ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec wsparcia Pokemon GO na Android 5 i iOS 11

Wiele nowości w Pokémon GO. Warto dać grze drugą szansę

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Artykuły

Pokémon GO to pierwsza na świecie aplikacja rzeczywistości rozszerzonej, która stała się popularną marką. Prawie cztery lata po premierze mobilna gra AR firmy Niantic wciąż rośnie w siłę, a ciągłe wydarzenia i aktualizacje utrzymują trenerów przyklejonych do telefonów. Chociaż grze nie udało się osiągnąć szczytowej popularności z 2016 roku, nowości w Pokémon GO wciąż kuszą potencjalnych graczy.

Warto wrócić do Pokémon GO

nowości w Pokémon GO

Do Pokémon GO z pewnością warto wrócić. Od czasu premiery gra zmieniła się nie do poznania. Jak można się było spodziewać, przez cały czas dodawane są nowe funkcje, a wydarzenia społecznościowe są coraz lepsze. Dodatkowo mamy więcej wydarzeń tematycznych i nowe Pokémony wprowadzane w regularnych odstępach czasu. Oto świetne nowości w Pokémon GO. 

Zobacz także: Lepiej późno niż wcale, czyli Facebook Messenger debiutuje na macOS

Nowości w Pokémon GO

Co nowego w grze? Niektóre wydarzenia w Strefie Safari zostały przełożone z powodu COVID-19, a pierwszy oficjalny sezon Battle League rozpocznie się 13 marca.

Przełomowe odkrycie badawcze

Ogłoszono Pokémona, który pojawi się w marcowym Research Breakthroughs. Jest nim Ferroseed. Ten trawiasto-stalowy stworek i jego dodatkowy gwiezdny pył będą dostępne od 1 marca do 1 kwietnia.

Thundurus przybywa na rajdy

Thundurus, elektryczny i latający Pokémon, debiutuje w grze i pojawi się w pięciogwiazdkowych rajdach od 2 marca.

Legendarne weekendy rajdowe

Mówiąc o rajdach, każdy weekend marca przyniesie nowe legendarne stworki, a także szansę na złapanie błyszczącej wersji danego Pokémona. Oto rozpiska: 

  • 13 marca – 16 marca: Giratina
  • 20 marca – 23 marca: Cobalion
  • 27 marca – 30 marca: Lugia

Pokémon GO Battle League

Przedsezon bitew dobiega końca. Pierwszy sezon Battle League rozpocznie się 13 marca. Trenerzy, którzy brali udział w przedsezonie i osiągnęli rangę 4 lub wyższą, otrzymają w nagrodę: Przepustkę Bitewną Premium.

Bitwy trenerów w ramach Battle League będą się toczyć między trzema ligami, a gracze będą mogli porównywać się z innymi trenerami, zdobywając nagrody za ranking.

Event rozpocznie się od Great League, które potrwa do 27 marca, następnie Ultra League do 10 kwietnia, a potem Master League do 24 kwietnia, po czym wszystkie trzy ligi będą dostępne do 1 maja. Oczekuje się, że sezon drugi ma zacząć się 1 maja, kiedy każda z tych lig zostanie wypróbowana.

Wejście do ligi bitewnej nie jest możliwe, dopóki gracz nie przejdzie 5 km. W ten sposób odblokuje pięć meczów online (maksimum trzy dziennie). Gracze mogą zdobywać gwiezdny pył w zależności od rangi i liczby wygranych bitew, a także przedmioty takie, jak rzadkie cukierki i TMS, a także szansę na spotkanie wyjątkowych pokémonów.

Nowości w Pokémon GO to także zmiany w Battle League w oparciu o wnioski z przedsezonu

Zwycięstwo będzie miało teraz znaczenie bardziej niż ranga 4, przy czym 2 i 3 wymagają od użytkowników wygrania pewnej liczby bitew w celu przejścia do następnej dywizji.

nowości w Pokémon GO

Pokémony, które możesz spotkać jako nagrody Battle League, również zmienią się w sezonie 1, a Metagross będzie pierwszą gwarantowaną nagrodą. Gracze, którzy osiągną rangę 4, będą mieli szansę na spotkanie z Bedlumem. W przypadku dywizji 7 będzie to Rufflet, a 10 Pikachu. Osiągnięcie rangi 10 pozwoli także graczom zdobywać przedmioty awatara.

Pod koniec sezonu 1 gracze, którzy osiągną rangę 7 lub wyższą, otrzymają Elite Charge TM. Przedmiot ten, pozwala graczom wybrać atak, którego uczy się Pokémon.

Następne wydarzenia Pokémon GO

Od 20 do 23 marca odbędzie się specjalne weekendowe wydarzenie w Pokémon GO. Podczas eventu pokemony typu normalnego, ognistego, wodnego, elektrycznego i lodowego będą pojawiać się częściej. Karrablast i Shelmet będą również wykluwać się częściej z 5 km jaj, a raidy do czterech gwiazdek będą zawierać Pokémony typu Bug lub Steel. Podczas wydarzenia będzie można zdobyć podwójną ilość gwiezdnego pyłu.

Strefy Safari

Niantic ogłosił, że w tym roku imprezy Pokémon Go Live pojawią się na Tajwanie, w USA i Wielkiej Brytanii. Pierwsze wydarzenie na Tajwanie, którym było Święto Latarni, już minęło, ale kolejne jeszcze przed nami.

nowości w Pokémon GO

Z powodu obaw związanych z wybuchem COVID-19 Niantic oświadczył, że odłoży swoją Strefę Safari w St. Louis, planując szukać alternatywnych dat w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Gracze, którzy szukają zwrotu pieniędzy za swoje cyfrowe bilety, zachęcani są do skorzystania z pomocy w aplikacji do 25 marca. W tej chwili wydarzenia w Liverpoolu i Filadelfii są nadal planowane, choć Niantic powiedział, że dokona ponownej ich oceny na początku kwietnia.

Pokémon GO Community Day

Niantic potwierdził, że następny Community Day odbędzie się 15 marca i że Abra będzie Pokémonem w roli głównej w tym wydarzeniu. Gracze otrzymają szansę na złapanie tego stworka w formie „shiny”. Będzie też wyjątkowy bonus dla osób, które chcą ewoluować Abrą aż do ostatecznej formy Alakazam, chociaż nie został on jeszcze potwierdzony. Inne dodatki dostępne podczas wydarzenia to trzykrotnie więcej doświadczenia i 3-godzinny okres dla aktywowanych Lure Modules.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wydarzeń, dzień społeczności odbędzie się 15 marca o różnych porach, w zależności od półkuli, na której grasz. Gracze na półkuli północnej wezmą udział w wydarzeniu w godzinach 11:00–14:00 czasu lokalnego, a osoby na półkuli południowej – w godzinach: 15:00–18:00 czasu lokalnego.

źródło: Techradar

Sprawdź najnowsze wpisy