Aktualizacja tapety Windows 11 w przeciekach

Pobierz tapety z systemu Windows 11 – są naprawdę ładne

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

Oficjalna premiera Windows 11 zbliża się wielkimi krokami. Po wielu plotkach i wyciekach, w końcu mogliśmy zobaczyć nieoficjalne obrazki z nowej generacji systemu Microsoftu. To jednak nie koniec niespodzianek. Już dziś możecie pobrać tapety, które prawdopodobnie trafią na Windows 11.

Tapety na Windows 11

Wczorajszy wyciek informacji pokazał również, jak prawdopodobnie będą wyglądały tapety na Windows 11. Na załączonych obrazkach widzimy kilkanaście „umilaczy oczu”.

Zobacz także: Microsoft naprawia Chrome i Operę

Tapety Windows 11

Dwie z nich są domyślnymi tapetami nowego systemu. Przyznam, że większość z nich bardzo mi się podoba.

Tapety Windows 11

Główna tapeta zawiera wersje w trybie jasnym i ciemnym. Widzimy tu coś, co może przypominać kawałek pogniecionego materiału. Jest to duża zmiana i odejście od obrazków, które do tej pory przypominały logo Windowsa. Takie tapety mogliśmy zobaczyć w „dziesiątce” oraz „ósemce”.

Pozostałe tapety zostały podzielone na kilka zestawów. „Captured Motion” oferuje bardziej kolorowe obrazki.

Kolekcja „Flow” jest bardziej subtelnym podejściem do tapet.

Z kolei „Glow” to zestaw czterech kolorowych kul, które rozświetlają tło systemu Windows 11.

W końcu „Sunrise” to wyraźny ukłon w stronę kryptonimu Sun Valley – nazwa interfejsu użytkownika systemu Windows 11.

Warto mieć na uwadze, że wszystko, co do tej pory wyciekło dotyczy wczesnej i niekompletnej wersji systemu Windows 11. W związku z powyższym nie jest do końca jasne, które i ile z tych obrazów trafi do ostatecznej wersji. Większość z nich jednak pasuje do nowego interfejsu i świeżej odsłony Windowsa 11.

Tło Pulpitu w Windows 10 – jak ustawić?

Ustawienia tapet znajdziecie w: Ustawienia > Personalizacja. Tu znajdują się opcje, dzięki którym można:

  • wybrać obraz tła pulpitu,
  • zmienić kolor wiodący menu Start,
  • dostosować barwy paska zadań i innych  elementów.

Na oficjalnej stronie Microsoftu znajdziecie bardzo dużą bazę tapet, które zostały podzielone na kilkanaście kategorii w tym np. gry, motoryzacja, panoramiczne, zwierzęta. Polecam przejrzeć też te obrazki, ponieważ są one bardzo wysokiej jakości. Można je bezpiecznie pobrać bez obawy o malware czy wirusy.

Polecam także pobrać aplikację: Tapeta Bing. Zawiera ona kolekcję pięknych obrazów z całego świata, które były promowane na stronie głównej usługi Bing. Użytkownik codziennie zobaczy nowy obrazek na Pulpicie, a także będzie mógł przeglądać i poznać inne zdjęcia, które przedstawia fotografia.

Warto pamiętać, że w sekcji: Ustawienia > Personalizacja > motywy można wybrać jeden z motywów domyślnych. Przypomnę, że motywy w Windows 10 to kombinacja obrazów, kolorów i dźwięków, które kompletnie odmieniają system i bardziej go personalizują.

Użytkownik może też kliknąć opcję: Pobierz więcej motywów z Microsoft Store, aby zainstalować niestandardowe motywy. Na oficjalnej stronie Microsoftu możemy znaleźć aż 297 pozycji, z którymi warto się zapoznać.

Źródło: theverge, microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy