ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Chernobylite data premiery

4 najważniejsze premiery gier w lipcu 2021

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Czerwiec dobiegł końca, a zaczął się lipiec. Najważniejsze premiery gier czerwca mamy już omówione, więc najwyższa pora przyjrzeć się tytułom, które zadebiutują w tym miesiącu. Jak zawsze wyselekcjonowałem 4 tytuły, które zapowiadają się najciekawiej.

Premiery gier – lipiec 2021

1. Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin

Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin

Seria Monster Hunter słynie z polowania na potwory, jednak w Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin dla odmiany będziemy próbować się z nimi zaprzyjaźniać. W grze wcielimy się w postać młodego chłopaka, który potrafi korzystać z magicznego kamienia pozwalającego nawiązywać kontakt z bestiami. Ciekawie robi się w momencie, kiedy bohater wchodzi w posiadanie jaja, z którego rzekomo może się wykluć potwór zdolny zniszczyć cały świat. Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin kładzie ogromny nacisk na fabułę – to ona będzie grała tu pierwsze skrzypce.

Data premiery Monster Hunter Stories 2: Wings Of Ruin została zaplanowana na 9 lipca 2021 roku. Gra trafi na komputery PC oraz konsolę Nintendo Switch.

2. F1 2021

F1 2021

F1 2021 to kolejna odsłona popularnej serii gier wyścigowych o Formule 1. Jak w poprzednich częściach, także i tu główną rolę odgrywa rozgrywanie wyścigów różnorodnymi bolidami. Nie można jednak powiedzieć, że twórcy nie przygotowali żadnych nowości, bo byłoby to zwyczajnym kłamstwem; na graczy czeka m.in. tryb fabularny i dwuosobowa kariera. F1 2021 to nie symulacja, choć gra wyraźnie aspiruje do tego miana.

Premiera F1 2021 została zaplanowana na 16 lipca 2021 roku. Grę uruchomimy na komputerach PC oraz konsolach takich jak PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S.

3. Chernobylite

Chernobylite

Chernobylite jest grą polskiego studia The Farm 51, które ma na swoim koncie m.in. takie produkcje jak Get Even czy World War 3. W tym przygodowym survival horrorze wcielimy się w postać fizyka imieniem Igor, którego ukochana zaginęła przed trzydziestoma laty w okresie katastrofy nuklearnej mającej miejsce w Czarnobylu. Mimo upływu czasu mężczyzna nigdy się nie poddał i wciąż próbuje odszukać swoją dawną miłość. Po powrocie na miejsce tragedii bohater szybko przekonuje się, że dzieją się tu naprawdę dziwne rzeczy.

Premiera Chernobylite odbędzie się 28 lipca. Tego dnia gra trafi na PC, jednak już w sierpniu zadebiutuje również na PlayStation 4 i Xboxie One. Planowane jest też wydanie na konsole nowej generacji.

4. The Ascent

The Ascent jest grą RPG, w której akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego. Wcielamy się tu w postać najemnika będącego świadkiem upadku wielkiej korporacji The Ascent Group, która dotychczas kontrolowała wszystko i wszystkich. Zadaniem głównego bohatera będzie odkrycie, co spowodowało taki obrót spraw. Wbrew pozorom nagły upadek megakorporacji nie jest niczym dobrym, bo mieszkańcy zostali pozbawieni jakiejkolwiek ochrony, zostając na łasce bandytów.

Premiera The Ascent odbędzie się 29 lipca. Gra pojawi się na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X|S.

Premier gier lipca 2021 – podsumowanie

To już wszystko, jeśli chodzi o najważniejsze premiery gier lipca 2021. Miesiąc nie będzie przesadnie ciekawy, ale nie można też powiedzieć, że zapowiada się źle.

Zobacz także: Oferta PS Plus na lipiec 2021 – trzy mocne tytuły na PS5 i PS4

Dajcie znać w komentarzach poniżej, za jakimi tytułami czekacie najbardziej!

Sprawdź najnowsze wpisy