AirTag

Jak wykorzystać AirTags – proste pomysły

3 minuty czytania
Komentarze

Wydany po miesiącach czekania AirTag to prawdopodobnie najlepszy sposób na śledzenie kluczy. Jednak mały gadżet zależny od sieci milionów iPhone’ów na całym świecie oznacza wiele innych także dziwnych pomysłów na zastosowanie. Oczywiście nie zapominajmy, że AirTags nigdy nie zostały zaprojektowane do śledzenia ludzi lub zwierząt ani znajdowania skradzionych przedmiotów. Wszystko to jednak nie powstrzyma ludzi przed eksperymentowaniem i umieszczaniem ich na zwierzętach domowych i wszelkiego rodzaju innych przedmiotach, więc możemy zbadać kilka pomysłów.

Zobacz także: Wyczekiwana funkcja iPhone 13 Pro – pomoże największy konkurent

Znajdź swoje dziecko lub zwierzaka

Oczywiście, możesz śledzić swoje dziecko lub zwierzęta za pomocą AirTags, ale w przypadku dzieci znacznie lepszym pomysłem będzie Apple Watch, który pomoże zlokalizować je znacznie dokładniej i łatwiej. W przypadku zwierząt domowych zegarek Apple nie wchodzi w grę i prawdopodobnie nie powininniśmy być zaskoczeni, wiedząc, że zaledwie kilka dni po premierze lokalizatora istnieje ogromna kolekcja obroży dla zwierząt z miejscem na AirTaga, w które możemy wyposażyć swojego psa lub kota.

Problem ze śledzeniem zwierzaka za pomocą AirTags polega na tym, że jeśli zwierzęta uciekają z domu, często mogą wędrować do lasu i innych dzikich miejsc, w których nie ma wielu ludzi z iPhone’a (które pomagają je zlokalizować).

AirTags

AirTaga znajdą samochód na parkingu

Jeśli nasz samochód nie ma wbudowanego modułu śledzącego GPS, umieszczenie AirTag w schowku na rękawiczki lub ukrycie go gdzieś w samochodzie może być pomocne na wypadek, gdyby ktoś go ukradł lub gdy zapomnimy, gdzie go zaparkowaliśmy w centrum handlowym.

Jaka jest więc szansa znalezienia skradzionego samochodu z AirTag? Jeśli złodzieje używają iPhone’a, sami mogą nieświadomie naprowadzić nas do samochodu. Ich telefon pomoże AirTagowi podać dokładną lokalizację. Jeśli chodzi o tych z nas, którzy zapominają, gdzie zaparkowali samochód na parkingu w centrum handlowym, to setki osób przejeżdżają obok tych ruchliwych miejsc, a niektóre testy wykazały, że AirTag potrzebuje nie więcej niż 15 minut, aby podać lokalizację.

AirTags

Portfel zawsze bezpieczny

Oczywiście zawsze możemy wrzucić AirTaga do swojego portfela i znaleźć go znacznie szybciej. Pamiętajmy jednak, że akcesorium jest trochę za grube (8 mm), aby zawsze nosić go w portfelu. Alternatywnie, zamiast umieszczać go w środku, możesz przymocować lokalizator do portfela.

Rower chroniony przed kradzieżą

Jeśli mamy drogi rower lub skuter elektryczny, albo nawet motocykl, na pewno chcemy zrobić wszystko, aby chronić je przed kradzieżą. Jeśli więc chcemy umieścić AirTag w rowerze, tak aby pozostawał ukryty w środku oraz, aby złodzieje nawet nie wiedzieli, że tam jest, pierwszym wyzwaniem jest znalezienie miejsca. Możemy osadzić go na przykład w samym siodełku. Gdy już znajdziemy miejsce, musimy mieć nadzieję, że jeśli ktoś ukradnie rower, nie zauważy AirTaga i są duże szanse, że w okolicy będzie co najmniej kilka iPhone’ów. Niestety wbrew pozorom umieszczenie AirTaga w rowerze, w niewidocznym miejscu nie jest takie łatwe.

Źródło: Phonearena

Motyw