Serię gier o pokemonach zna chyba każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z Internetem. Sympatyczne stworki doczekały się wielu oficjalnych tytułów od Nintendo czy np. Niantic (Pokemon GO). W sieci można znaleźć też co najmniej kilka podróbek pierwowzoru. Jedną z nich jest familiars.io, której warto poświęcić chwilę uwagi.

Familiars.io – co to takiego?

Familiars.io to minimalistyczna gra, w której łapiemy potwory. Tytuł pojawił się online w zeszłym roku, a teraz można w niego grać nawet na Twitterze. Oznacza to, że gra dostępna jest bezpośrednio w interfejsie internetowym Twittera lub w aplikacji mobilnej.

Gra opiera się na eksploracji i walce w stylu pokemonów w pikselowej oprawie. Można wędrować po okolicy, chwytając wrogie stworki, aby powiększyć swoją drużynę chowańców, a następnie użyć ich do walki z innymi graczami lub po prostu chodzić i witać się z nimi.

Zobacz także: Grałem w League of Legends: Wild Rift – oto moje pierwsze wrażenia

Po uruchomieniu gry od razu staje się jasne, że tytułowi „familiars” to w zasadzie pokemony. W czasie zabawy oczywiście można zbierać więcej dzikich stworzeń, używając przedmiotów zwanych po prostu „ballami”. Na początku wybierasz wygląd i starter, awansujesz, zbierasz przedmioty i eksplorujesz zaskakująco duży świat. Brzmi bardzo znajomo prawda? Gra bardzo przypomina pokemony. Zobaczcie chociażby na ten ekran walki. 

familiars.io

Co ciekawe ten tytuł jest masową rozgrywką wieloosobową, więc możecie też napotkać tu innych graczy. 

Gra na Twitterze

„Ja i mój brat robiliśmy to, gdy zaczynaliśmy rozgrywkę w Pokémon Red i Blue, przechodziliśmy przez grę tak szybko, jak to było możliwe w okresie 3 godzin, a następnie walczyliśmy ze sobą naszymi drużynami pokemon. Rok temu szukałem nowego projektu, a mój brat zasugerował, że rozgrywka PVP w stylu pokemonów dla wielu graczy może być fajna i pomyślałem, że to świetny pomysł”.

– powiedział deweloper projektu – Nigel Nelson.

Trzeba mieć na uwadze, że wersja gry na Twitterze niekoniecznie będzie długo dostępna online. Familiars.io korzysta z kart gracza, które Twitter oferuje dla mediów linearnych i portal ostrzega użytkowników, aby nie „obchodzili zamierzonego wykorzystania karty” za pomocą interaktywnych doświadczeń. W 2015 roku gigant wyłączył osadzanie klasycznych gier MS-DOS w tweetach. Mimo to gra odniosła sukces na platformie. Deweloper w wywiadzie dla The Verge powiedział, że widział około 3000 logowań i 250 graczy online jednocześnie, w porównaniu ze standardową bazą użytkowników składającą się z jednej lub dwóch osób.

 „Miałem kilka pomysłów na nowe, fajne rzeczy do dodania, ale myślę, że być może będę musiał zrobić krok wstecz, aby dowiedzieć się, jak dostosować moje serwery do zwiększonej bazy graczy”.

 – powiedział deweloper.

Familiars.io to hobby i właściwie praca w toku, niektórzy użytkownicy tweetowali raporty o błędach, szczególnie w Firefoksie. Jeśli gra zostanie usunięta z Twittera, jej wirtualny świat i tak nadal będzie dostępny w sieci.

Jeśli lubisz pokemony, to w wolnej chwili lub w pracy wypróbuj Familiars.io – istnieje szansa, że ten tytuł Cię zainteresuje.

Źródło: theverge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.