bez Microsoft Edge 96 dev Edytor PDF

Ogromna liczba nowości w Microsoft Edge. Konkurencja niech zazdrości

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Microsoft Edge to moja ulubiona przeglądarka, z której również korzystam na smartfonie. Kolejne aktualizacje i nowości w Microsoft Edge tylko utrzymują mnie w przekonaniu, że był to jedyny i słuszny wybór. Gigant z Redmond przedstawił właśnie nowe funkcje, jakie trafią do przeglądarki w ciągu kilku miesięcy. Zobaczmy, co czeka użytkowników.

Zobacz także: Ważny update Windowsa 10 już do pobrania – sprawdź zmiany

Nowości w Microsoft Edge już na horyzoncie

Nowości Microsoft Edge

Nie owijając w bawełnę – oto nowości, które zmierzają do Microsoft Edge:

 • Pola tekstowe dodawane do dokumentów PDF

Począwszy od wersji 94, Microsoft wesprze dodawanie dowolnych pól tekstowych do dokumentów PDF, których można używać do wypełniania formularzy i dodawania widocznych notatek.

 • Bezpłatne wyróżnianie formularzy w plikach PDF

Począwszy od wersji 94 Microsoft Edge, przeglądanie i oznaczanie plików PDF zostanie ulepszone dzięki dodaniu zakreślaczy o dowolnym kształcie. Umożliwi to wyróżnienie sekcji w plikach PDF, do których możesz nie mieć dostępu, a także zeskanowanych dokumentów.

 • Uruchom PWA zamiast przeglądarki z linkami URL

Począwszy od Microsoft Edge w wersji 97, możesz zdecydować się na uruchamianie przeglądarki w PWA zamiast w pełnej natywnej przeglądarce.

 • Powiadomienia z aplikacji internetowych pokazują się jako pochodzące z PWA

Począwszy od wersji 94, powiadomienia z progresywnych aplikacji internetowych PWA nie będą już wyświetlane jako pochodzące z przeglądarki, ale zamiast tego będą wyświetlać nazwę aplikacji internetowej.

 • Ulepszone przekazywanie między trybem IE a nowoczesną przeglądarką

Począwszy od wersji 95, przejście między nowoczesną przeglądarką a trybem IE ulegnie poprawie. Nagłówki stron odsyłających, dane postów, dane formularzy i metody żądań będą teraz prawidłowo przekazywane w obu środowiskach.

 • Wideo w obrazie (PiP) z paska narzędzi po najechaniu kursorem

Począwszy od wersji 93, jeszcze łatwiej będzie przejść do trybu obrazu w obrazie (PiP). Po najechaniu kursorem na obsługiwane wideo pojawi się pasek narzędzi, który umożliwia obejrzenie tego wideo w oknie PiP.

 • Domyślnie autoodtwarzanie zostanie ustawione na ograniczone

Aby pomóc Ci skupić się na przeglądaniu Internetu, Microsoft zmienił domyślną opcję automatycznego odtwarzania multimediów na „Ogranicz” z „Zezwól”, poczynając od Microsoft Edge w wersji 92.

 • Bezpieczeństwo rodzinne: lepsza ochrona w witrynach takich jak youtube.com

Rodziny korzystające z funkcji „Bezpieczeństwo rodzinne” wkrótce zobaczą ulepszenia filtrów treści. Rodzice będą też mieć więcej spokoju, wiedząc, że ustawienia filtrowania witryn Dozwolonych i Zablokowanych zostaną ulepszone w przypadku witryn takich jak youtube.com, aby uniemożliwić dzieciom przechodzenie do filmów, które są niedozwolone.

 • Bezpieczeństwo rodzinne: Zezwalaj na wiele witryn EDU za pomocą jednego kliknięcia

Rodziny korzystające z funkcji „Bezpieczeństwo rodzinne” wkrótce zobaczą ulepszenia filtrów treści. Podczas korzystania z trybu „Używaj tylko dozwolonych witryn” rodzice zobaczą opcję dodania listy witryn edukacyjnych do listy dozwolonych za pomocą jednego kliknięcia.

 • Grupy kart

Możliwość kategoryzowania kart w grupy zdefiniowane przez użytkownika pomaga skuteczniej znajdować, przełączać i zarządzać kartami w wielu strumieniach pracy. Aby to umożliwić, Microsoft włączy grupowanie kart, począwszy od wersji 93.

 • Ukryj pasek tytułu podczas korzystania z zakładek pionowych

​​​​​​​Odzyskaj dodatkowe kilka pikseli, ukrywając pasek tytułu przeglądarki w trybie pionowych kart. Począwszy w wersji 93, możesz przejść do edge://settings/appearance i w sekcji „Dostosuj pasek narzędzi” wybierz opcję ukrycia paska tytułu w trybie karty pionowej.

 • Automatyczne tłumaczenie dla nieznanych języków

​​​​​​​Poczynając od wersji 94, po przejściu do strony wyświetlanej w języku innym niż ten, który został skonfigurowany, Microsoft Edge automatycznie przetłumaczy zawartość strony na podstawowy język. Następnie umożliwi powrót do oryginalnej strony lub wyłączenie dalszych tłumaczeń automatycznych.

 • Historia cen w zakupach

​​​​​​​Historia cen pomaga zdecydować, czy teraz jest najlepszy czas na zakup produktu. Możesz teraz zobaczyć zmiany cen produktów, które Cię interesują na Amazon.com i u 9 innych sprzedawców, co pozwala na szybkie i bezstresowe zakupy.

 • Obsługa cytatów dodana do Kolekcji

​​​​​​​Począwszy od wersji 95, Microsoft poprawi działanie Kolekcji, szczególnie dla studentów i naukowców. Kolekcje zaczną wspierać cytowania i listy lektur.

 • Nowa polityka zapewniająca większą elastyczność uruchamiania Microsoft Edge

​​​​​​​Poczynając od wersji 94, administratorzy przedsiębiorstw będą mieli większą elastyczność w zakresie opcji, które wybierają w swoich zasadach uruchamiania. Obejmuje to możliwość określenia strony startowej, dodawania/usuwania dodatkowych stron oraz opcji „Kontynuuj tam, gdzie zostało przerwane”, przy jednoczesnym zapewnieniu, że zestaw stron określony przez zasady również zostanie otwarty.

 • Wstępne preferencje w Microsoft Edge

​​​​​​​​​​​​​​​Wdrażanie Microsoft Edge w przedsiębiorstwie stanie się łatwiejsze, począwszy od wersji 93, dzięki dodaniu Preferencji początkowych.

Źródło: Microsoft, neowin

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy