Microsoft w czerwcu ogłosił, że za kilka miesięcy wprowadzi system Windows 10 w wersji 20H2 oraz udostępnił pierwszą wersję zapoznawczą w programie Windows Insider. Gigant kontynuował wdrażanie ulepszeń w oparciu o opinie otrzymane za pośrednictwem testerów. W tym momencie Microsoft ogłosił proces udostępniania aktualizacji z października 2020 r. Warto pobrać Windows 10 October 2020 Update, chociażby z uwagi na to, że zawiera nowe Menu Start.

Windows 10 October 2020 Update dostępny

Microsoft przyjmuje wyważone podejście do wdrażania aktualizacji. W nadchodzących tygodniach ograniczy jej dostępność, aby zapewnić niezawodne pobieranie, więc update może nie zostać zaoferowany wszystkim od razu. Ponadto niektóre urządzenia mogą mieć problem ze zgodnością, w przypadku którego obowiązuje blokada ochronna, więc gigant nie zaoferuje aktualizacji, dopóki nie będzie mieć pewności, że aktualizacja będzie przebiegać pomyślnie.

Jak uzyskać aktualizację systemu Windows 10?

Windows 10 2020 October Update

Od dzisiaj Windows 10 October 2020 Update jest dostępny dla użytkowników wybranych urządzeń z Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej, którzy są zainteresowani wypróbowaniem najnowszych aktualizacji funkcji i są gotowi do zainstalowania tej wersji na swoim urządzeniu.

Jeśli chcesz zainstalować nową wersję, otwórz ustawienia usługi Windows Update (Ustawienia> Aktualizacja i zabezpieczenia> Windows Update) i wybierz opcję Sprawdź aktualizacje. Jeśli pojawi się aktualizacja, a używasz systemu Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej, możesz po prostu wybrać opcję Pobierz i zainstaluj, aby rozpocząć. Po zakończeniu pobierania i zainstalowaniu aktualizacji Windows powiadomi Cię, abyś mógł wybrać odpowiedni czas na zakończenie instalacji i ponowne uruchomienie urządzenia, upewniając się, że aktualizacja nie zakłóci Twoich działań. Osoby korzystające z aktualizacji z maja 2020 r. przejdą proces znacznie szybciej, ponieważ łatka będzie instalowana jak miesięczna aktualizacja.

Warto pamiętać, że możesz nie widzieć opcji „Pobierz i zainstaluj” na swoim urządzeniu, ponieważ Twoje urządzenie może się nie kwalifikować w danym momencie do aktualizacji. Na moim laptopie aktualizacja już jest dostępna i właśnie ją pobieram.

Zobacz także: Apple kłamie o funkcji iPhone 12

Najważniejsze funkcje Windows 10 October 2020 Update

Microsoft chce pomóc w zachowaniu ochrony i produktywności, zarówno zawodowej, jak i osobistej. Aktualizacja systemu Windows 10 z października 2020 r. oferuje ulepszone wrażenia użytkownikom tabletów i osobom chcącym spersonalizować paski zadań, powiadomienia i inne ustawienia. Jest to również pierwsza wersja systemu, która zawiera nową przeglądarkę Microsoft Edge, opartą na Chromium.

Windows 10 nowe Menu Start

Warto zwrócić uwagę na nowe Menu Start, które jest najbardziej zauważalną zmianą.

Podobnie jak w przypadku każdej wersji, Microsoft będzie uważnie monitorować aktualizację i udostępniać aktualne informacje o bieżącym stanie wdrożenia i znanych problemach (otwartych i rozwiązanych). Microsoft prosi o dalsze przekazywanie swoich wrażeń, zamieszczając komentarze lub sugestie za pośrednictwem Centrum opinii.

Źródło: microsoft

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.