Następca iPhone SE

iPhone SE 2022 rozczaruje wyglądem, ale zaskoczy funkcjami

3 minuty czytania
Komentarze

W 2020 roku, po czteroletnim oczekiwaniu, Apple w końcu przedstawiło nowego iPhone’a SE. Większość osób nazywa go SE (2020) lub SE 2. Jest mało prawdopodobne, że smartfon zostanie zaktualizowany w 2021 roku. Według plotek, iPhone SE 2022 zostanie wydany w pierwszej połowie kolejnego roku. Oto podsumowanie tego, co wiemy o nadchodzącym modelu. 

Zobacz także: Apple potwierdza, że będzie podglądać zdjęcia na iPhone’ach. Niby w dobrej wierze, ale…

iPhone SE 2022 rozczaruje wyglądem, ale zaskoczy funkcjami

W notatce dla inwestorów, którą sprawdził serwis MacRumors, analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że Apple umieści iPhone SE trzeciej generacji w swojej ofercie, jako najtańszy iPhone z 5G w historii.

Kolejna generacja będzie fizycznie przypominała obecny model. To może być dla wielu osób trochę rozczarowujące. Wystarczy przypomnieć, że obecny SE jest oparty na konstrukcji iPhone’a 8. Jednak analityk Ming-Chi Kuo uważa, że ​​Apple planuje wprowadzić kolejny model oparty na tym designie, który będzie wyposażony w 4,7-calowy wyświetlacz LCD oraz przycisk Home z Touch ID. Co ciekawe, nowy smartfon nie otrzyma Face ID

iPhone SE 2022

Co więcej, Apple ma też rzekomo pracować nad zaktualizowaną wersją iPhone’a 11, która ma zostać wyposażona w 6,1-calowy wyświetlacz LCD oraz Face ID. Gdyby takie urządzenie zostało wydane w 2022 roku, iPhone 11 miałby wtedy ponad dwa lata. Pasuje to do wzorca wykorzystywania obudowy telefonów przez Apple. Zaktualizowana wersja iPhone’a 11 może mieć nazwę: iPhone SE Plus.

5G ważną nowością iPhone SE 2022

Największym atutem nowej generacji smartfonów ma być 5G. Byłby to najtańszy iPhone z 5G w historii. Obecnie takie miano należy do modelu 12 mini, którego ceny zaczynają się od ponad 3 tysięcy złotych.

Firma z Cupertino w przeszłości wyposażyła iPhone’a SE w najnowszy procesor Apple z serii A. Jest on używany w najnowszych modelach iPhone’a z wyższej półki. Oznacza to, że iPhone SE trzeciej generacji, który zostanie wprowadzony na rynek wiosną 2022 r., będzie miał ten sam procesor, co iPhone 13 wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku. To sprawi, że będzie szybki, będzie miał świetną wartość i będzie kwalifikował się do aktualizacji iOS przez bardzo długi czas, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzednich modeli iPhone’a SE.

iPhone SE 2022

Nieco lepszy aparat…

Oczekuje się, że nowy iPhone SE będzie miał ten sam pojedynczy aparat tylny o rozdzielczości 12 MPx, co obecny model, wraz z pojedynczym przednim aparatem. Obecny model ma przednią kamerę 7 MPx. Nie należy więc oczekiwać znacznej poprawy jakości aparatu względem poprzednika. Firma Tima Cooka prawdopodobnie skupi się głównie na ulepszonym przetwarzaniu wizualnym procesora A15 w porównaniu z A13 w obecnym iPhone SE drugiej generacji.

Cena i termin premiery

Nie wiemy, ile będzie kosztował iPhone SE, ale z pewnością powinien być tańszy niż jakikolwiek inny iPhone. iPhone 12 mini kosztuje obecnie 3199 zł, a iPhone SE 2199 zł – każdy oferuje 64 GB pamięci. Po dodaniu 5G i powiązanych kosztów licencji jest całkiem możliwe, że cena nowego iPhone’a SE nieco wzrośnie.

Apple wydało ostatnie dwie generacje iPhone’a SE wiosną. Według plotek, nowy model ma pojawić się w pierwszej połowie 2022 roku. Podobnie będzie z SE Plus, którego cena z pewnością będzie wyższa od bazowego modelu o kilkaset złotych.

Źródło: Macworld

Motyw