ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AirTags

Nie będzie wydarzenia Apple 16 marca – debiut AirTags znowu niepewny

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Apple co roku wiosną przedstawia nowe urządzenia. W tamtym zobaczyliśmy nieco odmienionego iPada Pro oraz drugą generację iPhone SE. W 2020 roku spekulowano, że firma pokaże te produkty na wydarzeniu, ale stało się inaczej – debiut odbył się prosto w sklepie internetowym. Może na taką formę premiery miała wpływ pandemia, a może po prostu to, że nie były to dla firmy szczególnie ważne urządzenia. iPad zyskał tylko skaner LiDAR, a nowy SE to w zasadzie iPhone 8 z procesorem od „11”. Podobne plotki mamy w tym roku. W każdym razie wydaje się jasne, że spółka nie zorganizuje w marcu wydarzenia na którym zadebiutuje iPad Pro 2021 oraz lokalizator AirTags.

Zobacz także: Apple zmienia strategię i już nie wymieni Twojego zepsutego iPhone 12

Nie będzie wydarzenia Apple 16 marca – debiut AirTags znowu niepewny

Mark Gurman z Bloomberga wylał kubeł zimnej wody na pogłoski o specjalnym wydarzeniu Apple zaplanowanym na 16 marca. Te zaczęły pojawiać się pod koniec tygodnia. Wcześniej konta na Twitterze LeaksApplePro i FrontTron twierdziły, że firma Tima Cooka planuje wypuścić nowe modele iPad Pro 2021, iPad mini oraz AirTags podczas inauguracyjnej imprezy 16 marca. Te niepotwierdzone plotki, od tamtej pory były cytowane przez liczne sklepy internetowe. Nie wiadomo, czy LeaksApplePro ma wgląd w działalność Apple, ale w przeszłości składał błędne twierdzenia dotyczące nowych produktów i terminów wprowadzenia na rynek. Tymczasem FrontTron wydaje się być skupiony na urządzeniach Samsunga i jest w dużej mierze nieznany w świecie Apple.

AirTags

W piątek Gurman, dobrze poinformowany informator z solidnymi źródłami, wbił gwóźdź do trumny i potwierdził na Twitterze, że 16 marca nie będzie żadnego wydarzenia. Nie określa, kiedy firma zamierza pokazać nowe urządzenie. Zauważa jednak, że ​​AirTags nie zostanie wydany 16 marca. 

Bezsensownie podchwycona plotka na temat wydarzenia Apple

Na początku tego tygodnia raport z tajwańskiej witryny Economic Daily News sugerował, że 16 marca odbędzie się konferencja, a początkowa plotka została podchwycona i rozpowszechniona przez kilka innych witryn. Economic Daily News cytował niezweryfikowane i bezpodstawne treści z kont na Twitterze LeaksApplePro i FrontTron, z których żaden nie ma doświadczenia w dostarczaniu dokładnych informacji na temat planów Apple. Data 16 marca była niczym innym jak przypuszczeniem na podstawie poprzednich wydarzeń firmy, ale zyskała na popularności. W tweecie odpowiadającym na komentarz redaktora MacRumors Joe Rossignola na temat możliwego wydarzenia marcowego, Gurman potwierdził, że data 16 marca jest nieprawidłowa.

Nowości Apple

Apple pracuje nad kilkoma produktami, o których krążą plotki. Chodzi o odświeżonego iMaca, iPada Pro 2021, zaktualizowanego iPad mini, nadal czekamy na debiut AirTags.

Niektóre z tych produktów rzeczywiście mogłyby zostać wprowadzone na wiosennym wydarzeniu, ale nie jest jeszcze znana jego data. Apple organizowało marcowe eventy przez większość lat, ale nie jest to zawsze pewne. Wcześniejsze premiery w podobnym czasie odbyły się 9 marca (2015), 21 marca (2016), 27 marca (2018) i 25 marca (2019).

Źródło: 9to5mac

Sprawdź najnowsze wpisy