Microsoft dostarczy świetne aplikacje na smartfony Samsunga

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Samsung niejednokrotnie pokazał, że potrafi współpracować z innymi firmami. Dobrym przykładem z ostatnich dni jest chociażby współpraca z Google nad nowym Wear OS 3.0, który zapewni niesamowite wrażenia użytkownikom smartwatchy. Samsung współpracuje także z firmą Microsoft, która dostarczy mu świetne aplikacje na najnowsze urządzenia.

Microsoft dostarczy świetne aplikacje na nowe urządzenia

Galaxy z fold 3

Zaledwie wczoraj Samsung pokazał nowe urządzenia z rodziny Fold: Galaxy Z Fold3 5G oraz Galaxy Z Flip 3 5G. Współpraca Koreańczyków z firmą Microsoft to próba zapewnienia użytkownikom niesamowitych wrażeń na tych smartfonach. Nowy sprzęt Samsunga z aplikacjami Microsoftu ma stanowić pomost między komputerami z systemem Windows, a urządzeniami mobilnymi. Gigant z Redmond stara się rozszerzyć dalszą integrację Microsoft Office, Teams i Outlook ze smartfonami.

Zobacz także: Oto, dlaczego kupię Galaxy Watch4

Przykładowo, gdy użytkownik rozłoży urządzenie mobilne Galaxy, może zobaczyć prezentację w szczegółach na pełnym ekranie, a pod nią twarze swoich współpracowników w rozmowie Teams. Podczas tego połączenia może również narysować na tablicy coś, co wyjaśni, za pomocą rysika S Pen. Ponadto, dzięki trybowi z dwoma panelami programu Microsoft Outlook dla urządzeń Galaxy można czytać całą wiadomość e-mail, jednocześnie wyświetlając podgląd innych, tak jak na komputerze.

Microsoft aplikacje Galaxy Z Fold 3 Outlook Kalendarz

„Okno Multi-Active umożliwia jednoczesne uruchamianie wielu aplikacji. Na przykład możesz otworzyć Microsoft Excel i PowerPoint i łatwo przeciągnąć i upuścić tabelę bezpośrednio do prezentacji. Teraz możesz nawet uruchomić dwie instancje tej samej aplikacji”.

— mówi Patrick Chomet, wiceprezes wykonawczy, szef działu produktów i doświadczeń mobilnych w firmie Samsung.

Microsoft ma doświadczenie z rozkładanymi ekranami i od dawna współpracuje z Samsungiem

Trzeba przypomnieć, że Microsoft ma już doświadczenie z tworzeniem aplikacji na rozkładany ekran. Firma bowiem wydała Surface Duo – smartfona z Androidem z dwoma wyświetlaczami. Funkcjonowanie i działanie aplikacji było tam podobne, do tego, które możemy zobaczyć w nowych Galaxy serii Z. Microsoft chciał zapewnić, że użytkownik włączając jego programy będzie mógł być bardziej produktywny, korzystając z dwóch ekranów. Tak samo jest w przypadku urządzeń Samsunga, gdzie korzystający ma do dyspozycji większą powierzchnię, którą łatwiej podzielić na dwie części.

Przypomnę także, że Microsoft nie od dziś współpracuje z Samsungiem. Obie firmy starają się, aby użytkownik smartfona z Androidem mógł w bezproblemowy sposób przesyłać dane na Windows 10. W przypadku urządzeń koreańskiej firmy, działa to w sposób idealny. Należy podłączyć telefon do tej samej sieci Wi-Fi, do której podłączony jest laptop z Windowsem 10. Należy też mieć aplikację „Twój telefon”. To wystarczy, użytkownik może z łatwością odpowiadać na SMSy, przesyłać zdjęcia, włączać programy z Androida – a to wszystko na Windowsie 10!

Samsung niejednokrotnie pokazał, że współpraca nawiązana z innymi firmami jest bardzo korzystna przede wszystkim dla użytkowników sprzętu firmy.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy