ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Resident Evil Village

4 najważniejsze premiery gier w maju 2021

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Każdego miesiąca na rynek trafia wiele gier, choć zwykle tylko nieliczne z nich są warte uwagi. Premiery kwietnia mamy już omówione, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by już przyjrzeć się tytułom, które zadebiutują w maju. Trzeba przyznać, że będzie to całkiem ciekawy miesiąc – do sprzedaży wejdą co najmniej 4 naprawdę dobrze zapowiadające się produkcje.

Najważniejsze premiery gier – maj 2021

1. Resident Evil Village

premiery gier maj 2021 - resident evil village

Resident Evil Village to prawdopodobnie najgłośniejsza premiera maja 2021 roku. Gra będzie bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2017 roku Resident Evil 7. Jako gracze ponownie wcielimy się w postać Ethana Wintersa, tuż po tym, jak kapitan Chris Redfield, który miał zapewnić bezpieczeństwo jego rodzinie, porywa jego córkę. Wyruszymy w podróż tropem porywacza, by ostatecznie trafić do pełnej tajemnic, przerażającej wioski, gdzie na nasze życie będą czyhać różne niebezpieczeństwa. Tak jak w Resident Evil 7, akcję będziemy tu obserwować z oczu bohatera, co w serii Resident Evil wciąż jest swojego rodzaju nowością.

Resident Evil Village trafi do sprzedaży 7 maja 2021 roku. Gra zadebiutuje na PC oraz konsolach – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S.

2. Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect Legendary Edition - premiery gier maj 2021

Mass Effect: Legendary Edition to nic innego, jak zestaw zremasterowanych trzech pierwszych części serii Mass Effect – Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3. Ponownie wcielimy się w postać komandora Sheparda, by stawić czoła Sarenie, który zdradził Radę i wywołał zagrożenie mogące zniszczyć całą galaktykę. A skoro o zagrożeniach mowa, to w tym przypadku mowa o Żniwiarzach – śmiertelnie niebezpiecznej rasie maszyn. Fabuła gier w Mass Effect: Legendary Edition pozostanie niezmieniona. Możemy za to liczyć na więcej FPS-ów i ładniejszą oprawę graficzną.

Premiera Mass Effect: Legendary Edition odbędzie się 14 maja 2021 roku. Gra trafi na PC oraz konsole – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S.

3. Deathloop

Deathloop - premiery gier maj 2021

Deathloop to pierwszoosobowa strzelanka od twórców serii Dishonored i Prey. Produkcja opowiada historię pary zabójców – Colta i Julianny Blake. Mężczyzna wraz z kobietą utknął w niekończącym się cyklu, który sprawia, że po śmierci cofają się do początku tego samego dnia. Akcja Deathloop rozgrywa się na pogrążonej w anarchii wyspie Blackreef, z której Colt chce za wszelką cenę uciec. Aby było to możliwe, bohater musi w ciągu jednego dnia wyeliminować aż 8 celów odpowiedzialnych za podtrzymanie cyklu. Jakby tego było mało, będzie musiał stawić czoła Juliannie, której taki stan rzeczy nie przeszkadza i co więcej – odpowiada.

Premiera Deathloop odbędzie się 21 maja 2021 roku. Gra trafi na PC oraz konsolę PlayStation 5.

4. Biomutant

Biomutant - premiery gier maj 2021

Biomutant to gra RPG z otwartym światem, która przeniesie nas do postapokaliptycznej rzeczywistości zaludnionej przez człekokształtne zwierzęta. Kraina funkcjonuje dzięki Drzewu życia, którego korzenie zaczynają gnić. Gdy roślina umrze na dobre, to wraz z nią odejdzie świat przedstawiony w Biomutant. Jak nietrudno się domyślić, zadaniem głównego bohatera, którego swoją drogą wykreujemy samodzielnie, będzie zapobiegnięcie zagładzie.

Premiera gry Biomutant odbędzie się 25 maja 2021 roku. Gra trafi na PC oraz konsole – PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X oraz Xbox Series S.

Premiery gier w maju 2021 – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o najważniejsze premiery gier maja 2021 roku. Nie da się ukryć, że zapowiada się naprawdę niezły miesiąc dla fanów elektronicznej rozgrywki.

Zobacz także: Kwietniowe gry z PlayStation Plus już dostępne do pobrania

Dajcie znać w komentarzach poniżej, za którymi z wymienionych wyżej tytułów czekacie najbardziej!

Sprawdź najnowsze wpisy