huawei bez windowsa

Nowe menu Start w Windowsie 10 – Microsoft zaprezentował zmiany

Newsy

Windows 10 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na całym świecie – u osób mających w domu komputer, jest spora szansa, że jest na nim zainstalowane oprogramowanie giganta z Redmont. Od czasu do czasu Windows 10 dostaje różnorakie nowości, a niekiedy doczekuje się usprawnień wizualnych. Dziś Microsoft zaprezentował zmiany dotyczące menu Start, które z czasem trafią do wszystkich użytkowników najnowszych „Okienek”.

Nowe menu Start w Windowsie 10 – na jakie zmiany można liczyć?

Microsoft zapowiedział nowe menu Start w Windowsie 10 już jakiś czas temu. Zmiany można zobaczyć na powyższych zrzutach ekranu – pierwszy od lewej przedstawia stan obecny, a drugi przeprojektowany interfejs. Nie da się ukryć, że zbyt wiele się nie zmieniło, bo firma zdecydowała się jedynie na usunięcie teł w kafelkach. Wbrew pozorom, to całkiem sensowna zmiana, bo teraz menu Start prezentuje się mniej chaotycznie i łatwiej będzie znaleźć interesujące pozycje, bo wszystko przestało się zlewać w jedną całość.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Zobacz także: Dlaczego PlayStation 5 wygra z Xboxem Series X?

Microsoft jednocześnie ogłosił, że nowe menu Start jest już dostępne dla beta testerów Windowsa 10 w komplikacji oznaczonej numerem 20161. Użytkownicy oficjalnej wersji „Okienek” dostaną odpowiednią aktualizację dopiero w przyszłym roku. Nie jest do końca jasne, dlaczego dopiero tak późno, choć oczywiście opisywana nowość nie będzie jedyną, która zostanie zawarta w nowej wersji oprogramowania. Być może po prostu Microsoft szykuje naprawdę wiele nowości i chce się upewnić, że wszystko zostanie odpowiednio dopracowane.

Źródło: The Verge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x