Jakiś czas temu napisałem poradnik League of Legends: Wild Rift dla początkujących i obiecałem jego kontynuację. Właśnie przyszedł na nią czas. Jeżeli grałeś już w League of Legends na PC, to rozgrywkę masz w małym palcu, jednak są pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę w wersji mobilnej. Zapraszam do poradnika dla zaawansowanych graczy.

Zmodyfikowane umiejętności

Z uwagi na to, że Wild Rift został dostosowany do rozgrywki na urządzeniach mobilnych, pewne umiejętności postaci różnią się od pecetowej wersji. Przykładem może być tu R Ashe. W wersji mobilnej mamy możliwość sterowania lodową strzałą po jej wypuszczeniu, co jest niemożliwe na pececie. Inny przykład to (W) Vayne, które jest umiejętnością pasywną w League of Legends. W Wild Rift ma dodatkową funkcję, która na krótki czas zwiększa jej prędkość ataku i leczy ją. Gracze Vayne i ADC będą musieli przyzwyczaić się do aktywowania jej w grze.

League of Legends: Wild Rift

Inaczej rzuca się też umiejętności z uwagi na dotykowy ekran. Przykładem niech będzie R Ziggsa, gdzie po tapnięciu w umiejętność musimy szybko wybrać na mapie obszar, na którym ma zostać rzucona. Mimo, że skutek jest ten sam, doświadczenie wygląda zupełnie inaczej.

Niewielka mapa z lustrzanym odbiciem w League of Legends: Wild Rift

Mapa w Wild Rift jest mniejsza niż wersji pecetowej, co oznacza szybszą rozgrywkę na urządzeniach mobilnych. Czas potrzebny na wejście na linię, powrót i czasy odnowienia czarów przywoływacza są zmniejszone. Na przykład Flash ma 3-minutowy „cooldown” w porównaniu do pięciu minut w LoL.

Wild Rift mapa poradnik

Szybsze tempo gry może naprawdę zaskoczyć. Ponadto można zauważyć, że w ścianach dżungli są luki, które ułatwiają poruszanie się. Jednym z przykładów są wilki, do których masz bezpośredni dostęp z obu stron.

Warto pamiętać, że na początku gry może pojawić się przypomnienie z informacją, że mapa jest odwrócona. Oznacza to, że niebieska drużyna gra z domyślnej perspektywy, podczas gdy czerwona drużyna gra w perspektywie odwróconej kamery.

Zobacz także: Jak wygląda AppGallery w codziennym użytkowaniu?

Smoki są nieco inne

Smoki w Wild Rift zachowują swoje cztery postaci, ale aby gra była krótka, każdy rodzaj smoka może pojawić się tylko raz. Ich efekty pozostają takie same, z bardzo niewielkimi różnicami: Oceaniczny smok zapewnia kradzież życia, podczas gdy „Infernal” zapewnia 8% premię do ataku. Kiedy trzy smoki żywiołów zostaną pokonane, pojawi się dobrze znany Starszy Smok.

Runy

W Wild Rift jest mniej opcji wyboru run w porównaniu do LoL. W tej chwili jest tylko osiem Run: Electrocute, Aery, Conqueror, Fleet Footwork, Grasp of the Undying, Aftershock, Front of Life i Kleptomancy.

System run również jest nieco inny. Zamiast wybierać dwa drzewa, otrzymujesz trzy drugorzędne runy sklasyfikowane jako Domination, Resolve i Inspiration. W ramach każdego typu wybierasz jedną.

Zauważysz, że niektóre runy w LoL zostały przeklasyfikowane, na przykład Gathering Storm. Istnieją również nowe runy, takie jak Pack Hunter pod drzewkiem Inspiracji, które zapewnia dodatkową prędkość ruchu w pobliżu sojuszników i więcej złota, gdy oboje uczestniczycie w zabójstwie.

Przedmioty

Warto zwrócić uwagę na ekskluzywne przedmioty w sklepie Wild Rift.

Po pierwsze, musisz przyzwyczaić się do klasyfikacji przedmiotów. Po otwarciu sklepu są tylko cztery kategorie: fizyczne, magiczne, obronne i buty. W każdej z nich istnieją trzy podkategorie zwane podstawowymi (elementy najniższego poziomu), średniego poziomu i ulepszone (pełne przedmioty).

League of Legends: Wild Rift wrażenia

Większość podstawowych przedmiotów, ich nazwy i statystyki będą Ci znane, a niektóre z nich zdobią nowe ikony. Nowe przedmioty, takie jak Harmonic Echo, Awakened Soulstealer i Infinity Orb, mają kombinację efektów, które zechcesz sprawdzić w swoich konfiguracjach.

Warto też dodać, że buty można ulepszyć dwukrotnie, a czary przywoływacza są ograniczone. W przypadku bohaterów wspierających oznacza to, że nie można kupić jednocześnie Redemption i Locket – trzeba zdecydować się na jeden z tych przedmiotów.

Gry rankingowe w League of Legends: Wild Rift

Wild Rift tryby gry

Gry rankingowe zostają otwarte po osiągnięciu dziesiątego poziomu i posiadaniu dziesięciu lub więcej bohaterów. Wszystkie poziomy w rankingach pozostają praktycznie takie same jak w LoLu. Dodatkiem jest tutaj jednak „Emerald”, który znajduje się pomiędzy platyną a diamentem.

W sumie jest dziesięć poziomów. Podobnie jak w LoLu, wszystkie poziomy są podzielone na cztery dywizje, a ostatnie trzy poziomy mają jedną dywizję.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.