniczona do modeli iPhone 13 Pro. Oczekuje się, że pod względem sprzętowym flagowe modele będą zawierać ulepszony obiektyw ultraszerokokątny.

W swojej ostatniej notatce Ives potwierdza również doniesienia Wedbusha, że ​​wszystkie modele od najniższego iPhone’a 13 mini do 13 Pro Max, będą wyposażone w czujnik LiDAR, co pozwoli na bardziej realistyczne wrażenia AR i poprawi autofokus w słabym oświetleniu.

Źródło: Appleinsider, MacRumors

Motyw