ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ruined King

Ruined King to RPG w uniwersum League of Legends – trafi na konsole

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Kilka dni temu Riot ogłosił, że League of Legends po raz pierwszy (w pewnym sensie) trafi na konsole, wraz z wydaniem Ruined King: A League of Legends Story. Tytuł ten to spin-off League of Legends dla jednego gracza, który zadebiutuje na konsolach. Riot właśnie opublikował pierwsze informacje na temat oczekiwanej gry RPG.

Ruined King – termin premiery na konsole

Nowa gra od Riot Games pojawi się na początku 2021 roku na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Steam i Epic Games Store, a wkrótce potem zobaczymy wersje na PlayStation 5 i Xbox Series X / S (gracze PS4 i Xbox One będą mogli uaktualnić grę za darmo).

Wraz z wiadomościami o przybliżonym terminie premiery, Riot Forge ogłosiło również kilka dodatkowych szczegółów na temat tego, czym właściwie będzie nowe dzieło firmy. Ruined King to turowa gra RPG dla jednego gracza osadzona w regionach Bilgewater i Shadow Isles w Runeterrze (planecie, na której League of Legends jest uplasowane). Firma ujawniła również listę bohaterów League of Legends, którzy pojawią się jako grywalne postacie w Ruined King: Miss Fortune, Illaoi, Braum, Yasuo, Ahri i Pyke. Bohaterów tych można zobaczyć na nowym zwiastunie gry.

W sieci nadal nie pojawiły się materiały z rzeczywistej rozgrywki, ale Riot Forge już obiecuje więcej informacji na temat Ruined King w grudniu.

Zobacz także: mBank wspiera strajk kobiet i bardzo mnie to cieszy

Ruined King – Riot wyjaśnia

Ruined King

Szef Riot Forge w Riot Games, Leanne Loombe, wyjaśniła w komunikacie prasowym:

„Ruined King to świetny sposób na poszerzenie świata Runeterry dla zupełnie nowych graczy, a także naszych oddanych fanów League of Legends (LoL).”

„Nie mogliśmy oprzeć się szansie współpracy z Riot Forge w celu rozszerzenia epickiego świata Runeterry. To niektórzy z naszych ulubionych bohaterów i nie możemy się doczekać, aż gracze zobaczą, jak ożywiliśmy postacie, stworzenia i środowiska Runeterry”.

– dodał Joe Madureira, dyrektor generalny Airship Syndicate i znany twórca komiksów.

Riot Forge oraz inne gry w uniwersum League of Legends

Nowy tytuł będzie pierwszą grą nowej niezależnej wytwórni Riot Games – Riot Forge, która została ogłoszona w zeszłym roku w ramach nowej inicjatywy współpracy z innymi deweloperami w celu rozszerzenia uniwersum League of Legends o nowe gry i gatunki.

Wraz z Ruined King – stworzonym przez Airship Syndicate (zespół stojący za Darksiders Genesis) – Riot Forge pracuje również nad Convergence, opracowanym przez Double Stallion Games, które ukaże się również na konsole i komputery, choć nie ma jeszcze daty premiery.

Riot games jest bardzo zajęte pracami nad innymi tytułami. Mogliśmy już zobaczyć karciankę Legends of Runeterra wydaną w tym roku, a także League of Legends: Wild Rift, które zadebiutuje w 2021 na urządzeniach mobilnych i konsolach. Ponadto oczekujemy na serial animowany i bijatykę. Wygląda na to, że rok 2021 będzie niesamowity dla fanów uniwersum League of Legends.

Źródło: theverge, techradar

Sprawdź najnowsze wpisy