Pokemon UNITE to tytuł, o którym słyszymy bardzo niewiele. Gra ma być MOBĄ osadzoną oczywiście w świecie popularnych stworków. Co się dzieje z tytułem?

25-lecie Pokemon w 2021 roku

To był interesujący rok dla Pokemonów. Świat sympatycznych stworków doczekał się:

  • Wydania DLC do Pokemon Sword i Shield,
  • Mnóstwo zmian i aktualizacji w Pokemon GO,
  • Odrodzenia się szaleństwa na karty Pokemon,
  • Ogłoszenia Pokemon Unite.

Jednak dopiero 2021 może być naprawdę interesujący. W styczniu bowiem rozpoczęły się obchody 25-lecia serii wraz z opublikowaniem filmu na oficjalnym kanale pokemonów.

W tym tygodniu otrzymaliśmy wiadomości o Nowym Pokémon Snap i plotki o przeróbkach Diamond i Pearl. Na dodatek kilka zrzutów ekranu wyciekło z Pokemon UNITE. Tytuł jest nadal rozwijany na Nintendo Switch i urządzenia mobilne przez studia TiMi. Po dłuższej ciszy mamy nieco więcej szczegółów na temat tego tytułu.

Pokemon UNITE – na czym polega?

Pokémon UNITE to strategiczna gra zespołowa, opracowana wspólnie przez The Pokémon Company i TiMi Studios z Tencent Games. Pokémon UNITE ma być grą wieloplatformową na Nintendo Switch i urządzenia mobilne i będzie można ją rozpocząć bezpłatnie.

Pokemon UNITE

W grze gracze walczą ze sobą w walkach drużynowych 5 na 5. Podczas bitew gracze będą współpracować z kolegami z drużyny, aby złapać dzikie pokemony, awansować i ewoluować własnego stworka oraz pokonać pokemony przeciwników, próbując zdobyć więcej punktów niż drużyna przeciwna w wyznaczonym czasie.

Na początku meczów gracze rozpoczynają z podstawową formą wybranego pokemona i zaczynają mecz na poziomie 1. Aby ewoluować, muszą walczyć z dzikimi Pokémonami znajdującymi się na całym polu gry. Zdobywają punkty doświadczenia i awansują po ich pokonaniu. Niektóre pokemony ewoluują po awansowaniu, co czyni je silniejszymi.

Pokemon UNITE wprowadza nowy rodzaj walki – taką, która wymaga pracy zespołowej i strategii. Gra jest prosta, a jednocześnie pełna zawiłości czekających na rozpracowanie.

Chociaż ujawnienie Pokemon Unite zostało źle odebrane, miało to głównie związek z fanami, którzy spodziewali się czegoś innego od serii. Jednak w porównaniu do innych gier MOBA dostępnych obecnie na rynku, gra wydaje się całkiem obiecująca.

Nowe wieści o Pokemon UNITE

Pod koniec grudnia na chińskiej stronie mikroblogowej Sina Weibo ogłoszono zamkniętą betę Pokemon UNITE. Ma się ona rozpocząć w 25. rocznicę Pokemona.

Pokemon UNITE

W ogłoszeniu stwierdzono, że zamknięta beta Pokemon UNITE rozpocznie się w styczniu i będzie dostępna tylko dla wybranych graczy. Co ciekawe, w ogłoszeniu czytamy, że ​​gracze mogą współpracować ze znajomymi, co może oznaczać, że osoby wybrane do zamkniętej bety mogą również zaprosić swoich znajomych do udziału.

pokemony

Co ciekawe, na nowych zdjęciach widać rozgrywkę, a także opcję kupowania skórek. Widać pokemony przebrane w różne stroje. Mam nadzieję, że tak jak w League of Legends, to będą tylko względny wizualne i nie wpłyną na rozgrywkę.

Źródło: nintendolife, pokemon, gamerant

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.