Nintendo co prawda powoli się wycofuje ze smartfonów. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy na nich już nowych gier z marek, które są kojarzone głównie z konsolami Japończyków. The Pokémon Company, jeden z bardziej niezależnych oddziałów firmy przygotowuje właśnie nowy tytuł. Będzie to MOBA w świecie kieszonkowych potworków, która połączy ze sobą graczy smartfonowych i tych, którzy wolą Nintendo Switcha we wspólnej walce.

Pokemon Unite

Tytuł ten jest obecnie rozwijany przez Tencent’s TiMi Studios. Sposób rozgrywki nie będzie się różnił niczym od typowych gier z gatunku MOBA. Mam jednak nadzieję, że zostanie w nim uwzględniona kwestia przewagi typów. To dodałoby więcej strategii do pojedynków. Dodatkowym atutem gry będzie ewolucja naszych stworków wraz ze zdobywaniem poziomów. Jak czytamy w komunikacie prasowym firmy:

Może ci się wydawać, że znasz Pokemony…, ale nigdy nie widziałeś takiej bitwy! Przeżyj ekscytującą walkę 5 vs 5 w Pokémon UNITE! Nowej grze MOBA dla Nintendo Switch, smartfonów i tabletów!

Zobacz też: NASA coraz chętniej pracuje z sektorem prywatnym

To, co najważniejsze, to fakt, że tytuł ma być całkowicie darmowy. Miłym dodatkiem jest również granie multiplatformowe z osobami, które mają Switcha. Dzięki temu gra ta powinna sobie radzić naprawdę świetnie. Nawet jeśli początkowo nie zdobędzie zbyt wielkiej popularności na smartfonach, to i tak nie powinno nam zabraknąć osób, które chcą się z nami zmierzyć w krótkim meczu. To, plus fakt, że mamy do czynienia z marką wręcz kultową wygląda jak istny przepis na sukces. Niestety, nie wiadomo kiedy możemy się spodziewać premiery tytułu. Poza Switchem trafi on na Androida i iOS.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.