ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iPad Air tablet

iPad Air 2022 będzie wzorem dla innych tabletów Apple

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Koreański portal The Elec w najnowszej publikacji, pokazuje nam, że Apple wyda na rynek pierwszego iPada z ekranem OLED w przyszłym roku. Wiarygodny analityk Apple, Ming-Chi Kuo, także wskazał nam ten pomysł w marcu tego roku. The Elec uważa, że firma z Cupertino wypuści tablet z 10,86-calowym wyświetlaczem OLED w 2022 roku. Najprawdopodobniej ma to być piąta generacja modelu iPad Air. Obecna wersja ma dokładnie ten sam rozmiar. Mówi się również, że firma przygotowuje 11-calowe i 12,9-calowe iPady Pro OLED, jednak zadebiutują one rok później, czyli w 2023 roku.

Zobacz także: Funkcje Windows 11, które Apple musi wdrożyć w macOS

iPad Air 2022 będzie wzorem dla innych tabletów Apple

Raport twierdzi, że Apple używałoby wyświetlacza OLED z podłożem sztywnym w przypadku iPada Air, podczas gdy przyszłe modele iPada Pro będą wykorzystywać elastyczne struktury OLED. To drugie rozwiązanie umożliwia stosowanie nawet cieńszych ramek wokół ekranu, ponieważ jego elementy mogą być zakrzywione wewnątrz. Spółka stosuje tę technologie w smartfonach od 2017 roku, wraz z wprowadzeniem iPhone X.

iPad Air 2022

Przejście na OLED jest interesujące i nieco sprzeczne z polityką Tima Cooka, biorąc pod uwagę, że Apple właśnie wypuścił iPada Pro z technologią wyświetlania mini LED. Jednak OLED przewyższa mini LED pod kilkoma względami – każdy piksel jest oświetlony indywidualnie. Mini LED opiera się na większych obszarach przyciemnionych stref. Pewną wadą OLED jest to, że ma słabą wydajność pod niektórymi kątami widzenia i jest podatny na wypalanie. Panele mini LED mogą ogólnie osiągnąć wyższą maksymalną jasność niż OLED.

iPad Pro z wyświetlaczem OLED także jest w drodze

Wydanie nowego sprzętu, w tym przypadku iPada Pro 2021, z nową technologią ekranu, jest nieco nietypowe dla Apple. Firma zwykle nie zmienia radykalnie dopiero co wprowadzonych technologii, szczególnie w ciągu dwóch lat. Jednak tak wiele publikacji dotyczących łańcucha dostaw informuje, że jest to w planach giganta, że wydaje się, że tak się stanie. Aby wprowadzić nieco więcej bałaganu. Bloomberg poinformował, że Apple radykalnie zmieni zewnętrzną obudowę iPada Pro w przyszłym roku. Mówi się, że nowy design oznacza zamianę aluminium na szkło, umożliwiając po raz pierwszy indukcyjne ładowanie bezprzewodowe.

iPad Air 2022
iPad Air

W przypadku iPadów 2023 firma może również wdrożyć technologię LTPO, która umożliwia częstotliwość odświeżania ProMotion 120 Hz, funkcję obecnie dostępną wyłącznie dla iPada Pro. To jednak nie wydaje się tak pewne, przecież obydwa modele tabletów są skierowane do różnych grup nabywców i zwyczajnie muszą się czymś różnić.

Podsumowując, dzisiejszy raport przedstawiający urządzenie z ekranem o przekątnej 10,86 cala, prawdopodobnie oznacza, że ​​będzie to właśnie zaktualizowany iPad Air. Firma ostatnio zaktualizowała to urządzenie jesienią ubiegłego roku, wprowadzając zaktualizowany projekt całego ekranu i topowy procesor A14 Bionic. Analityk, Ming-Chi Kuo, również wcześniej informował, że zaktualizowany iPad Air w 2022 roku będzie wyposażony w wyświetlacze OLED, podczas gdy mini LED, wprowadzony w kwietniu tego roku w 12,9-calowym iPadzie Pro, pozostanie ograniczony wyłącznie do high-endowego tabletu.

Źródło: MacRumors

Sprawdź najnowsze wpisy