Apple Watch

Funkcje Apple Watch, które musisz wypróbować

3 minuty czytania
Komentarze

Znalazłeś smartwatcha z Cupertino pod choinką? Jest wiele wskazówek i sztuczek, które pomogą w pełni wykorzystać nowe urządzenie. Oto funkcje Apple Watch, które musisz wypróbować. Dotyczą one zdrowia, aktywności, dostosowywania, ale nie tylko.

Zobacz także: Nie marudźmy na ceny Apple – drogo będzie zawsze

Funkcje Apple Watch – aktywność

Dla wielu osób zegarek Apple jest przede wszystkim urządzeniem do noszenia, które koncentruje się na sprawności fizycznej. Kluczem do tego są trzy pierścienie, każdy w innym kolorze: czerwony do ruchu, zielony do ćwiczeń oraz niebieski określający, ile godzin spędziliśmy „na nogach”.

Domyślnie zielony pierścień do ćwiczeń zamyka się po zarejestrowaniu 30 minut intensywnej aktywności, niebieski gdy poruszamy się przez co najmniej 1 minutę przez 12 różnych godzin, a czerwony gdy osiągniemy swój cel kalorii spalonych w ciągu dnia. Jednak w tym roku Apple dodało możliwość dostosowania ćwiczeń i wyznaczania celów. Być może dochodzisz do siebie po kontuzji, a 12 godzin stania w połączeniu z 30 minutami ćwiczeń to za dużo dla Twojego ciała. Użytkownicy wzywają również firmę do zintegrowania dni odpoczynku z systemem pierścieni Apple Watch, ale funkcja przynajmniej daje użytkownikom większą kontrolę nad ich celami.

Funkcje Apple Watch

Dostosowywanie tarczy Apple Watch

Centralnym elementem zegarka jest tarcza. Na niej możemy dodawać fragmenty informacji zwane komplikacjami, w tym takie jak pogoda, dane dotyczące aktywności, czy informacje o tętnie. Najłatwiejszym sposobem zbudowania własnej tarczy jest aplikacja Watch na iPhone.

Możemy znaleźć całą bibliotekę tarcz w galerii, a podczas ich tworzenia dodawać te, które zrobiliśmy do kolekcji. Po utworzeniu kilku, zmiana ich odbywa się przez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie, następnie przesunięcie, albo w samej aplikacji na smartfonie.

App Store dla watchOS

Aplikacje stworzone specjalnie dla watchOS znajdziemy w dedykowanym App Store. Musimy nacisnąć cyfrową koronkę na urządzeniu i poszukać ikony sklepu. Tutaj łatwo znajdziemy i zainstalujemy programy bez korzystania z iPhone’a.

Funkcje Apple Watch

Funkcje Apple Watch – wykrywanie upadku

Jedną z najciekawszych funkcji jest wykrywanie upadku, wykorzystujące żyroskop i akcelerometr, a co ważniejsze upadku i braku możliwości wstania. Domyślnie opcja jest wyłączona dla użytkowników w wieku poniżej 65 lat, ale można je uruchomić ręcznie,

W aplikacji Watch na iPhone możemy także uruchomić zestaw funkcji, które pozwolą zegarkowi pomóc zadbać o serce. W tej sekcji włączymy następujące opcje:

  • EKG do wykonywania elektrokardiogramów (seria 4 i nowsze);
  • Konfiguracja poziomów sprawności kardio i powiadomienia, które są wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia;
  • Powiadomienia o wysokim i niskim tętnie.
Funkcje Apple Watch

Natlenienie krwi, czyli funkcja pulsoksymetru

Apple Watch Series 6 umożliwia wykonywania odczytów natlenienia krwi. Należy otworzyć aplikację Watch na swoim iPhonie, poszukaj aplikacji, a następnie ustawić ją według własnego uznania.

Śledzenie powiadomień jest niezwykle łatwe. Za każdym razem, gdy aplikacja je wyśle, dotkniemy nadgarstka i usłyszymy dźwięk. Jednak dla wielu osób może to być przytłaczające i niepotrzebne.

Aby zarządzać powiadomieniami na smartwatchu, otwieramy aplikację Watch na iPhone i wybieramy kategorię Powiadomienia. Tutaj można zobaczyć listę aplikacji i w razie potrzeby zarządzać wszystkim. Polecam pewne ograniczenie wyskakujących informacji na urządzeniu, bo czasem może nas to przytłoczyć. 

Źródło: 9to5mac

Motyw