ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPhone bez portów

Wyczekiwana od dawna funkcja, trafi wreszcie do iPhone 13

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Seria iPhone 12 otrzymała ładowanie bezprzewodowe w ulepszonej formie, nazwane przez Apple MagSafe. Firma z Cupertino cały czas jednak pracuje nad zmianami w tym rozwiązaniu, a kolejne tego efekty zobaczymy w iPhone 13. Przewiduje się, że nowa rodzina modeli otrzyma bezprzewodowe ładowanie zwrotne oraz większe cewki, co wpłynie na krótszy czas ładowania telefonów. Spekulacje na ten temat pojawiają się od kilku lat. Według niepotwierdzonych informacji już iPhone 11 miał zostać wyposażony w taką funkcję. Okazało się jednak, że Tim Cook miał nieco inne plany niż analitycy.

Zobacz także: Windows 11 na komputerze Mac – niemożliwe, ale prawdziwe

Wyczekiwana od dawna funkcja, trafi wreszcie do iPhone 13

System ładowania bezprzewodowego MagSafe umożliwia dostarczenie do obsługującego go iPhone 15 W mocy, znacznie przekraczając poziomy ładowania bezprzewodowego innego niż MagSafe (dla smartfonów Apple). Jednak spółka może zwiększyć moc ładowania w tegorocznej generacji. 

iPhone 13

Według źródeł Maxa Weinbacha za pośrednictwem EverythingApplePro, Apple może zastosować znacznie większą cewkę ładowania bezprzewodowego w iPhonie 13. Zwiększy to powierzchnię wykorzystywaną do samego ładowania bezprzewodowego, co zapewni szereg korzyści. Urządzenia mniej będą się nagrzewały, ale jednocześnie będą mogły korzystać z mocniejszych ładowarek.

Bezprzewodowe ładowanie zwrotne w iPhone 13

Rozmiar cewki ładującej może również umożliwić nowym telefonom giganta ładowanie innych urządzeń w trybie bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Może to potencjalnie pozwolić iPhone’owi na uzupełnienie baterii w takich produktach, jak na przykład słuchawki AirPods. Akcesorium trzeba będzie umieścić na tylnym panelu iPhone.

iPhone 13

Weinbach informował wcześniej, że iPhone 13 będzie wyposażony w silniejszy zestaw magnesów z tyłu dla technologii MagSafe. Możliwe, że nowa konstrukcja cewki ładowania bezprzewodowego może być konieczna, aby zrekompensować właśnie te silniejsze magnesy. Co ciekawe, zgłoszenia FCC dotyczące iPhone 12 wskazywały na ukryte funkcje takiego ładowania bezprzewodowego, ale nic takiego ostatecznie się niezmaterializowało się w odniesieniu do tej technologii. Niedawno Bloomberg poinformował, że Apple pracuje nad iPadem Pro z bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym. Możliwość ładowana takiego typu oczywiście mocno wyczerpuje baterię urządzenia. Apple może mieć wrażenie, że ta funkcja będzie bardziej sensowna w iPadzie Pro, który dysponuje przecież o wiele większym akumulatorem od iPhone.

iPhone 13 ładowanie

Wreszcie, Weinbach informuje, że seria iPhone 13 będzie również obsługiwać wideo w trybie portretowym. Umożliwiłoby to użytkownikom dodawanie dynamicznego rozmycia bokeh do nakręconych materiałów. W systemie iOS 15 wideo w trybie portretowym jest dostępne w FaceTime i aplikacjach innych firm, takich jak Snapchat. Weinbach twierdzi, że rozwiązanie pojawi się w systemowej aplikacji Aparat.

Źródło: Appleinsider, 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy