Plaster na logo systemu Windows

Windows 10 21H2 – Microsoft oficjalnie zaprezentował nowości

3 minuty czytania
Komentarze

Jakiś czas temu pisałem, że Windows 10 21H2 to ostatnia duża aktualizacja tego systemu. Microsoft zamierza bowiem skupić wszystkie zasoby na rozwoju Windowsa 11. Gigant z Redmond podzielił się informacjami na temat najbliższe przyszłości „dziesiątki”.

Windows 10 21H2 – już wszystko wiemy

Microsoft jest podekscytowany następną generacją systemu Windows, ale koncentruje się również na obsłudze ponad 1,3 miliarda aktywnych urządzeń miesięcznie, które działają na wersji „10”.

Aktualizacja update Windows 10 20H2 Update

Windows odgrywa ważną rolę w życiu ludzi, ponieważ nadal pracują, uczą się i bawią w środowiskach hybrydowych i zdalnych. Celem Microsoftu jest dostarczanie nowych funkcji za pośrednictwem szybkiej i niezawodnej aktualizacji, aby zapewnić ochronę i produktywność osób i organizacji. Wersja 21H2 będzie kontynuować ostatni trend łatek, polegający na dostarczaniu ich w zoptymalizowany sposób przy użyciu technologii serwisowej.

Zobacz także: Ogrom nowości w Microsoft Edge, konkurencja może zazdrościć

System Windows 10 w wersji 21H2 będzie miał określony zestaw funkcji bazujących na produktywności i bezpieczeństwie. Nowe funkcje skoncentrowane na wydajności, zarządzaniu i bezpieczeństwie obejmują:

  • Dodanie obsługi standardów WPA3 H2E w celu zwiększenia bezpieczeństwa Wi-Fi,
  • Usługa Windows Hello dla firm obsługuje uproszczone modele wdrażania bez hasła umożliwiające osiągnięcie stanu od wdrożenia do uruchomienia w ciągu kilku minut,
  • Obsługa obliczeń GPU w podsystemie Windows dla systemu Linux (WSL) i wdrożeniach Azure IoT Edge dla systemu Linux w systemie Windows (EFLOW) na potrzeby uczenia maszynowego i innych przepływów pracy wymagających dużej mocy obliczeniowej,
Koniec wsparcia Windows 10 21H2

Biorąc pod uwagę kontynuację zwiększonego zaangażowania komputerów w zdalną i hybrydową naukę oraz pracę, Windows 10 w wersji 21H2 zostanie dostarczony z wykorzystaniem technologii serwisowej (takiej jak ta używana w procesie comiesięcznych aktualizacji). W przypadku użytkowników indywidualnych lub komercyjnych z urządzeniami w wersji 2004 lub nowszej aktualizacja systemu Windows 10 do wersji 21H2 zapewni szybką instalację. Z uwagi na to, że ta wersja systemu Windows 10 jest przeznaczona na drugą połowę 2021 r., wersje Home i Pro będą objęte 18-miesięcznym serwisowaniem, a edycje Enterprise i Education będą miały 30-miesięczny serwis. Ponadto w tym samym czasie uruchomiona zostanie również kolejna wersja kanału obsługi długoterminowej systemu Windows 10 (LTSC) oparta na wersji 21H2 i będzie ona wspierana przez pięć lat, jak ogłoszono w lutym.

Następne kroki

Wersja 21H2 nadal jest sprawdzana przez niejawny program testów systemu Windows, aby uzyskać opinie użytkowników i wgląd w dane dotyczące jakości. Kilka dni temu rozpoczęto wydawanie kompilacji 21H2 dla Windows Insiders, którzy zostali przeniesieni do kanału Release Preview z kanału Beta, bowiem niektóre urządzenia nie spełniały wymagań sprzętowych systemu Windows 11. Dzięki temu mogą oni korzystać z najnowszych innowacji i ulepszeń w systemie Windows 10. Szeroka dostępność systemu Windows 10 w wersji 21H2 rozpocznie się jeszcze w drugiej połowie tego roku kalendarzowego. W najbliższym czasie Microsoft udostępni więcej informacji na temat tej i następnej wersji systemu Windows 10 LTSC (w tym następnej wersji IoT Enterprise LTSC).

Źródło: microsoft

Motyw