Niantic poinformował, że Pokemon GO nie będzie już działać z pewnym zestawem smartfonów i systemów operacyjnych począwszy od października 2020. Tym samym deweloper zamierza zakończyć wsparcie dla systemu Android 5 i starszych. Gra nie będzie wspierana już także przez system iOS 11. Dodatkowo właściciele iPhone generacji oznaczonych numerami 5 i 6 nie będą już mogli łapać kieszonkowych potworków na tych urządzeniach.

Koniec wsparcia Pokemon GO na Androidzie 5 i iOS 11

Koniec wsparcia Pokemon GO na Android 5 i iOS 11

Nantic wydało w tej sprawie oświadczenie:

W nadchodzącej aktualizacji do Pokémon GO, która pojawi się w październiku zakończymy wsparcie dla Android 5, iOS 10 i iOS 11. Przestaniemy także wspierać iPhone 5s i iPhone 6. Nie będzie to miało wpływu na trenerów z urządzeniami, które nie zostały tutaj wymienione i nie muszą oni podejmować żadnych działań.

Oczywiście koniec wsparcia dla użytkowników iOS nie będzie tak nagłym wydarzeniem. Jeszcze krótko po tej aktualizacji gra będzie możliwa przez jakiś czas. Jednak gdy proces aktualizacyjny ulegnie zakończeniu, to osoby z takimi urządzeniami zostaną odcięte od aplikacji. Dlaczego producent postanowił odciąć te smartfony od aktualizacji? Producent wydał w tej sprawie następujące oświadczenie:

iPhone 5S i 6 mają tylko 1 GB RAM. My natomiast nie chcemy hamować rozwoju i wdrażania funkcji dla zdecydowanej większości graczy, którzy mają bardziej solidne smartfony.

Zobacz też: Domowe Zasady Ekranowe – FDDS prezentuje kampanię społeczną i apeluje do rodziców

No cóż, rozwój ma swoją cenę. Sytuacja ta i tak jest o wiele lepsza, niż dla smartfonów z Androidem. Te z piątą wersją systemu lub starszą utracą możliwość dalszej gry natychmiastowo. W ich przypadku producent nie tłumaczy się kwestiami związanymi z pamięcią operacyjną, co mówiąc szczerze, nie miałoby w tym wypadku większego sensu. W końcu Android 5 występuje w wielu konfiguracjach, często pokrywających się z wyższymi wersjami systemu.

Źródło: SlashGear

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.