Windows 11

Tak wygląda Windows 11 – potężny wyciek. To mi się podoba!

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

O projekcie Sun Valey piszemy od kilku miesięcy. Koncepcja dotyczyła dużych zmian w Windowsie, co ostatecznie zobaczymy już 24 czerwca, kiedy Microsoft zaprezentuje nową generację Windowsa. Zanim to się stanie, koniecznie zobaczcie, jak będzie wyglądał Windows 11. Przed Wami duży wyciek obrazków.

Windows 11 wyciekł na obrazkach

Na chińską stronę internetową Baidu wyciekły zrzuty ekranu nowej platformy Microsoftu. Widzimy tu całkowicie odświeżony interfejs. Podobieństw można szukać w tym, co widzieliśmy na wyciekach Windowsa 10X. Obszar roboczy jest bardziej minimalistyczny i estetyczny. Wizualnie największe zmiany, które można zauważyć, znajdują się na pasku zadań. Microsoft wyśrodkował tutaj ikony aplikacji, wyczyścił obszar zasobnika i dodał nowy przycisk Start i menu. To wygląda bardziej nowocześnie i po prostu świetnie! Warto dodać, że użytkownik może przesunąć ikony do lewej strony, czyli do standardowego wyglądu znanego z Windowsa 10.

Zaktualizowane menu Start jest uproszczoną wersją tego, co obecnie istnieje w systemie Windows 10, o dziwo bez kafelków. Możemy tu zauważyć wielokrotnie zapowiadane zaokrąglone rogi interfejsu. Są one widoczne w menu kontekstowych oraz wokół aplikacji i Eksploratora plików, a także w menu Start. Najmniej podobają mi się tu ikony Eksploratora Plików.

Zobacz także: Ekscytująca jesień dla Wear OS. Nadchodzą nowe zegarki

Nowości ulepszonej platformy

Na pasku zadań można zauważyć nową ikonę Widżetów. Plotki sugerują, że Microsoft przywróci Windows Widgets. Z uwagi na to, że jest to wczesna wersja systemu Windows 11, widżety nie ładują się w pełni w systemie operacyjnym, ale są zaprojektowane tak, aby wysuwały się i zapewniały szybki dostęp do wiadomości, pogody i innych treści internetowych.

Windows 11 widżety

Windows 11 zawiera również nowe elementy sterujące oknami, do których można uzyskać dostęp za pomocą przycisku maksymalizacji w prawym górnym rogu ekranu. Są to nowoczesne narzędzia, które ułatwiają ułożenie kilku aktywnych okien na Pulpicie. Z pewnością będę korzystał z tej funkcji.

Windows 11 okna

Niestety, póki co nie widać zmian w Sklepie Microsoft. Być może ma to związek z tym, że wyciekły zdjęcia wczesnej wersji Windowsa 11. Przypomnę, że ten obszar też ma się zmienić i pojawią się tu chociażby takie aplikacje jak Chrome czy Firefox.

Nowe środowisko użytkownika zawierać będzie też nowe dźwięki, w tym nowy dźwięk uruchamiania systemu.

Microsoft ulepszy także działanie konsoli Xbox. Nowa aplikacja będzie teraz zintegrowana z systemem Windows 11, oferując szybki dostęp do gier Xbox Game Pass, części społecznościowych sieci Xbox i sklepu. Xbox Game Bar i Windows Game Mode pozostaną niezmienione.

24 czerwca wszystko się wyjaśni

Bardzo podoba mi się to, co widzę na załączonych obrazkach i filmach. Z niecierpliwością czekam na 24 czerwca i oficjalne ujawnienie Windowsa 11. Gigant z Redmond organizuje wtedy specjalne wydarzenie, które rozpocznie się o 11:00 czasu ET. Na zaproszeniu widać okno, które tworzy cień z konturem przypominającym cyfrę 11. Dodatkowo Microsoft w ostatniej zapowiedzi stworzył 11-minutowy film. Windows 11 – czekam na Ciebie!

Źródło: theverge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy