emoji Microsoft 365

Piękne, animowane emoji w Microsoft 365. Takich emotikon nie ma nikt

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Emotikona stale ewoluuje. Stanowi narzędzie niezbędne do komunikacji. To niesamowite, że kilka pikseli może przekazywać nasze myśli i uczucia w sposób, który jest zabawny, wyraźny i rezonujący emocjonalnie. Cieszy fakt, że emoji w Microsoft 365 zmienią się nie do poznania.

Piękne i kolorowe nowości – odświeżone emoji w Microsoft 365

emoji Microsoft 365

W miarę jak świat zmierza w kierunku hybrydowych scenariuszy pracy, które łączą się osobiście ze zdalnymi, ekspresyjne formy komunikacji cyfrowej są ważniejsze niż kiedykolwiek. Na platformie Microsoft 365 istnieje ponad 1800 emoji. Przez ostatni rok gigant z Redmond pracował nad ich radykalnym odświeżeniem, tworząc system, który jest płynny. Zdecydowano się na projekty 3D zamiast 2D. Ponadto większość z nich jest animowana.

Zabawa podstawą do zmian

„Zabawa ma kluczowe znaczenie dla takich rzeczy, jak kreatywna burza mózgów, rozwijanie i doskonalenie nowych umiejętności oraz budowanie zespołu. Jednak zazwyczaj nie byliśmy otwarci na dawanie zabawie miejsca w pracy lub w naszych narzędziach pracy. Ze względu na nasze skojarzenia z pracą i dorosłością, zabawa może czasami sprawić, że niektórzy ludzie poczują się niekomfortowo – mimo że jesteśmy do tego zasadniczo stworzeni”.

mówi Meghan Stockdale, badaczka designu

Ponieważ bycie zabawnym lub bardzo ekspresyjnym nie przychodzi łatwo każdemu, emoji są idealnymi małymi pomocnikami. Nie są frywolne ani ozdobne, ale są przedłużeniem naszego człowieczeństwa i ważnym narzędziem komunikacji. Według badań Meghan Stockdale, mogą złagodzić lub zintensyfikować nasz ton, dodać poczucie zabawy do innych przyziemnych interakcji i pomóc nam wyrazić siebie w sposób bardziej uniwersalny niż słowo pisane.

Zobacz także: Ogrom nowości zmierza do Microsoft Edge, warto się z nimi zapoznać

Nowe, kolorowe i specyficzne emoji

Zaufanie i przejrzystość były dla Microsoftu zasadami przewodnimi w całym tym procesie. Firma chciała, aby ludzie ufali, że nowy styl emoji rozpozna ich intencje i odzwierciedli ich człowieczeństwo. Ludzie nie są idealni, a w oryginalności emotikon jest ich piękno, dlatego wybrano niedoskonałe koło jako kształt sylwetki głowy.

Zwrócono również szczególną uwagę na wyraz oczu emoji i pochylono się nad wyrazistymi kształtem brwi. Bardzo ważne było też zachowanie intencji emocji. Postawiono także na jasne, nasycone kolory i odważne formy!

emoji microsoft 365

Aby zachować spójność wśród 1888 emoji w różnych kategoriach, Microsoft użył prostych form geometrycznych jako podstawy dla każdego emoji w nowym stylu. Przykładowo emotikona ośmiornicy naprawdę to podkreśla – zamiast bardziej anatomicznej reprezentacji, zbudowano ją z okręgów i półokręgów, aby nadać jej więcej osobowości.

krab

Podobnie jest z krabem. Od graficznego, masywnego kształtu pazurów przez małe okrągłe stawy aż po spektakularnie żywy kolor. Nawet pozornie zwyczajne emoji są niezwykłe i oryginalne.

W końcu Microsoft także skorzystał z okazji, aby wprowadzić zmianę, której tylko on mógł dokonać. Przed Wami nowa wersja standardowego spinacza, witaj nowy Clippy!  

clippy emoji microsoft 365

Nowe emotikony są dostępne w Flipgrid od dzisiaj i pojawią się w Teams i Windows na święta. Następnie zostaną wprowadzone w usługach Yammer, Outlook i innych programów w 2022 roku.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy