USB-C i brak ładowarek w UE

Ładowarka i słuchawki w zestawie – konieczność czy coś zbędnego?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Artykuły

Ładowarka to element zestawu, bez którego nie wyobrażamy sobie telefonu komórkowego. Kupując nowy sprzęt, po prostu tego wymagamy, choć widać, że rynek zamierza się zmienić. Apple postanowiło usunąć już ładowarki ze swoich nowych iPhone-ów, a wygląda na to, że za ich śladem pójdzie Samsung. Xiaomi podeszło do sprawy inaczej, bo ma dawać swoim klientom wybór – smartfon z ładowarką lub bez. Czy faktycznie potrzebujemy ładowarki w zestawie? No i co ze słuchawkami?

Ładowarka i słuchawki – niezbędny element zestawu?

ładowarka w zestawie

Kupując nowy sprzęt, powinno dostać się do niego wszystko to, co potrzebne jest do pierwszego uruchomienia i dalszej pracy. Oprócz samego telefonu mówimy więc o kablu do ładowania, instrukcji obsługi czy właśnie ładowarce. Słuchawki spotyka się coraz rzadziej w zestawach ze smartfonami, choć kiedy dodawano je praktycznie do każdego modelu. Teraz można o tym zapomnieć, bo widocznie producenci doszli do wniosku, że słuchawek na rynku jest już tyle, że nie ma sensu dodawania kolejnych. I mają trochę racji. Zapewne każdy, kto w swoim życiu używał więcej, niż jednego telefonu, ma gdzieś w domu słuchawki, których nie używa, a może nawet nie używał ich nigdy wcześniej.

Część z takich sprzętów gnije dalej w szufladach, a część znalazła nowego właściciela, jeżeli sprzedawało się urządzenie dalej. To samo można powiedzieć o ładowarkach, które już od dawna wyglądają inaczej, niż przed laty. To nie jest już sprzęt z kablem, którego nie da się łatwo odczepić. Przestawiliśmy się na „kostki”, których zapewne także mamy w domu kilka. Wiadomo, że te mogą różnić się mocą, ale zazwyczaj pozwalają naładować smartfona. Producenci brak słuchawek i ładowarki w opakowaniu smartfona tłumaczą jednym – ekologią. Im mniej wyprodukowanych sprzętów, tym lepiej.

Zobacz też: Zobacz, jak zmieniło się AppGallery w ciągu ostatnich miesięcy.

Z drugiej strony mamy konsumentów, którzy płacą za towar i chcieliby, żeby był kompletny. Nie każdy przecież musi mieć w domu ładowarkę. To sprawia, że trzeba będzie zapłacić więcej, bo trzeba ją kupić, a smartfony do tanich nie należą. Szczególnie te z wyższej półki, gdzie także zaczyna brakować już „kostek”. Racja jest więc po obu stronach, a my przychodzimy z pytaniem do Was. Uważacie, że ładowarki i słuchawki powinny być w zestawach razem ze smartfonami? Dajcie nam znać w komentarzach.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy