ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nier Replicant ver.1.22474487139... - premiery gier kwiecień 2021

3 najważniejsze premiery gier w kwietniu 2021 roku

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Artykuły

Marzec dopiero się rozpoczął, a że najważniejsze premiery gier tego miesiąca już omówiliśmy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjrzeć się tytułom, które zadebiutują w kwietniu. Nie da się ukryć, że nadchodzący miesiąc nie będzie zbyt obfity w premiery, ale cóż – dobre i to. W niniejszym artykule wyselekcjonowałem 3 kwietniowe debiuty, które moim zdaniem są najważniejsze. Ich lista rozpoczyna się poniżej. Kolejność jest przypadkowa.

Premiery gier – marzec 2021

1. Outriders

Outriders - premiery gier luty kwiecień 2021

Outriders to mroczna strzelanka od polskiego studia People Can Fly. Produkcja została utrzymana w klimatach science-fiction, a my, jako gracze, wcielimy się w postać bohatera, który przetrwał kataklizm i obudził się po ponad 30 latach. Po powrocie protagonisty do świata żywych, szybko zdaje on sobie sprawę, że planeta Enoch, która niegdyś była jedyną szansą na przetrwanie gatunku ludzkiego, zamieniła się w niezdatne do niczego, jałowe pustkowie. Jakby tego było mało, katastrofa przed laty sprawiła, że niektórzy ludzie zyskali super moce – jak nietrudno się domyślić, nie wszyscy wykorzystują je by czynić dobro. Tak się jednak składa, że główny bohater również wszedł w posiadanie nadnaturalnych umiejętności, dzięki czemu będzie mógł zawalczyć o lepsze jutro.

Premiera Outriders odbędzie się 1 kwietnia 2021 roku. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X i Xbox Series S.

2. Nier Replicant ver.1.22474487139…

Nier-Replicant-ver.1.22474487139... - premiery gier kwiecień 2021

Nier-Replicant-ver.1.22474487139… to remaster Nier Replicant z 2010 roku. Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym przypadku słowo „remaster” może nie być do końca trafne, bo w grze pojawi się tylko nowości względem pierwowzoru, że lepiej przyjąć określenie „remake”. Akcja Nier-Replicant-ver.1.22474487139… rozgrywa się na zrujnowanej Ziemi. W grze wcielimy się w postać młodego chłopca imieniem Nier, który wyruszył w podróż, by znaleźć lekarstwo dla swojej chorej siostry. Szybko okazuje się, że bohater jest bardzo ważny dla losów całego świata. To z kolei prowadzi do wielu ciekawych sytuacji i zwrotów akcji. Fabuła Nier-Replicant-ver.1.22474487139… została przeniesiona z oryginału, aczkolwiek twórcy zdecydowali się wzbogacić opowieść o dodatkowe postacie i zakończenia.

Premiera Nier-Replicant-ver.1.22474487139… odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku. Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboxa One.

3. Humankind

Humankind - premiery gier kwiecień 2021

Humankind to turowa strategia mocno inspirowana serią Sid Meier’s Civilization. Jak w wielu tego typu grach, zadaniem gracza będzie stworzenie swojej cywilizacji, rozwijanie i prowadzenie jej przez różne epoki. W Humankind nie ma fabuły „jako-takiej” – naszym celem jest po prostu budowanie swojej rangi poprzez wygrywanie bitew i podejmowanie różnego rodzaju ważnych decyzji. Co ciekawe, twórcy gry zdecydowali się umieścić w niej niektóre postacie historyczne, co będzie nie lada gratką dla miłośników historii. Poza toczeniem walk w Humankind czeka nas jeszcze m.in. zarządzanie gospodarką i wznoszenie budowli.

Premiera Humankind odbędzie się 22 kwietnia 2021 roku. Gra zadebiutuje tylko i wyłącznie na komputerach PC.

Najważniejsze premiery gier w kwietniu 2021 roku – podsumowanie

To by było na tyle, jeśli chodzi o najciekawsze premiery gier kwietnia 2021 roku. Jak już ustaliliśmy na początku, nie będzie to zbyt ciekawy miesiąc dla graczy, ale mimo wszystko mogło być gorzej.

Zobacz także: Wiedźmin 3 znika z Game Pass – co jeszcze zostanie usunięte z usługi Microsoftu?

Koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej, za którymi tytułami przyszłego miesiąca czekacie najbardziej!

Sprawdź najnowsze wpisy