Garmin Fenix 6x Pro Solar to dobry smartwatch. Jednak za cenę prawie 4000 zł, to trochę za mało. Garmin mógłby się bardziej postarać i naprawić kilka rzeczy w kolejnej odsłonie popularnego zegarka. Oto, co chcę zobaczyć w Garmin Fenix 7 i czego mi brakuje w obecnym modelu.

Co chcę zobaczyć w Garmin Fenix 7

Póki co nie ma żadnych nowych plotek dotyczących nadchodzącego modelu. Mam nadzieję, że Garmin nie zmieni znacząco wyglądu nowych urządzeń, bo te prezentują się naprawdę świetnie. Są duże i masywne. Na próżno szukać smart-zegarków z takim designem w świecie Wear OS czy innych systemów. Co jednak chciałbym, aby się pojawiło?

Lepszy i dotykowy ekran

Garmin Fenix 7 zapłacił okup

Wyświetlacz w całej serii Fenix 6 to największa porażka tego urządzenia. Z jednej strony rozumiem, że czas działania na jednym ładowaniu jest naprawdę imponujący (7 dni), jednak jest on obkupiony paskudnym ekranem. Jego kolory i poziom detali naprawdę odstraszają. Wszystko wydaje się wyblakłe i widać piksele. Chciałbym, żeby Garmin wypracował kompromis i zamontował piękny i energooszczędny wyświetlacz, który mógłby przy okazji być dotykowy. Tego czasami mi brakuje w smartwatchu.

Kilkukrotne naciskanie guzików i nawigacja po menu nie należą do przyjemnych. Dotykowy ekran ułatwiłby ją znacznie.

Zobacz także: Oto najlepsze menedżery plików na Windowsa 10

System nastawiony na powiadomienia

Garmin Fenix 6x Pro Solar

Garmin OS nie należy do najbardziej płynnych systemów, z jakimi miałem do czynienia na zegarkach. Gdy użytkownik ustawi inną niż wbudowana tarczę zegarka, do systemu wkradają się opóźnienia i lagi. Czasami jest to wkurzające, gdy chcę coś szybko wyświetlić. Zdecydowanie brakuje mi też funkcji nastawionych bardziej na powiadomienia. Przykładowo, nie można odpowiadać na wiadomości, a jedynie wybrać którąś z wcześniej przygotowanych odpowiedzi. Miło by było też zobaczyć np. zdjęcia wysłane w konwersacji. Mam nadzieję, że Garmin Fenix 7 będzie zawierał takie możliwości.

Funkcja EKG

Apple Watch Heart Rate EKG

Smartwatch o takim charakterze wręcz musi mieć funkcję EKG. Apple pokazało, że można w pewnym zakresie umieścić namiastkę takiej możliwości w zegarku. Co prawda Garmin bardziej koncentruje się na możliwościach fitness, jednak EKG to prawdziwy „must-have” następnej wersji zegarka.

Lepsza aplikacja mobilna

Programy na Androida nie są aż tak złe. Piszę w liczbie mnogiej bo Garmin radzi pobrać dwie aplikacje: Garmin Connect oraz Connect IQ. Tu pojawia się pierwszy problem. Jedna z aplikacji służy do monitorowania funkcji fitness, druga do aktualizacji urządzenia. Czy nie można by zrobić tego w jednym programie? Wierzę, że to nie problem. Estetyka programu też mogłaby się nieco poprawić.

Garmin Fenix 7 data premiery i cena

W lipcu 2020 roku Garmin zaktualizował gamę smartwatchy i wypuścił nowe solarne wersje zarówno Fenix 6 Pro, jak i 6 S Pro, ze szkłem fotowoltaicznym. Można oczekiwać zatem, że Garmin Fenix 7 pojawi się latem 2021 roku. Zapewne cena najdroższego modelu będzie kształtowała się podobnie, jak w przypadku modelu 6X Pro Solar, czyli powyżej 4000 zł na start.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.