Apple także nie jest doskonałe. Nawet ludzie z Cupertino nie są odporni na sporadyczne pomyłki. Czasami jest to szybko korygowane – za przykład mogą służyć dziwne przyciski dotykowe iPoda trzeciej generacji. Jednak czasami mogą pozostać przez długi czas, jak Mac Pro w formie cylindra. Prawda jest taka, że ​​czasami tych kwestii nie da się naprawić szybko, ale wymagają bardziej dogłębnego rozważenia. 

Niedawno pojawiły się raporty o kilku zmianach w nadchodzącym oprogramowaniu, które mają na celu naprawienie niektórych uporczywych tematów i powinny poprawić komfort użytkowników na całym świecie. Niektóre problemy Apple mogą zniknąć już niedługo.

Zobacz także: Niedługo Twój iPhone dokładnie pokaże, kiedy jego bateria się wyczerpie

Trzy irytujące problemy, które Apple wreszcie rozwiąże

Pilot Siri dostarczany z Apple TV miał być ogromnym ulepszeniem, kiedy po raz pierwszy został dołączony do przystawki czwartej generacji w 2015 roku. Był prosty i elegancki, a asystenta głosowego można było używać do wyszukiwania filmów i programów telewizyjnych lub wydawać mu polecenia. Ma też powierzchnię dotykową, podobnie jak kilka innych hitowych produktów Apple.

Problemy Apple

Jednak ostatecznie dla wielu okazał się bardziej frustrujący niż przydatny. Symetryczny kształt oznacza, że łatwo można go podnieść w złej orientacji. W niektórych miejscach gładzik był przydatny, na przykład pozwalał szybko przeglądać zawartość, ale też uniemożliwiał płynne poruszanie się po systemie tvOS. Siri jest przydatna, ale okazuje się, że większość ludzi nie chce cały czas rozmawiać z telewizorem.

Po sześciu latach wydaje się, że Apple jest gotowe do zmiany. Wiele raportów wskazywało, że wkrótce pojawi się nowy pilot. W ostatnich wersjach beta systemu tvOS usunięto odniesienia do obecnego akcesorium w kodzie źródłowym tvOS na rzecz „pilota Apple TV Remote”, podczas gdy inny kod odwołuje się do „środkowego przycisku”, który nie istnieje w obecnym pilocie. Jeszcze inne raporty ujawniły nowy wewnętrzny kryptonim sugerujący radykalne przeprojektowanie.

Siri doczeka się zmian na swoje urodziny

Skoro jesteśmy przy temacie Siri, asystent głosowy będzie obchodził jesienią dziesiąte urodziny i wygląda na to, że otrzyma kilka dużych zmian. W zeszłym tygodniu nadeszła wiadomość, że nadchodzące wydanie iOS 14.5 nie tylko doda dwie nowe opcje głosowe w języku angielskim do Siri, ale także usunie domyślny wybór głosu, a zamiast tego poprosi użytkowników o wybranie go podczas konfiguracji. Co więcej, listy głosów są teraz po prostu numerowane, a nie opisywane jako płci męskiej lub żeńskiej. W przypadku firmy, która stawia na równość płci może to mieć znaczenie.

Nowe głosy Siri mają bardziej zróżnicowane wzorce wymowy, co odzwierciedla różnorodność użytkowników języka angielskiego i umożliwia większej liczbie osób możliwość posiadania asystenta głosowego, który brzmi jak oni. Czy doczekamy się wreszcie języka polskiego? Miejmy nadzieję.

Problemy Apple

iOS 14.5 rozwiąże problem z baterią w iPhone 11

Jedną z rzeczy, która zaskoczyła, ale raczej nie zachwyciła właścicieli iPhone 11, był problem ze stanem ich baterii. W niektórych przypadkach oznaczało to zbyt szybkie wyczerpywanie się energii lub obniżenie wydajności. Błąd, jak się okazało, pochodzi z oprogramowania, a nie z samych akumulatorów.

Apple twierdzi, że system iOS 14.5 podejmie próbę rozwiązania tego problemu, ponownie kalibrując system raportowania stanu baterii w telefonie iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max. W ciągu kilku tygodni pojawi się szereg algorytmów poznających użytkowanie telefonu i odpowiednio zaktualizuje stan akumulatora. Powinno to oznaczać lepszy czas pracy na jednym ładowaniu i potencjalnie lepszą wydajność dla właścicieli tych telefonów.

Źródło: Macworld

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)